INICIJATIVA GRADJANA ZA REGULISANJE PRAVA I OBAVEZA VLASNIKA PASA


Gost

#1

2011-05-14 13:32

U kategoriji "Drazava" treba promenuti u izboru "Srbija i Crna Gora" koja drzava vise ne postoji nego postoje dve zasebne drzave: "Srbija" i "Crna Gora", gradonacelnik Beograda kome ide peticija nece uzeti u obzir peticiju od ljudi koji neznaju ni tacno ime drzave u kojoj zive.
Marija

#2

2011-05-14 15:19

Znam, ja nisam uspela da promenim to, ako neko zna kako molila bih da pomogne. Unapred hvala!
Grada

#3 Re: Nemarno sastavljen formular

2011-05-17 14:53

#1: - Mislim da g. gradonacelnik Beograda ne treba da obraca paznju na podatak o drzavi jer je rec o propisu koji su donele gradske vlasti Beograda i odnosi se samo na nas grad. Medjutim, ima ovde bar jedan krupan nedostatak: ne postoji nacin da se licni podatak kao sto je JMBG zastiti. Trebalo bi da postoji posebna opcija zastite za svaki pojedini podatak. Mozda je bolje da se u tom slucaju ne unosi maticni broj, jer je email adresa dovoljna za proveru podataka i, ako zatreba, naknadnu potvrdu identiteta maticnim brojem.

 

Grada
Gost

#4 Upravljanje gradom

2011-05-17 15:15

Jedan od apsolutnih imperativa demokratskog i slobodnog drustva je da (u ovom slucaju gradska) uprava komunicira sa gradjanima, ne preko sluzbi PR i ne preko saopstenja, vec da je u permanentnom neposrednom kontaktu sa javnoscu i slusa njen glas, jer je uprava servis svih gradjana, a direktna demokratija jedini oblik civilizovanog nacina uprave na opste dobro.


Gost

#5

2011-05-26 16:43

Imam dva psa i oni su ravnopravni clanovi moje porodice. Psi moraju da se slobodno krecu i druze da bi bili pitomi i dobri. Dajte malo humanosti prema covekovom najboljem prijatelju, a povedite racuna o dzinovskim gavranima koji napadaju po Tasmajdanu i decu i zivotinje i ima ih na stotine.

Gost

#6

2011-05-29 00:26

Najvise se zalazem za mogucnost slobodnog pustanja pasa, narocito u ovo vreme kada je situacija sa psima lutalicama potpuno neresena. Zasto bi pas lutalica setao slobodno, nevakcinisan, neciscen od parazita, nesocijalizovan, a moj ili neciji drugi, o kome ljudi vode racuna, koji je kontrolisan, bio do te mere uskracen da ne moze da potrci u parku, igra se sa svojim vlasnikom i sl.????

Gost

#7

2011-06-01 23:41

ovo svako ko poseduje psa treba da isposhtuje i uradi....iako skupljanje govanaca(pogotovo ako imash psa od 45kg) nije bash zabavno....!!!!

Gost

#8

2011-06-26 12:35

Kucni ljubimci i psi lutalice su postali vazniji od dece i ljudi.Gde izvesti gradsko dete? Parkovi su leglo zaraza, pre svega salmonele i eserihije koli, od izmeta pasa. To se najbolje vidi zimi, kada je sneg. Glasamjo za onog gradonacelnika koji ce ovaj problem u svom programu staviti na prvo mesto.

Gost

#9

2011-07-14 10:39

postavicu predlog za peticiju na svom zidu,ko god je bude video nadam se da ce je potpisati,to nije tesko,jer je cinjenica da su zivotinje bez osnovnih prava

Gost

#10

2011-07-16 05:36

mislim da je neophodno resiti taj problem,bilo koja zivotinja nije igracka vec zivi stvor koji jedino ne govori ljudskim jezikom.

Gost

#11 Re: Re: Nemarno sastavljen formular

2011-07-16 11:14


Gost

#12

2011-07-17 00:39

#8: -

 

