ZAKONOM ZABRANITI GMO

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAKONOM ZABRANITI GMO


Gost

#76

2011-08-26 15:41

dobra ideja

Gost

#77

2011-08-28 10:49

pljeske ludilooooooooooo

Gost

#78

2011-08-29 15:35

Želim da živim u zdravoj sredini i da budem 100% siguran da je hrana koju kupujem napravljena samo od prirodnih sastojaka bez rizika.

Gost

#79

2011-08-30 22:55

hvala za ovu akciju...

Gost

#80

2011-09-07 03:12

avaj, sva hrana koju jedes je genetski modifikovana. pa cak i ako posadis svoju to seme je modifikovano, na ovaj ili onaj nacin. ako zivis u vecem gradu nemoguce je ne jesti modifikovanu hranu, a toga nisi svestan.
zorica

#81

2011-09-08 14:31

sacuvajmo cistu Srbiju bez GMO,imamo prelepu cistu zemlju nedozvolimo da je truju ,samo nasim zalaganjem sacuvacemo sebe i nasu zemlju niko to nemoze da uradi umesto nas


Gost

#82 Atalanta

2011-09-09 14:20

Koliko vas je imalo priliku da drži maleno, pirgavo ili žuto pile u svojoj dečijoj ruci?Ono što hrabra nana ili strina donese u pregači jutrom u tvoju sobu,a ti još snen, sa mirisom slame u kosi otvaraš oči i gledaš u to čudo,maleno čudo?Moja deca NISU :(

Gost

#83

2011-09-09 19:39

Nadam se da nje kasno!

Gost

#84

2011-09-10 06:07

Bajden je trazio da Srbija omoguci GMO, pogadjajte dvaput da li ce "vlada" da to dozvoli.
gost011

#85 Re: odgovor

2011-09-10 13:52

Taj naš kukuruz što jedeš je isto genetski modifikovan i to ovde u Srbiji, pošto je nastao ukrštanjem različitih sorti kako bi bio otporan na mraz. Ne zaboravi da je kukuruz donet iz Amerike, tačnije iz područja gde vlada toplija klima. Ne zaboravi, da ste do juče bili u dobrim odnosima i sa vegeterijancima (naravno protiv njih nemam ništa), pa ste propagirali soju. Ali, gle čuda, sad soja ne valja. Ovo mi više liči na neko pomodarsko busanje.


Gost

#86 gost011

2011-09-10 13:57

A što se tiče čuvanja poljoprivrednog zemljišta od genetski modifikovane hrane, to sve ostaje na rečima. Ko hoće da ga čuva, neka na sopstvenom primeru pokaže.  Ja nisam naivan, znam takve. Više vole da muljaju, da prodaju maglu, ispijaju koktele po kafićima nego lopatu u ruke.


Gost

#87 Re: gost011

2011-09-10 14:09

Ako si upućen, odnosno upućena, valjda bi trebalo da poznaješ tu materiju, a da ne pričaš nebuloze. Ceo pojas Dunava od TC Ušće do Kapetanije u Zemunu (gde verovatno izvodiš decu i pustaš da se igraju-ako si kojim slučajem iz Beograda), kao i Ada Ciganlija (gde se verovatno brčkate i igrate-ako si kojim slučajem iz Beograda) je pre skoro trideset godina prskan DDT-om (agrohemijskim sredstvom). Taj isti DDT može prouzrokovati sterilitet, a da ne kažem da je period poluraspada nekih pedesetak godina. Takvih lokacija u Srbiji ima još mnogo. Samo se brblja, a nema argumenata.

