Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji

Quoted post


Gost

#40

2011-07-14 02:15

Ne može se više tolerisati nasilje prema životinjama. Čine ga zluradi, dokoni i primitivni ljudi. Kako im očigledno ne dolazi do svesti da ne treba to da čine, da ne postiji ni jedan razlog za to - onda zakonski treba sankcionisati takve zločine. I ne samo zato što su to potencijalni zlostavljači ljudi- već zato što životinje čine naš svet, mi ga delimo sa njima, bez njih svet ne bi bio jednako lep. I zato što su životinje potpuno u vlasti ljudi, ne mogu ništa učiniti da zaštite sebe od ljudske rase, bahate, bezosećajne, sebične i pohlepne. Već je neko rekao, ja ću ponoviti- Planeta je natopljena krvlju životinja. Ljudi ih nemilice istrebljuju kao potrošnu robu i nežive stvari! Nije 5 minuta do 12, već je davno prošao i poslednji trenutak da sprečimo zlo. Inače, neće biti ni nas - svi smo podjednako važne karike u lancu života.

Odgovori

Mina

#1102 Re:

2013-01-31 13:14:53

#40: -  Ne može se više tolerisati nasilje prema životinjama. Čine ga zluradi, dokoni i primitivni ljudi. Kako im očigledno ne dolazi do svesti da ne treba to da čine, da ne postiji ni jedan razlog za to - onda zakonski treba sankcionisati takve zločine. I ne samo zato što su to potencijalni zlostavljači ljudi- već zato što životinje čine naš svet, mi ga delimo sa njima, bez njih svet ne bi bio jednako lep. I zato što su životinje potpuno u vlasti ljudi, ne mogu ništa učiniti da zaštite sebe od ljudske rase, bahate, bezosećajne, sebične i pohlepne. Već je neko rekao, ja ću ponoviti- Planeta je natopljena krvlju životinja. Ljudi ih nemilice istrebljuju kao potrošnu robu i nežive stvari! Nije 5 minuta do 12, već je davno prošao i poslednji trenutak da sprečimo zlo. Inače, neće biti ni nas - svi smo podjednako važne karike u lancu života.

 Odličan komentar sa kojim se u potpunosti slažem. Na žalost, primitivizam, bahatost, okrutnost, nedostatak empatije prema drugim živim bićima je potpuno društveno prihvatljivo ponašanje, posebno u našoj sredini. Ljudi su postali otvoreno zli i imaju podršku države, institucija... koji nečinjenjem (nesprovođenjem zakona;nedostatkom edukacije i promovisanja pozitivnih vrednosti...) stvaraju atmosferu u kojoj su osobe koje imaju razvijenu svest o značaju svih životinjskih vrsta za planetu, a u prenesenom smislu i za etički i psihološki razvoj ljudske vrste, prosto potisnuti u "ilegalu". Čak i kada čine dobra dela, počev od toga što nahrane ili pomaze psa lutalicu, doživljavaju podsmeh, jer je društveno prihvatljivije šutnuti ga. Dakle, naš glas mora postati zastupljeniji u javnosti, a formiranje policije za životinje treba da obezbedi doslednu primenu zakona o dobrobiti životinja.