PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Quoted post

komsija-preko-puta

#687 samo mirno i bez nereda, molicu lepo.

2015-01-28 16:01

nije resenje napraviti novi konflikt. resenje problema jeste u  uklanjanju problema.

da li je bilo problema  pre uvodjenja bus-plusa i komunalne policije?? naravno da nije jer je kondukter naplacivao 100% od svakog putnika. sada su ljudi razapeti na sve strane a nemaju od cega pa kad ostane 70 dinara  to je 2 hleba za porodicu. a siguran sam da niko namerno bez karte ne putuje duze od dve tri stanice, najcesce jednu stanicu. pa nisu ljudi ovce pogotovu sto vide sta se desava. ali kao sto je gospodja u zemunu posla po doznake, jednu dve stanice  pa i 5 pa sta, razume se  da je opravdano jer je zdravlje i posao u pitanju-nije isla u merkator po bundu od nerca.

resenje problema nije u  izmisljanju vruce vode.

zasto se namecu zakoni i stavovi tamo nekih EU standarda ako prvo nije resen zivotni standard prema  standardu EU.

logicno je da ce  nemac od oko 4000 eura odvojiti 60 eura za busplus ali je nezamislivo da srbin od oko 300 - 400 eura odvoji 30 eura.

DA LI IKO UOPSTE PRIMECUJE RAZLIKU   U OVIM CIFRAMA , LJUDI ??? ZASTO SE SVE RADI NAOPAKIM REDOM? onda nije cudo sto cemo za vrlo kratko vreme, ali VRLO KRATKO imati nemire na ulicama  koje vise nece biti moguce smiriti obecanjima....

zao mi je naroda, ali prosek plate  u srbiji nije mesecno dovoljan za 3 markice, 2 djaka/studenta,

lekove, uzinu na poslu, kineske cipele i jakne, astronomske racune, parking, higijenu, hranu kakva je takva je (najjeftinije moguce) i da ne nabrajam dalje.

vazno je napomenuti samo jednu stvar, na koju kolko primecujem niko ne obraca paznju a to je da ukoliko bilo koje lice drugom licu uskrati slobodno kretanje i pritom izazove  posledice po zivot i socijalni status drugog lica, cini krivicno delo sa teskim posledicama. na primer , ako vam poslodavac nije uplatio busplus na vreme i kontrola vas sa komunalnom policijom izbaci sa linije prevoza, vi kasnite na posao. ni jedan poslodavac ne prihvata nikakvo opravdanje, posebno privatnici, i vi tada dobijate otkaz. automatski ste ne svojom krivicom postali socijalni slucaj (ostali ste bez izvora primanja ali vam ostaju ranije obaveze-krediti, troskovi, minusi po racunima, markice,komunalije i ostala zivotna pitanja itd )

evo pitanje za pravnike ( ja jos uvek nisam pravnik), kakva su prava lica iz navedenog primera?

ali, ko mene za sta pita :)

pozdrav svima:)

Odgovori


Gost

#703 Re: samo mirno i bez nereda, molicu lepo.

2015-01-28 16:34:22

#687: komsija-preko-puta - samo mirno i bez nereda, molicu lepo. 

 Да,сви тако размишљамо и веома добро питање и логично се намеће.Ко ће да преузме одговорност за социјалне случајеве уколико се неко не својом кривицом нађе на улици,јер нема новаца за превоз,исти газда није дао плату и како даље... питања ез одговора и нека се Влада позабави тим.Они су и смислили невиђену глупост комуналну полицију- модерни гестапо.Из чијег џепа? Људи па то су плате из буџета,тај исти народ их плаћа које они - насилно киње...