...... nije istina da su zivotinje postale vaznije od ljudi-pogotovo ne od dece! Decu samo treba uciti da vole zivotinje i da se brinu, kako o njima tako i o prirodi uopste,a ne da se uce da ce svaki pas  da "ujede" ,pa deca sticu potpuno neopravdan strah...... to je jedno,a drugo je sto deca nisu naucena da i sama cuvaju svoju okolinu,od strane svojih roditelja,pa otuda gomila flasa od sokova,prazne kesice grickalica i slatkisa i na igralistima i svuda!deci se danas posebna paznja posvecuje(sto je dobro) ali to ne treba da predje neku granicu i da ode na drugu stranu.......covek sam sebe stiti,kao prioritetna rasa,sam se i unistava a zivotinje kao "niza bica" nemaju tu priliku da odlucuju o svojoj sudbini vec su prepustene nama,na milost i ne milost...naravno da ima i nemarnih vlasnika,koji ne skupljaju izmet svog ljubimca,ali je i veeelliki broj onih ljudi koji psuju i maltretiraju odgovorne vlasnike,koji nose kesice i skupljaju izmet....glasam svakako,za to da se nemarni vlasnici uozbilje(kako bi nam svima bilo lepse i  lakse) a sa druge strane stane na put velikom broju ljudi koji maltretira na vise nacina nas odgovonre vlasnike! Ipak treba imati na umu,da su svi vlasnici pasa "spasili" grad i drzavu i ceo svet od zivotinja lutalica i mislim da bi taj dobronamerni gest trebao da naidje na pozdrav i podrsku drugih ljudi!


Gost

#13 Re:

2011-07-17 02:18

#12: -

potpuno se slazem sa tvojim izlaganjem

 

Nis

#14

2011-08-07 07:06

Zao mi je sto se ova peticija odnosi samo na Beograd. Odluke na nivou opstina u Srbiji su skoro identicne. Mislim da je trebalo trazitu izmenu ili dopunu zakona, sto bi se reflektovalo i na izmene odluka na nivou gradova.
U svakom slucaju nasi ljubimci su na ovaj ili onaj nacin generalno diskriminisani i osteceni(a i mi s njima), tako da imate moju podrsku. ( Negde mora da se krene sa izmenama )

Gost

#15

2011-08-18 15:02

Potpisala sam peticiju samo da bi komentarisala.Slažem se da trba urediti zakonom prava ali i obaveze vlasnicima pasa. Prava svi vlanici koriste, ali obaveze niko. Ja se plašim svih pasa sem svog. Da li vlasnici pasa smatraju da je pirodno stanište psa stan? E, na veliko njihovo iznenađenje nije jer da jeste mogao bi sam da napravi svoj stan. Stanari u zgradama dozvoljavaju psima da uriniraju u liftu, a oni se peru jednom nedeljno, ispade da je lift više za pse nego za ljude.Koliko primera imam da se vl. pasa ponašaju bahato mogla bi da napišem mnogo strana. Mislim da bi oni trebali da se sklone a ne da ih mi koji se biimo psa obilazimo, koliko sam samo puta zakasnila na posao bežeći od pasa...........

Gost

#16 Re:

2011-08-26 14:47

#5: -

bas lepa pasja porodica...


Gost

#17 Re:

2011-08-26 14:49

#8: -

decu treba da setamo i to slobodno, a ne da strepimo da li ce ih neciji "NECE ON" dzukac ujesti ili dovoljno je, uplasiti...

Maki

#18 Izmena i ovog predloga zakona

2012-06-09 11:05

Skoro sve sto ste napisali je u redu. Osim jedne jako bitne stvari - ako zaista volite zivotinje onda sledece:
vlasnici opasnih rasa koji zele da setaju svoje ljubimce u istom periodu kad i drugi MORAJU da prodju test socijalizacije. Ovaj test je utvrdjen od strane Kinoloskog saveza i ako njega ne priznajemo onda ne priznajemo ni Kinoloski savez te stoga, ako nam bude zatrebala pomoc da ovaj predlog izguramo da kraja, necemo moci da je dobijemo od gore pomenutih.

Da ne bude zabune, ja imam francuskog buldoga koji se bez problema igra sa opasnim psima koji su prosli taj test socijalizacije.

Ukoliko izmenite ovo ja bih potpisala, ovako, zao mi je, ne slazem se. Bez ljutnje molim.

S postovanjem
Marija Lapicic

Gost

#19 Petrovic Slavoljub

2012-09-14 09:43

Postovani,
u potpunosti podrzavam Vasu peticiju, ali Vas molim da i nama u drugim gradovima pomognete. Pomoc bi se ogledala u dodatnim potpisima Vasih prijatelja, vlasnika rasnih i nerasnih pasa a sve u cilju lakseg zivota nas i nasih ljubimaca. Pokusajmo da sprecimo nameru i samovolju "odgovornih" koji iz neznanja pokusavaju da kroje zivot nas koji svakodnevno uzivamo u nasim ljubimcima. Ujedno i sprecimo neprimereno i drsko ponasanje komunalne policije koji "slepo" primenjuju odluke bez i malo postovanja prema nama koji ih hranimo.
S postovanjem
Slavoljub Petrovic
Kraljevo
p.s. nadam se da cemo moci da ostvarimo i blizi kontakt u cilju ostvarivanja nasih prava. Hvala.