Peticija protiv zabrane fizičke kazne

Quoted post

Dara

#7 fizicka kazna

2011-08-02 23:34

Kada samo cujem ime ove peticije ja se sva najezim...
U jednoj recenici gde se navodi znacenje "fizicke kazne", pise da je potrebno kad dete ne razume da je u opasnosti!!???
Znaci da bi moje dete to shvatilo moram prvo ga udarit a ne recima da mu kazem da nesme prolaziti put na crveno!!??!!!
Kad mi se dete, zivo iz opasne situacije vrati... Prvo da ga udarim da se ne ponovi??!!! Ili da ga zagrlim od srece sto mi se zivo vratilo???!!!!

Odgovori

G

#8 Re: fizicka kazna

2011-08-03 12:53:12

#7: Dara - fizicka kazna

Pročitajte još jednom šta je fizička kazna. Pogrešno interpretirate i vadite reči iz konteksta. Inače to što ćete ga izgrliti kada nije podleteo pod auto nakon što vam se otrgao iz ruku, upravo znači detetu koje nije sposobno da razume da odobravate takvo ponašanje... Ma koliko da ste srećni što je živo, kada ga zagrlite ono dobija poruku da je dobro postupilo jer mu pokazujete isključivo ljubav ( a ne strah, zabrinutost, šok...) posle pogrešno učinjenog dela, umesto da mu date do znanja da to više ne radi, očekujte da dete to sledeći put pokuša kad bi se grlio sa mamom opet i video mamu srećnu...

Petar

#17 Re: fizicka kazna

2011-08-18 16:27:34

Da Daro ti ga zagrli i tako mu daj pohvalu na ponasanje koje ga moze dovesti u jako opasnu situaciju. Ja mislim da je bolje pecnuti ga po guzi nego da ga udari auto, ali svako ima pravo na svoje misljenje a tako i ti. Fizicka kazna nije isto sto i fizicko zlostavljanje. Bas zato sto ga volim ja ga pecnem po guzi 1-3 puta blago sa vrhovima prstiju uz objasnjenje zasto sam to uradio. Pozdrav.

 


Gost

#95 Re: fizicka kazna

2014-11-13 12:32:14

#7: Dara - fizicka kazna 

 Ocigledno niste razumeli tekst, iako je nasiroko i vrlo strucno objasnjena svaka teza. Izvinite, ali ja se najezim kada udjem u supermarket ili koju drugu prodavncu i ugledam sledeci prizor: dete vristi, otima se, insistira da mu se nesto kupi...a roditelji, sve na fin nacin pokusavaju da smire situaciju...sve dok se ne umesa neko sa strane..npr. ja! Ili bahata deca u prevozu, na ulici itd...primera ima koliko hocete.

A situacije nisu opasne same po sebi, vec ako dete nije nauceno kako da se ponasa u datim!

Sto se tice ljubavi..pa po Vama se dovodi u pitanje roditeljska ljubav ukoliko je, zaboga, roditelj sebi dozvolio da udari dete, sa opravdanim razlogom.

Ne bih da popujem, ja sam, takodje majka, ali mi nije strano fizicko kaznjavanje ukoliko su potrosene sve prethodne mogucnosti. Bolje je da njega zaboli guza nego da se kasnije pitam zasto nisam to uradila kada je bilo potrebno.