BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Quoted post

E tako.

#426 Re: Re: Re: Re: Matursko vece

2014-05-18 21:58

#404: - Re: Re: Re: Matursko vece

Jeste, to vece predstavlja ne znam ni ja sta za sve vas, ali iskreno, ja nisam takva. Ja mogu da ''zablistam'' kako ti kazes, kada god hocu, jer mogu da se spremim kada god zelim i budem lepa kao za maturu. I nije bitno da li si ti ignorisana devojka ili si popularna devojka. Ne treba ti da cekas osam godina da bi se ''dokazala'' pred nekim i ''pokazala'' da si i ti lepa. Svi smo mi lepi. Nikada ne bismo trebali tako da razmisljamo, jer ovo nije neki americki tinejdzerski film u kome se to uvek desava, ovo je stvarnost i ostajem pri tome da devojke ne treba samo to vece da se osecaju lepo u svojoj kozi. Treba da se osecaju lepo u svojoj kozi svaki dan, jer su i one ,kako ti kazes, ''ne tako lepe'' devojke u stvari lepe kao i svi!

Kada bi se nama dogodilo ono sto se njima dogodilo, ne znam sta bi bilo i kako bi razmisljali, ali znam da ako su ljudi oni bi razmisljali isto kao i ja sada. Takodje i ja zelim da budem na toj maturi, ali ovo ponavljam vec koji put i uvek cu, bilo bi nepravedno prema toj deci!

I zapravo, nije na nama da odlucujemo da li ce biti mature ili ne. Za to sluze i nastavnici i ovaj upisani ministar, tako da mi jedino radimo ono sto nam se kaze. Naravno, neko ni ne mora da dodje na tu maturu ako ne zeli. Ako se bude slavila i ako bude sve organizovano, opet bi mislila da bi to bilo nepravedno prema ostecenoj deci i kraj.

Odgovori


Gost

#460 Re: Re: Re: Re: Re: Matursko vece

2014-05-18 22:16:15

#426: E tako. - Re: Re: Re: Re: Matursko vece 

 

Nazalost, zivimo u 21. veku ljudi su jaaako plitki i jedino po cemu ce te vrednovati jeste izgled. Ne pricam o sebi kada kazem to za te devojcice,ja smatram da i jesam lepa i 'popularna' koliko god mi je uzasno da to moram da kazem tako,ali jesam. tako da ja ne moram da se dokazujem nikome te veceri u toj haljini,frizuri,stiklama itd. Ja pokusavam da kazem da tebi niko ne brani da odes da se zabavis i. plus da das ovim ljudima pare. Zasto mora jedna opcija da iskljuci drugu? Ko kaze da ne mogu da se daju pare pored te dve hiljade? A seti se da ima i onih sebicnih koji bi za svoju zabavu platili ali za ljude u ovakvoj katastrofi ne. U odeljenju imam jednu jako siromasnu devojcicu. Secam se da mi se poverila da je jos u februaru pocela da skuplja te dve hiljade. A za haljinu skuplja otkad zna za sebe. Ona je ta kojoj treba pomoc,ne treba ona da placa za te ljude. I ti bi njoj oduzela to zadovoljstvo i ona bi bila primorana da plati za njih, ako mozda to ne zeli i ne moze. I da,ako bas hoces da znas, mi odlucujemo o tome ne ministar. Dve skole ce 100% imati maturu,to im je i direktor potvrdio. To sve zavisi od skole. :) inace ja sam ista osoba od pocetka, cisto da znas haha