Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Quoted post

dugački :)

#129 Boki Voki

2011-09-08 00:39

Ovde se radi o nečemu POTPUNO različitom od onog što ti napadaš:
niko vama (religioznima) ne brani da se molite bogu/bogovima (pod uslovom da se ponašate pristojno i u skladu sa zakonom), ali mi koji ne verujemo u to, vas ne ubeđujemo u naše stavove, niti na bilo koji način trošimo vaše pare sprovodeći naše ideje i ubeđujući vašu decu da bog ne postoji; ova peticija dakle, traži da se ne uče deca trošenjem para iz budžeta da budu religiozna. Mi kao građani Srbije to veoma ne želimo, a kao roditelji se užasavamo.

Naravno, nemoguće je izbeći ovde raspravu o smislu i svrsi religije. Ja bih se ograničio samo na jednostavnu poruku: vi religiozni... slobodno upražnjavajte vaše obrede i kako god nazivali to nešto "biti religiozan". Ja vas zapravo podržavam i ohrabrujem da se bavite onim što ste zamislili da je dobro za vas, ako ste pošteni u tome. 

Jedino vas molim da nas ostale zanemarite, da nas ne ubeđujete u svoje stavove (čuli smo ih hteli-nehteli i svojevoljno zauzeli stav - ja priznajem - vrlo negativan, pardon), da ne ubijate ljude druge religije zbog te različitosti, da ne mrzite nas koji ne verujemo u to što vi verujete (izvinite još jednom ali eto samo mislimo svojom glavom), da ne uzimate tuđe pare koristeći silu i moć (naročito političku), da ne dajete lažne nade o drugom životu, o iscelenjima, i svašta slično, da ne zlostavljate decu (naročito seksualno) jer su mnogi od vas u osnovi bolesni (mislim naučno), i najzad da ne lažete da bog postoji a da kao glavni dokaz koristite da to ne može da se dokaže.

Napomena: molim da se obrati pažnja razlike religije i vere. Religija je rekao bih nekakvo udruženje, organizacija (veoma moćna na žalost), dok je vera filozofski pojam mnogo šireg smisla (npr vera u sebe, u svoju porodicu, u pobedu, ko želi može da kaže "u boga pobede" itd)

Odgovori

posetilac

#131 Re: Boki Voki

2011-09-08 00:47:36

#129: dugački :) - Boki Voki

Boze, Boze koliko gluposti u ovom textu...ovoliki text a nista receno...da li ti bezumni covece shvatas da je jos tvoj cukun cukun deda ucio veronauku i ziveo odlicno do svoje smrti...ko si ti ...jedna mala licnost da o tome govoris i pricas....pa ako bre ne zelis da tvoje dete slusa i uci o Bogu pa imas bre drugi alternativni  ...ako neznas nadji sta znai ta rec... predmet daj dete tamo i rsio si problem Boga...i Veronauke... Veronauku slusa ko zeli niko nikog sa puskom netera da slusa veronauku....udjite u skole malo pa onda pisite ove gluposti