ZAKONOM ZABRANITI GMO

Quoted post

Sandra Glisic

#88 Generalno

2011-09-15 12:52

Obozavam komentare ljudi koji se potpisuju sa Gost, Gost011 ili samo ime. Sve dok ne zauzmete cvrst stav i stanete bez straha iza svojih stavova nece se nista promeniti na bolje. Sve ostalo je prazna prica. Ako se plasite sada za sebe sta je sa sigurnoscu i buducnosti vase dece?
Govoriti glasno i biti svoj covek je slazem se tesko, put je trnovitiji ali bar znate za sta ste ziveli i radili. Svako malo delo ili rec moze mnogo da ucini.
Vidim i da mnogi komentarisu u negativnom kontekstu, jer je i do sada koriscena genetski modifikovana hrana. Jeste, i nas kukuruz je odavno modifikovan, ali u kojoj meri i kako, i u kom smeru je jako veliko pitanje. Nije ni svaka modifikacija stetna po ljudsko zdravlje. Svakako je cinjenica da ljudi sami treba da se potrude da se informisu. Kako citate razne novine i casopise na na netu tako mozete i strucne clanke o modifikovanoj hrani.
Ja stojim iza ovoga zbog svoje dece.
Pozdrav svima
PS. Predlazem da se ukine ova opcija ispod "nadimak", cemu to? Ako ne smes da kazes bolje da cutis.

Odgovori


Gost

#89 gost 011

2011-09-16 13:02:00

Ako si toliko transparetna, napiši odakle si (ja sam bar stavio odaklen sam). Drugo, ja čvrsto zauzima svoj stav i branim ga, za razliku od tebe. Ako ti zapreti neka velika opasnost, onda ćeš ti sve što si rekla polizati. Nisam naivan niti povodljiv. A , što se tiče kukuruza ti isti modifikovani kukuruz se reklamira na televizijama koje ti proširuju um i pokazuju transparetnost. Treće, a nije ni svaka modifikacija neštetna po ljudskog zdravlje. Ti očigledno veruješ u one priče o oštećenju ozonskog omotača (pogledaj sajt exxon mobile, kako su lobirali da se nametne ta informacija zbog eksluzivnosti u eksploataciji i prodaji nafte). Teška si populistkinja koja će svakakve infromacije progutati. Vidim da ti je stav veoma ekspanzivan i nabusit, što je odlika osoba lošijeg obrazovanja (ja protiv tih osoba nemam ništa, ali ne volim kad preterano pametuju, postaje krajnje degutatno). Ne volim ističem svoju titulu, ali nekad i moram (Magistar nauka).