Stop trovacima u gradu Vrscu

Quoted post

gost

#21

2014-11-17 20:00

Mislim da je osnovni problem sto se nikada ne ujednimo kako treba i sto se rasplinjuje sve na mnogo repova. Da li treba svako da se brine o svom psu? Treba.Da li svako mora da poznaje svog psa da zna da li mu treba korpa, kako reaguje u odredjenim situacijama i njegov pitbul i njegova pudla? Naravno. Da li treba svako da se brine o svom detetu? Da ga pazi na igralistu, da ga nauci da se pas ne razvlaci da se ne vristi itd? Da, treba. Ali to nije sada tema. Tema je 1. Zaustaviti ovog monstruma trovaca hitno i da plati za krivicno delo. 2. Resiti problem napustenih gladnih bolesnih pasa na institucionalnom nivou.

To ne mozemo ni mi, ni vi, vec lokalna vlast. Predsednik opstine, predsednik skupstine opstine, uprava veterine, komunalna inspekcija, ministar za zivotnu sredinu... znaci ima ih ohoho, i dobijaju fine plate u svojim jos finijim foteljama a cute. Nabili su glavu u pesak dok ne prodje sve, zaboravi se, pa mozda saceka neki novi mandat.

Ono sto mi mozemo je da prijavljujemo, da nam se cuje glas, da ne cutimo i ne nabijamo i mi glavu u pesak pa ce mozda pred neke izbore neko da se seti da tu moze da ubere koji glas biraca i konacno se neki novac ulozi u azil i resavanje problema.

A policija i tuzilastvo fino neka rade. Sud kasnije isto. Za to ih placamo.

Odgovori

hrana za pse

#22 Re:

2014-11-17 20:11:13

#21: gost -  

 Izvini, molim te, moram da reagujem. To da li neko poznaje svog psa to je njegova licna stvar, ali ZAKON kaze da bez obzira na "poznavanje" svog kucnog ljubimca, psi moraju da imaju korpu! Tu nema mesta individualnoj proceni vlasnika. Problem o kome domacin pise star je decenijama i niko ga nije spomenuo. Sada, kada je neki ludak poceo da truje pse, svi ste reagovali i okomili se na coveka. Ispada da stitite ljude koji ne postuju zakon, trazeci od odgovornih da kazne one koji zakon ne postuju. Ne vidite problem i dvostruke arsine? A to da li neko dete vristi na igralistu, nije tema. Kakve to veze ima sa psima? Da nisu psi time igruzeni ili isprovocirani? nisam to najbolje razumeo. Kazna za trovace!