INICIJATIVA GRADJANA ZA REGULISANJE PRAVA I OBAVEZA VLASNIKA PASA

Quoted post


Gost

#12

2011-07-17 00:39

#8: -

 

...... nije istina da su zivotinje postale vaznije od ljudi-pogotovo ne od dece! Decu samo treba uciti da vole zivotinje i da se brinu, kako o njima tako i o prirodi uopste,a ne da se uce da ce svaki pas  da "ujede" ,pa deca sticu potpuno neopravdan strah...... to je jedno,a drugo je sto deca nisu naucena da i sama cuvaju svoju okolinu,od strane svojih roditelja,pa otuda gomila flasa od sokova,prazne kesice grickalica i slatkisa i na igralistima i svuda!deci se danas posebna paznja posvecuje(sto je dobro) ali to ne treba da predje neku granicu i da ode na drugu stranu.......covek sam sebe stiti,kao prioritetna rasa,sam se i unistava a zivotinje kao "niza bica" nemaju tu priliku da odlucuju o svojoj sudbini vec su prepustene nama,na milost i ne milost...naravno da ima i nemarnih vlasnika,koji ne skupljaju izmet svog ljubimca,ali je i veeelliki broj onih ljudi koji psuju i maltretiraju odgovorne vlasnike,koji nose kesice i skupljaju izmet....glasam svakako,za to da se nemarni vlasnici uozbilje(kako bi nam svima bilo lepse i  lakse) a sa druge strane stane na put velikom broju ljudi koji maltretira na vise nacina nas odgovonre vlasnike! Ipak treba imati na umu,da su svi vlasnici pasa "spasili" grad i drzavu i ceo svet od zivotinja lutalica i mislim da bi taj dobronamerni gest trebao da naidje na pozdrav i podrsku drugih ljudi!

Odgovori


Gost

#13 Re:

2011-07-17 02:18:41

#12: -

potpuno se slazem sa tvojim izlaganjem