PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Rupabezdna

#676 Re: hahaha

2015-01-28 14:47

#1: Biljana Hajduković -  mnogo je smesno kad vidim da se neko ovako osili samo da bi mogao da radi sta hoce i da se vozi besplatno. Voleo bih da spuste cenu karata na 30 din e onda bi ste se svi uverili da opet vecina ne bi placala kartu. S` toga tvrdim da je komunalna policija neophodna da umiri stoku koja hoce da se svadja. Mnogi bi se pozvali na nekadasnja vremena kad smo mi ziveli slavno, jeli zlatnim priborom, a ja kazem da je to istina ali da bi neko zbog ovakvog ponasanja u to vreme izgubio glavu. A danas mozes da radis sta hoces, pa eto razmislite malo sta je cemu uzrok i za sta se ustvari borite. Zivimo u teskim vremenima i neko tu cenu mora da plati. Svi bi mi da zivimo besplatno, e pa ne moze! Video bih vas kad ne biste mogli nesto da naplatite.

 


Gost

#677

2015-01-28 14:55

Moj predlog je da komunalci ostanu pod nazivom /komunalni cuvari/,a kontakt sa gradjanima u cilju kaznjavanja iskljucivo administrativno ili uz prisustvo policije !!!

Gost

#678

2015-01-28 15:01

Kontrolori zajedno as komunalnom policijom. (Za koju se nezna po kom clanu
. ustava je formirana) krse elementarna pravila lepog ponasanja, jer da su ostali name rodnoj grudi stocarstvo nam me bi bilo u krizi.

Gost

#679

2015-01-28 15:02

Ne treba nam još jedna privatna policija !

Gost

#680

2015-01-28 15:06

Zato sto su to kriminalci i bivsi robijasi kojima su izbrisali dosije.
i zato sto markica za lastu od Mladenovca do beograda kosta 7 000 din

Gost

#681

2015-01-28 15:18

Još i njih treba da plaćamo da nas bolje biju !
komsija-preko-puta

#682 Re: Bruka i sramota za Srbiju!

2015-01-28 15:35

#2: DrpPlus - Bruka i sramota za Srbiju! 

 izvinite, ne u kasarne nego na njive, da se poljoprivreda osposobi i pokrene izvoz. primecujem da su skoro svi dobro uhranjeni, zdravi, sposobni.

druga opcija jeste da se podeli alat i srede putevi srbije jer kao sto svi vidimo od onoliko taksi pri registraciji vozila,kazni za parkinge i ostalo, mnogo rupa  i smeca je po nasim putevima (u naseljima i van naselja).

mozda i treca opcija,  izrada spratovnih parking mesta (posto nam populacija i broj vozila raste) u sastavu parking servisa naravno.

imao bih jos mnogo toga dodati  al ko mene sta pita ;)

pozdrav svima :)


Gost

#683

2015-01-28 15:35

PODRŽAVAM!
ana

#684

2015-01-28 15:35

Organizujte skup i javite kad je? pozdrav


Gost

#685

2015-01-28 15:54

Jednom rečju sramota. Raznorazni primljeni a ni ne znaju svoja ovlašćenja i ingerencije. Ili ukinuti ili precizno utvrditi ko može a ko ne da obavlja tu jako osetljivu i odgovornu funkciju

Gost

#686

2015-01-28 16:01

više puta sam tražio intervenciju (bacanje starog ulja u travnjak, bahato ostavljanje automobila na sred ulice i td) nisu se javili.
komsija-preko-puta

#687 samo mirno i bez nereda, molicu lepo.

2015-01-28 16:01

nije resenje napraviti novi konflikt. resenje problema jeste u  uklanjanju problema.

da li je bilo problema  pre uvodjenja bus-plusa i komunalne policije?? naravno da nije jer je kondukter naplacivao 100% od svakog putnika. sada su ljudi razapeti na sve strane a nemaju od cega pa kad ostane 70 dinara  to je 2 hleba za porodicu. a siguran sam da niko namerno bez karte ne putuje duze od dve tri stanice, najcesce jednu stanicu. pa nisu ljudi ovce pogotovu sto vide sta se desava. ali kao sto je gospodja u zemunu posla po doznake, jednu dve stanice  pa i 5 pa sta, razume se  da je opravdano jer je zdravlje i posao u pitanju-nije isla u merkator po bundu od nerca.

resenje problema nije u  izmisljanju vruce vode.

zasto se namecu zakoni i stavovi tamo nekih EU standarda ako prvo nije resen zivotni standard prema  standardu EU.

logicno je da ce  nemac od oko 4000 eura odvojiti 60 eura za busplus ali je nezamislivo da srbin od oko 300 - 400 eura odvoji 30 eura.

