Peticija protiv zabrane fizičke kazne

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv zabrane fizičke kazne


Gost

#76

2011-11-23 09:57

ZIVIM U SVEDSKOJ VEC 30 GODINA,I OD KAKO ZNAM ZA SEBE JE OVDE ZABRANJENO BILO KAKVO UDARANJE I MALTRETIRANJE KAKO DECE,TAKO I ZENA,KAZNE SU DRASTICNE-OD ODUZIMANJA DECE PREKO SOCIJALNE INSTITUCIJE PA SVE DO ZATVORSKIH+ NOVNACNIH KAZNI.LICNO SAM PROTIV NASILJA NAD DECOM I MAJKI,POSTO SAM RADILA U ZATVORU KAO CUVAR I ADMINISTRATOR NAGLEDALA SAM SE SVEGA I SVASTA.VOLELA BIH DA I MOJA ZEMLJA SRBIJA KRENE TIM PUTEM KAO SVEDSKA,MADA SAM SVESNA DA MNOGO TOGA TREBA DA SE UREDI I PROMENI,DA BI SE TO PRIMENJIVALA,ALI POSTO SAM VELIKI OPTIMISTA NADAM SE DA CE ZEMLJA SRBIJA USPETI U TOME.HVALA NA PAZNJI I CITANJU MOGA KOMENTARA,VELIKI POZDRAV OD RODJENE NOVOSADJANKE KATARINE.

Gost

#77

2011-11-23 10:59

za nasu decu !!
mala

#78

2011-11-23 10:59

xxx

Gost

#79

2011-11-23 11:57

"Ako volite svoje dete koristićete šibu, ako ga ne volite razmazićete ga"-kineska poslovica
"Od batina neće umreti,a dušu mu možete spasiti"-solomonove poslovice

Gost

#80 Re:

2011-11-23 17:24

#76: -

Katarina, ovde zakoni funkcionišu drugačije i nema podrške za stvarne žrtve nasilja. Ono pak o čemu mi pričamo jeste da se zabranjuje i bilo kakva krajnja vaspitna mera. Nasilje je već zabranjeno. U Srbiji je i pored zabrane nasilja koje je bukvalno ograničeno na nasilje odraslog ka detetu i odraslog ka odraslom, značajan porast nasilja dece nad roditeljima, bilo ono psihičko ili fizičko! Protiv toga zakona nema. Da napomenem to nisu deca koja su dobijala po guzi, nego deca koja nisu imala nikakvog vaspitanja u smislu ograničenja, ni od roditelja ni od zakona. Potrebno je uvesti granice, sloboda je uostalom ograničena slobodom drugih ljudi. Mi ovde našu decu ne damo! Bar ovo malo nas koji se brinemo o svojoj deci. Kada država bude pomagala roditeljima onda može da uslovljava ovakvim zakonima, do tada to nije opcija.

Ognjenka

#81 Re:

2011-11-28 00:20


Gost

#82 Re: Re: ognjenka

2011-11-28 00:27

Kad mi dete istrci na put i za malo da ga kola udare,jedina mera za to,je ja vidim da ga upozorim na bol koji je izbegao bolom od 2,3 po dupetu..hm,socijalne sluzbe ce se time baviti detaljnije!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gost

#83 Re:

2011-11-28 23:31

#24: -

"Oplavio sam joj guzicu kožnim kaišem"

Vidi, druže, na to ni odrasli mazohisti koji uživaju u bolu ne pristaju tek tako. Možeš li onda da zamisliš koliki si bol naneo svom DVOGODIŠNJEM detetu?!

Ili, baš naprotiv, zamislio si, dopalo ti se, sramota te zbog toga, pa si pronašao "racionalan" razlog i kobajagi izgovor.

Srećno u životu, i tebi i ćerkici.

X

#84

2012-01-05 20:33

Molim Vas, ovde se ne radi o prebijanju dece niti o upotrebi sredstava u te svrhe. Jedno je lupiti dete rukom po guzi, a drugo primeniti silu.

Gost

#85

2012-01-09 11:24

Родитељи у Србији су брижни, пажљиви и много воле своју децу. Нико нема права да им се меша у васпитање јер нико не воли њихову децу као што их они воле.

Gost

#86

2012-02-15 21:38

nedaj mo im da nam rasture PORODICU!!!!!!

Gost

#87 Re:

2012-02-28 02:23


Gost

#88

2012-03-01 15:17

ne ne ne!!!!!!!!! ovo su gluposti poceli su javno da otimaju zdravu decu,ne dozvoljava se tako nesto ...ljudi ustanite bori te se za decu,borite se za slobodu!!!!

