Peticija za Vraćanje deteta roditelju

Quoted post

otac deteta

#58 Re: zoki

2015-01-14 15:21

#57: zoki - zoki 

Neću da brišem vaš komentar iz razloga što je u granicama pristojnosti,onda ne bih da odgovaram na taj deo vašeg pitanja zašto su neki komentari obrisani.Niste u pravu odmah da vam kažem na početku ...vi ste ovaj nemili događaj bacanja bebe i bolest tog nesrećnog oca skoro ne mogu da kažem bukvalno ali skoro uporedili sa našim slučajem što nije na mestu ali to je vaše mišljenje.Da moja supruga ima šizofreniju to je njena na žalost zbog ovakve situacije nova bolest to jest nova dijagnoza i nije lepo pravo da vam kažem da bilo koji slučaj vezujete jedan za drugi to nije prvo ljudski,moralno i etički kako god da ga nazovete to je pod jedan pod dva vi ni 10% nemate predstavu celog toka ove priče i to nije na mestu komentarišete a ne znate pravu istinu niti ste upućeni.Da li vi mislite da sam ja totalni kreten i idiot da javno krenem u celu ovu priču oko mog deteta a da sam kriv i da je sve onako kako ste vi rekli....samo jedno pitanje kako možete nekoga da nazivate lažovom a tog čoveka ne poznajete i da kažete da sam obmanuo javnost što je nedopustivo ja sam od prvog dana kada se desilo to sa našim detetom od 31.12.2013 izašao u JAVNOST I SVE ISPRIČAO NARODU šta se desilo....još nešto da bi vam bolje objasnio a ne polemisao to sam rekao i na sudu u mojoj grupi na facebook ima preko 1600 članova da li vi verujete da sam ja toliki idiot da izađem u javnost i da LAŽEM i zamajavam javnost povodom našeg nesrećnosg slučaja.Nije ljudski i nije na mestu da me nazivate lažovom a da me pri tome čak ni ne poznajete i da mene i moju nesrećnu Dariju gurate u isti koš sa bilo kojom pričom i dovodite nas u isti kontekst sa ovim poslednjim događajem....toplo vam prepuručujem i prijateljski da ako niste na našoj strani i ako niste imali nameru da potpišete ovu peticiju da nas ni ne vređate niti omalovažavate.Ostaviću ovaj komentar jer ste u granicama pristojnosti ,ako sam ja našao za shodno da vam se obratim sa dužnim poštovanjem i da ne ulazim u neku veliku polemiku oko ove priče koja vas ne dotiče niti je vaša priča nit bih vam poželeo da ikada je i doživite onako kako je mi doživljamo više od godinu dana to i ne radite..NISTE U PRAVU to je poenta mog obraćanja vama a ako ste zainteresovani za istinu ja ću vam rado dostaviti kopije dosadašnjeg suđenja koje i kakve su izjave bile na vašu adresu pa pročitajte pa tek onda donosite bilo koje zaključke i ulazite u raspravu.Moj slučaj nije niti ima bilo kakve veze sa drugim to je pod jedan pod dva imam jako dobar i stručan tim advokata koji brinu oko povrede zakonitosti ovog slučaja a da vas obavestim da se protiv Centra za socijalni rad VODI UPRAVNI SPOR i ja vam tvrdim da će ih advokatski tim RAZBITI KAO ZVEČKU samo na žalost u pitanju je sporost sudova,traljavost,štrajk advokata i sve ostalo što se nagomilalo do sada pa vas ljubazno i ljudski molim da ne širite ovakve priče niti ostavljate komentare jer nemaju nikakvog osnova to je pod jedan i na kraju ovim završavam TO JE VEOMA NEPRISTOJNO SA VAŠE STRANE....da se ovo nedaj bože vama desilo ja bih bio toliko korektan pa bih se raspitivao za ovu priču potražio odgovore pa tek ONDA BIH DAO NEKI KOMENTAR.Moj srdačan pozdrav