DA LI IKO UOPSTE PRIMECUJE RAZLIKU   U OVIM CIFRAMA , LJUDI ??? ZASTO SE SVE RADI NAOPAKIM REDOM? onda nije cudo sto cemo za vrlo kratko vreme, ali VRLO KRATKO imati nemire na ulicama  koje vise nece biti moguce smiriti obecanjima....

zao mi je naroda, ali prosek plate  u srbiji nije mesecno dovoljan za 3 markice, 2 djaka/studenta,

lekove, uzinu na poslu, kineske cipele i jakne, astronomske racune, parking, higijenu, hranu kakva je takva je (najjeftinije moguce) i da ne nabrajam dalje.

vazno je napomenuti samo jednu stvar, na koju kolko primecujem niko ne obraca paznju a to je da ukoliko bilo koje lice drugom licu uskrati slobodno kretanje i pritom izazove  posledice po zivot i socijalni status drugog lica, cini krivicno delo sa teskim posledicama. na primer , ako vam poslodavac nije uplatio busplus na vreme i kontrola vas sa komunalnom policijom izbaci sa linije prevoza, vi kasnite na posao. ni jedan poslodavac ne prihvata nikakvo opravdanje, posebno privatnici, i vi tada dobijate otkaz. automatski ste ne svojom krivicom postali socijalni slucaj (ostali ste bez izvora primanja ali vam ostaju ranije obaveze-krediti, troskovi, minusi po racunima, markice,komunalije i ostala zivotna pitanja itd )

evo pitanje za pravnike ( ja jos uvek nisam pravnik), kakva su prava lica iz navedenog primera?

ali, ko mene za sta pita :)

pozdrav svima:)


Gost

#688

2015-01-28 16:02

Ono sto u ovom trenutku ovoj drzavi nije potrebno je jos jedna suvisna sluzba koja ne radi ono za sta bi trebala da bude nadlezna, a sluzi za uhlebljenje stranackih kadrova.

Gost

#689

2015-01-28 16:05

Komunalnu policiju su izmislili predhodni zulumcari
a podrzava je i ova vlast.Izmislili su je da bi zaposlili sav onaj sljam,neradnike i lopove koji primaju platu,setaju pantalone i vozikaju se i maltretiraju sirotinju i radni narod.Necu da radim za tu zgadiju!

Gost

#690

2015-01-28 16:06

Iako redovno uplacujem mesecnu kartu protivnik sam da se narod bije i maltretira zbog 75 dinara kada svi znamo kakva je trenutna situacija i da mnogi nemaju cak ni za to, a ni za hleb, ta komunalna ne pita dali narod ima posao i dali moze da priusti kartu, to nikoga ne zanima a vazno je da se tom narodu daju otkazi, to je za drzavu bitna stvar. I jos jedna stvar, muka mi je vise od penzosa koji se pretvaraju da im nije dobro samo kada udju u bus samo sa ciljem da sednu a dok mi koji radimo i stojimo na nogama i po 12 sati njima ustajemo samo zato sto su stari, a kada neko odbije e onda nastaje haos kako je omladina nevaspitana i bla bla, a oni bleju citav dan po pijacama. strasno

Gost

#691

2015-01-28 16:07

Narod prevaren pri formiranju komunalne policije.Njihova osnovna duznost da cuvaju zelene povrsine u gradu od nesavesnih vozaca i nista vise.
Ranac

#692

2015-01-28 16:08

Treba da se ukine!

 

komsija-preko-puta

#693 niko nije obavezan za ustajanje Re:

2015-01-28 16:12

#690: -  

 niko nije obavezan za ustajanje  sem na mestima oznacenim za invalide i trudnice.

licna odluka je za ostala mesta . i zbog toga nema ko da se ljuti niti ima razlog za ljutnju. 

karta se kupuje za sedenje a ne za stajanje, gospodo :)

Bartolomeo.

#694 Re:

2015-01-28 16:14

#1: Biljana Hajduković -  

 Apsolutno se slazem...Fasisticki olos u zelenom.Ljudi ozbiljnije moraju da se pozabave sa ovom anketom sirite dalje!Dosta je bilo terora!!!!!


Gost

#695

2015-01-28 16:21

Kada će peticija za ukidanje regularnih pandura?

Gost

#696

2015-01-28 16:22

Podrzavam ukidanje komunalne policije!


Gost

#697

2015-01-28 16:25

Ta komunalna policija sluzi za udomljavanje partijskih kadrova,bivse a i sadasnje vlasti,ne rade nista,osim sto jure ljude po pijacama koji prodaju carape ne bi li detetu obezbedili parce hleba,i to im je siva ekonomija.Samo trose nase pare,pod hitno ih treba rasformirati!

Gost

#698

2015-01-28 16:26

treba ukinutui ovaj gestapo

Gost

#699

2015-01-28 16:27

Ukinuti pod hitno!

 

Бинго

#700 Re:

2015-01-28 16:29

#126: -  

 Баш тако...Ово је та демократија о којој се причало и слобода и права грађана које ова држава ама,баш ни у чему не штити.