Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za ukidanje veronauke u skolama


Gost

#26

2011-09-07 14:59

СЛАВА ПРЕЦИМЕ СТОМ ЈЕВРЕЈСКИМ ТРАДИЦИЈАМА И УЧЕЊУ

Gost

#27

2011-09-07 15:04

Samo napred! Tolika drskost od strane verskih zajednica da nameću svoje nenaučne ideje, došla je do granica nepodnošljivosti.

Gost

#28

2011-09-07 15:18

Veronauka je stvar izbora. Izbor koji osoba može da učini kada je zrela i shvatila šta želi od sebe. Takvo shvatanje se ne može očekivati od dece i tinejdžera. Ako se nekom ide na veronauku nek ide u crkvu gde bi ustvari ovakva predavanja trebala da se vrše.

Gost

#29

2011-09-07 15:28

Da bismo bili Srbi ne moramo da se vracamo u srednji vek.

Gost

#30

2011-09-07 15:30

Treba nam građansko društvo, a ne verska država!

Pre neki dan u parku sam čuo majku koja svom detetu, u razgovoru o tome šta je to dobro a šta loše, odgovorila da ne brine jer će ove godine u školi učiti veronauku i tu će saznati sve na temu dobro/loše. Potpiši i ti peticiju!

ЗП

#31 Традиција

2011-09-07 15:38

Дете ми је кренуло у 4. разред прошле недеље, и није прошло без нервирања - постоје некакви изборни предмети који зависе од тога ко је учитељ/учитељица - моје дете је тако добило уместо ,,Чувара природе" (или бар ,,Од играчке до рачунара" и осталих) некакву ,,Традицију" !!! Псовао сам до неба, наравно, али нема смисла малтретирати сада и дете и себе - пошто предмет није обавезан, гледаћу да га заобиђемо свакако, па да видимо ...

Gost

#32

2011-09-07 15:41

Veronauci nije mesto u osnovnim i srednjim skolama, u institucijama obaveznog obrazovanja, kao ni u bilo kojoj drzavnoj niti privatnoj obrazovnoj i naucnoj ustanovi.
Verskim zajednicama treba omoguciti odrzavanje verske nastave, ali u sopstvenim ili iznajmljenim prostorijama, a nikako u okviru redovnih aktivnasti obrazovnih i naucnih ustanova.
ЗП
Gost

#33 још мало о традицији

2011-09-07 15:42

Наравно да је треба укинути, ако желимо да се држимо некаквог Устава. Кад већ држава толико претерано великодушно даје паре разним ,,традиционалним верским заједницама" и многе бенефиције, поред оних легално сумњивих предности - треба веронауку препустити цркви и избацити је из школе, крајње је време.

Желим да се под традицијом сматра оно што је заиста вредно у овој земљи, а не то ,,што умемо да се бијемо ако не умемо да радимо" и остала (средњо)вековна митоманија која укопава српски народ најефикасније ...

Prepelica

#34

2011-09-07 15:54

ja ne znam kako neko može da spori da je veronauka nauka. to je nauka isto koliko i filozofija i to se ne može osporiti. drugo, slušanje veronauke u školama je isključivo na dobrovoljnoj bazi tako da zašto ukidati nešto što nije nametnuto?!
verujem da je ovo samo izraz bunta nekih nazovi metalaca u najgorim godinama koji su sušajući muziku da bi olakšali muke puberteta (ne osuđujem, to sam i ja radila) usput pokupili i neku izopačenu ideju o antiteizmu. ako nećete da verujete u boga budite ateisti, antiteizam je samo pobuna prema nečemu u šta zapravo verujete, iako verovatno to nećete trenutno sebi da priznate.

Gost

#35

2011-09-07 16:00

Uvodjenje crkve u skolsku nastavu po meni je politicko nasilje analogno onome sa nekadasnjim Marksizmom u SFRJ.
Crkva nema sta da trazi u drzavnim institucijama, neka osnuje svoje skole (kao sto u svetu postoje katolicke skole) pa nek tamo propoveda svoju kvazi-nauku.

Gost

#36 Re: svaka cast !!!! najgora zverstva su se uvek desavala u ime necije vere !!!!