Odgovori

zoki

#59 Re: Re: zoki

2015-01-15 00:05:25

#58: otac deteta - Re: zoki 

 Gospodine, ja vam zaista nista lose ne zelim, ni vama ni supruzi, samo zelim da to dete bude sigurno. Da vam se ne vrati sutra pa spletom nesrecnih okolnosti ili umora ili ko zna cega opet bude povredjeno! Vasa objasnjena sto se tice tri povrede su za mene upravo to-vasa objasnjenja. Pritom su to  tri veoma ozbiljne povrede za dva meseca bebinog zivota-polomljena noga, opekotine, podlivi. Da ne pricam o tome da je bila ojedena do krvi. Dete bi vam svuda na svetu oduzeli pa onda utvrdjivali ko sta i kako!

Da li vi znate gde je vase dete sada? Cini mi se da sam na fb grupi video neku skoriju sliku, kad je beba vec veca. Znaci nije oteta, ukradena, data na usvajanje ili sta ste vec pricali vec je privremeno oduzeta dok se ne zakljuci sta se tu sve desava.

Vasa supruga ima sizofreniju, vi ste pricali da to nije sizofrenija nego postporodjajna depresija!? Te dve bolesti je nemoguce pomesati. Postporodjajna depresija nije cak ni bolest vec stanje, prolazno, dok je sizofrenija podmukla neizleciva bolest. Taj deo ste nekako zbrzali, kako se manifestovala ta njena bolest, kako ste zakljucili da sa njom nesto nije u redu i slicno. Ipak se lecila u Lazi, znaci da je zaista bilo jako lose.

Vas slucaj sam poredio sa slucajem od pre neki dan jer ih povezuje upravo podmukla bolest od koje vasa supruga boluje i od koje je bolovao onaj covek koji je bacio bebu kroz prozor. Ta bolest je ono sto vam nikada nece dozvoliti da budete 100% sigurni da je vase dete sigurno samo sa vasom suprugom. Ne jer je ona los covek vec jer je ona bolesna i ne moze nista protiv toga. Moze lekovima da drzi pod kontrolom, do jednom kad vise nece moci, pa onda sve iz pocetka!

Meni je jako zao zbog svega sto vas je snaslo. Vidi se da dete volite i da se iskreno trudite, ali gde je supruga u svemu tome? Kako je ona sada? I ova peticija glasi peticija za vracanje deteta RODITELJU, a ne RODITELJIMA! Da li vi planirate da dete zivi samo sa vama, a majku da vidja samo povremeno u kontrolisanim uslovima ili planirate da dete zivi sa oboje? Da li planirate da dete ostavljate samo sa majkom? Sva ova pitanja su itekako u redu i na mestu s obzirom na situaciju! Morate ih kad tad sami sebi postaviti ako ste zaista spremni da budete odgovoran i dobar roditelj. Vase dete ide ispred vase supruge, ispred svakoga. Morate uciniti sve da dete bude uvek sigurno! Zato vam savetujem nadjite neki zajednicki jezik sa centrom za socijalni rad, neke kontrolisane posete, da ucestvujete u detetovom zivotu, a ipak da bude na sigurnom, a ne da se razvlacite po sudovima jer to uvek predugo traje i ne koristi ni vama ni detetu!

Pozdrav i sve najbolje vasem detetu zelim, a samim tim i vama. Najbolje za dete nije uvek i najbolje za roditelja, ali to cete vremenom i sami shvatiti. Mnogo stvari nama roditeljima tesko pada ali ih radimo za dobrobit nase dece. Dete uvek mora biti na prvom mestu i to cete najbolje pokazati delima i razumnim pristupom svemu, pa i prihvatanjem cinjenica da mozda niste bas uvek vi u pravu. Ne kazem ni da sam ja u pravu, ali nije na meni da sudim, U pravu ste nemam sve detalje ovog slucaja i nadam se da ce onaj ko ih ima suditi pravedno i gledati samo i iskljucivo korist i bezbednost deteta!