Gost

#89

2012-03-02 00:13

Jebena drzava uplice svoje prste gde god stigne, sada zeli da obogalji instituciju porodice i onemoguci roditeljima da vaspitavaju svoju decu... Gnusni politicari, kako ih treba jebati u njihove masne site guzice...
Milos

#90 Re:

2012-03-02 00:28

#1: Katarina -

Ne slazem se da je ovo „još jedan u nizu pokušaja da od populacije širom sveta naprave robove sistema“, jer zapravo mi vec jesmo robovi, ali nas ropski polozaj se vremenom pogorsava, pa je tako i ovaj zakon jedno od sredstava pogorsavanja tog naseg polozaja.


Gost

#91

2012-03-12 01:01

Fizička kazna nije zlostavljanje!Već se susrećemo sa brojnim problemima dece koju su roditelji vaspitno zanemarili.Ovaj zakon bi kod nas bio i zloupotrebljen i pogrešno shvaćen i tumačen!

Gost

#92

2012-06-14 04:29

ma ne serite bre,kako fizicka kazna nije zlostavljanje,lupate gluposti
rule

#93

2012-11-30 22:42

xxx

Gost

#94

2014-11-13 12:26

Peticija je sasvim na mestu...tamo gde nema strukture u normalnom obliku nema ni ograničenja.A gde nema ograničenja i poštovanja vlada anarhija koja može da se razvije na izuzetno loše načine.Sve je više loših primera dečije agresije i same desocijalizacije pri nedostatku zdrave strukture.

Gost

#95 Re: fizicka kazna

2014-11-13 12:32

#7: Dara - fizicka kazna 

 Ocigledno niste razumeli tekst, iako je nasiroko i vrlo strucno objasnjena svaka teza. Izvinite, ali ja se najezim kada udjem u supermarket ili koju drugu prodavncu i ugledam sledeci prizor: dete vristi, otima se, insistira da mu se nesto kupi...a roditelji, sve na fin nacin pokusavaju da smire situaciju...sve dok se ne umesa neko sa strane..npr. ja! Ili bahata deca u prevozu, na ulici itd...primera ima koliko hocete.

A situacije nisu opasne same po sebi, vec ako dete nije nauceno kako da se ponasa u datim!

Sto se tice ljubavi..pa po Vama se dovodi u pitanje roditeljska ljubav ukoliko je, zaboga, roditelj sebi dozvolio da udari dete, sa opravdanim razlogom.

Ne bih da popujem, ja sam, takodje majka, ali mi nije strano fizicko kaznjavanje ukoliko su potrosene sve prethodne mogucnosti. Bolje je da njega zaboli guza nego da se kasnije pitam zasto nisam to uradila kada je bilo potrebno.


Gost

#96 Re:

2014-11-13 12:34

#85: -  

 Ista ta deca, toliko voljena i pazena, nemaju postovanja prema starijima, bolesnima, nastavnicima, cak ni prema svojim vrsnjacima!


Gost

#97

2014-11-13 15:14

Ukoliko se ne suprotstavimo ovom skaradnom zakonu, i sami ćemo ćuteći pristati na njega!!!

Gost

#98

2014-11-13 16:06

Mislim da je pogresno formulisan naslov peticije.
Umesto Protiv fizicke kazne , treba da stoji: Protiv (nakaradnog) zakona o zabrani fizickog kaznjavanja. Ovaj zakon nece biti primenljiv a vrlo je moguce da ce biti zloupotrebljen.

Gost

#99 Tako treba

2014-11-13 16:32

Vreme je takvo da mi decu necemo smeti, ali ce oni nas da peglaju da zvoni.

Max Q

#100 Batina je iz raja izašla!

2014-11-14 11:32

Šta je garant uspešnosti fizičke kazne? Na koji se način primenjuje i koliko je udaraca bičem or whatever neophodno? Koliko je jedinica sile potrebno za vaspitni udarac i koliko ponavljanja? Na koji deo tela je najpraktičnije primeniti vaspitnu meru, oko, usta, nos, teme, dupe, ruke, noge... ? Šta je uspešnije; otvoreni dlan, pesnica ili noga u vugla, kaiš ili alka od kaiša, gajtan od usisivača ili pegle, praher, oklagija, zoger? 

I za kraj, ako dete ne razume opasnost koja mu preti, kako će razumeti "vaspitnu meru"?