Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Quoted post

prolaznik

#42 ha ha

2011-09-07 16:20

za one nenaucene i neskolovane koji su samo od skole videli uzinu i veliki odmor VERONAUKA se ucila u skolama dok se jos njihovi pradedovi nisu rodili, tako da je 2001. godine veronauka samo VRACENA u skole odakle je dekretom izbacena 1947. godine. A o tome kolika je vaznost veronauke za decu ...mozemo postaviti i pitanje kolika je vaznost gradjanskog vaspitanja??? Kada budeti dragi moji ADMINI pricitali plan i program VERONAUKE I GRADJANSKOG onda mozete inositi ovakve gluposti, sami sebe sramotite svojim neznanjem....a i ako procitate pa neshvatite nemojte drugima to pravo uskracivati...niste najpametniji...GLAS ZA VERONAUKU

Odgovori

cope

#44 Re: ha ha

2011-09-07 16:32:56

#42: prolaznik - ha ha

Ne lupetaj: http://www.facebook.com/event.php?eid=144341182327483

Veronauka je RELIGIJA, škole su DRŽAVNE. A ti nauči šta znači SEKULARNOST i šta stoji u članu 11 Ustava Republike Srbije.

 

Hint: stoji definisana ODVOJENOST države i crkve.

Milena

#158 Re: ha ha

2011-09-08 12:25:03

#42: prolaznik - ha ha

Pročitala sam ja plan i program tzv. veronuke, a i udžbenike i čini mi se da sam ih odlično shvatila. Čista indoktrinacija! Ništa više, ništa manje. U stvari, možda više - širenje mržnje prema svima koji su različiti. Pitanje je, Prolazniče, da li si ti išta shvatio. U školama se nekad, pre mog pradede, učilo i da je Zemlja ravna ploča, pa hoćemo li i to da vratimo? Hoćemo li kreacionizam u školama? Da izbacimo teoriju evolucije, što je želela i Ljiljana Čolić (velika vernica i obožavateljka "oca" Joila)? Koliko vekova unazad želiš da se vratimo? Nekada nije ni bilo škola. Možda je to i najbolje rešenje - srušimo škole, srušimo crkve, vratimo se u pećine, ugasimo vatru. Ma, najbolje je da izvršimo kolektivno samoubistvo, jer nekada nismo ni bili živi!