Peticija protiv zabrane fizičke kazne

Quoted post


Gost

#24

2011-08-26 01:31

Pre 6 godina, moja ćerka je (tada je imala godinu dana) pokušala da iskoči kroz prozor, jer je videla na nekom filmu kako deca iskaču kroz prozor. To što živimo na drugom spratu za nju tada nije imalo značaja. Oplavio sam joj guzicu kožnim kaišem i nikad više to nije uradila. Kako objasniti detetu od godinu dana da je nešto opasno po život? Ko to uradi, svaka mu čast, ali ako se takav i javi... mislim da samo jede govna.

Odgovori


Gost

#27 Re:

2011-09-03 08:07:34

#24: -

Dete od godinu dana nije svesno apsloutno nicega, zato drzite zatvorene prozore da ne biste dosli u situaciju da oplavite jadno dete koje nema pojma sta se desava. Vi ste neodgovorni sto drzite otvorene prozore, a uspomena na agresiju ce joj ostati doveka u nesvesnom. Nemam reci kojima bih mogla da opisem postupak premlacivanja deteta od godinu dana koje ne zna ni svoje ime da izgovori, niti zna da zivi na planeti Zemlji, a da ne pricam o tome da nece nikada uspeti da poveze podsvesni strah koji je osecala dok je premlacivanje trajalo, bol za koji nikada sebi nece moci da objasni zasto se pojavljuje u njenim maglovitim secanjima. Ne vidim ni svrhu ovoga sto pisem, vama koji to ni ne razumete. Sigurna sam da to nisu ni poslednje batine koje je dobila. To je unistavanje necije licnosti iz licnog neznanja i slabosti. O vasem recniku ne bih ni da diskutujem.


Gost

#83 Re:

2011-11-28 23:31:25

#24: -

"Oplavio sam joj guzicu kožnim kaišem"

Vidi, druže, na to ni odrasli mazohisti koji uživaju u bolu ne pristaju tek tako. Možeš li onda da zamisliš koliki si bol naneo svom DVOGODIŠNJEM detetu?!

Ili, baš naprotiv, zamislio si, dopalo ti se, sramota te zbog toga, pa si pronašao "racionalan" razlog i kobajagi izgovor.

Srećno u životu, i tebi i ćerkici.