2011-09-07 16:01


Gost

#37

2011-09-07 16:02

Vi se nemojte moliti u našim školama, mi nećemo misliti u vašim crkvama...
Боки

#38 Re: Re: глупава петиција

2011-09-07 16:04

#23: - Re: глупава петиција

Веронаука није ни историја ни философија. Као што у школама учимо матерњи језик а не неку општу лингвистику, нити још мање учимо о разним језицима у историји и философији. То су све различити предмети.

Ако већ не знаш шта је веронаука, једноставно немој да је изабереш и пусти да је изабере ко хоће. Наравно, независно од богословских школа, у које не иду и не треба да иду сви верници, већ само они који то желе. А веровали или не, неки верници не желе да иду у богословске школе, али желе веронауку.


Gost

#39

2011-09-07 16:06

Misljenja sam da u modernoj, sekularnoj drzavi republickog uredjenja, veronauka ne treba da bude ni stvar opcije, nju treba ostaviti za privatne skole, ili kao izborni predmet za one koji zele ali na nekoj nastavi van skole. Ukinuti i gradjansko samim tim.

Gost

#40

2011-09-07 16:12

Fantasticna inicijativa,samo napred! :)

Gost

#41

2011-09-07 16:13

pitajte decu
prolaznik

#42 ha ha

2011-09-07 16:20

za one nenaucene i neskolovane koji su samo od skole videli uzinu i veliki odmor VERONAUKA se ucila u skolama dok se jos njihovi pradedovi nisu rodili, tako da je 2001. godine veronauka samo VRACENA u skole odakle je dekretom izbacena 1947. godine. A o tome kolika je vaznost veronauke za decu ...mozemo postaviti i pitanje kolika je vaznost gradjanskog vaspitanja??? Kada budeti dragi moji ADMINI pricitali plan i program VERONAUKE I GRADJANSKOG onda mozete inositi ovakve gluposti, sami sebe sramotite svojim neznanjem....a i ako procitate pa neshvatite nemojte drugima to pravo uskracivati...niste najpametniji...GLAS ZA VERONAUKU

cope

#43 Facebook Event

2011-09-07 16:31

cope

#44 Re: ha ha

2011-09-07 16:32

#42: prolaznik - ha ha

Ne lupetaj: http://www.facebook.com/event.php?eid=144341182327483

Veronauka je RELIGIJA, škole su DRŽAVNE. A ti nauči šta znači SEKULARNOST i šta stoji u članu 11 Ustava Republike Srbije.

 

Hint: stoji definisana ODVOJENOST države i crkve.

cope

#45 Re: Re: Re: глупава петиција

2011-09-07 16:34

#38: Боки - Re: Re: глупава петиција

PA??? Neka je imaju u CRKVI a NE u školama gde joj NIJE mesto!

Mnoga deca ne žele da uče geografiju, hoćemo li da je izbacimo zbog toga???

Mnoga deca žele da uče astrologiju, hoćemo li da uvedemo izborni predmet???

Ili, najbolje nek biraju da li će alhemiju ili hemiju, po izboru?

Kristina
Gost

#46

2011-09-07 16:43

Veroucenje treba da bude pri crkvama i tacka!
Hvala za mogucnost da dam svoj glas.


Gost

#47 Re: Re: ha ha

2011-09-07 16:50

???#44: cope - Re: ha Ocigledno da Vam je vokabular izuzetno skrt kada koritite ove reci....bw. Veronauka je jedini prednet u skolama koji se moze korisiti u korelaciji  sa drugim predmetima zato Vam i kazem procitajte a ne LUPAJTE koristim Vas izraz... i jos nesto....u Ustavu RSrbije mnogo sta pise  i znam dobro sta je napisano .... nastavite dalje sa citanjem ustava...ili ste samo ovaj clan od nekog prepisali...

 


Gost

#48 Re:

2011-09-07 17:02

#2: -

dozvoljeno je i jedno i dugo

 


Gost

#49

2011-09-07 17:05

"Nemojte se moliti u našim školama a mi nećemo misliti u vašim crkvama!"

Gost

#50

2011-09-07 17:10

Crkva i država trebaju biti odvojene. Veronauku kao takvu treba da organizuje crkva, a ne treba da bude deo državnog školskog sistema.