Sandra Glisic

#88 Generalno

2011-09-15 12:52

Obozavam komentare ljudi koji se potpisuju sa Gost, Gost011 ili samo ime. Sve dok ne zauzmete cvrst stav i stanete bez straha iza svojih stavova nece se nista promeniti na bolje. Sve ostalo je prazna prica. Ako se plasite sada za sebe sta je sa sigurnoscu i buducnosti vase dece?
Govoriti glasno i biti svoj covek je slazem se tesko, put je trnovitiji ali bar znate za sta ste ziveli i radili. Svako malo delo ili rec moze mnogo da ucini.
Vidim i da mnogi komentarisu u negativnom kontekstu, jer je i do sada koriscena genetski modifikovana hrana. Jeste, i nas kukuruz je odavno modifikovan, ali u kojoj meri i kako, i u kom smeru je jako veliko pitanje. Nije ni svaka modifikacija stetna po ljudsko zdravlje. Svakako je cinjenica da ljudi sami treba da se potrude da se informisu. Kako citate razne novine i casopise na na netu tako mozete i strucne clanke o modifikovanoj hrani.
Ja stojim iza ovoga zbog svoje dece.
Pozdrav svima
PS. Predlazem da se ukine ova opcija ispod "nadimak", cemu to? Ako ne smes da kazes bolje da cutis.

Gost

#89 gost 011

2011-09-16 13:02

Ako si toliko transparetna, napiši odakle si (ja sam bar stavio odaklen sam). Drugo, ja čvrsto zauzima svoj stav i branim ga, za razliku od tebe. Ako ti zapreti neka velika opasnost, onda ćeš ti sve što si rekla polizati. Nisam naivan niti povodljiv. A , što se tiče kukuruza ti isti modifikovani kukuruz se reklamira na televizijama koje ti proširuju um i pokazuju transparetnost. Treće, a nije ni svaka modifikacija neštetna po ljudskog zdravlje. Ti očigledno veruješ u one priče o oštećenju ozonskog omotača (pogledaj sajt exxon mobile, kako su lobirali da se nametne ta informacija zbog eksluzivnosti u eksploataciji i prodaji nafte). Teška si populistkinja koja će svakakve infromacije progutati. Vidim da ti je stav veoma ekspanzivan i nabusit, što je odlika osoba lošijeg obrazovanja (ja protiv tih osoba nemam ništa, ali ne volim kad preterano pametuju, postaje krajnje degutatno). Ne volim ističem svoju titulu, ali nekad i moram (Magistar nauka).

 

Sandra Glisic

#90 Re: gost 011

2011-09-16 15:07

#89: - gost 011 

 Postovani Mr,

Svadjate se sami sa sobom. I opet prica bla, bla truch koja nema veze sa onim sto sam rekla. Nije mesto ni poenta rasparave o teorijama zavre na Svetskom i nasem lokalnom nivou. O tome se moze do sutra pricati i diskutovati i nista pametno se nece zakljuciti. Iole informisan covek vidi sve gluposti koje se dogadjaju. Samo misle da je cutanje zlato.

Niko nista nece promeniti ni svojim glasom, ni podrzavanjem neke stranke na izborima niti parolama, protestima... sve se odlucuje na mnogo vecem nivou do koga mi obicni ljudi necemo nikada ni stici. Informisanje sirokog auditorijuma je kljuc svega. Ako se ljudi informisu sta je to GMO, gde je najvise zastupljenja i koji su to proizvodi koji se na trzistu favorizuju sve sa ciljem da se istrazivanja i prodaja GMO poveca, onda cemo postati "konkurentni" takvom trzistu jer cemo "mi mali" diktirati sta hocemo i kako hocemo da jedemo i kupujemo. E to mi mozemo. Ostalo su zablude. Svak ko hoce da se hrani zdravo itekako ima mogucnosti samo mora da se raspita.

Inace, mrzim ovakve forumske, blogovske ili bilo koje druge vrste "diskusija" jer smatram da su bas zbog nepotpisivanja osobe koja ih pise "nezanimljiva" meni kao potencijalnom sagovorniku. I danas sam se razmisljala da li uopste da odgovorim i evo odgovorih da ne bude da ste me nesto uplasili ili mozda ubedili u nesto sa vasom porukom.

Ovde nema mesta raspravi, jer ni tema nije za raspravu. Svi smo na istoj strani, strani naseg zdravlja i zdravlja nase dece. Ja sa, sto cu i opet naglasiti, htela samo da istaknem da nismo nesposobni i da je sve stvar u informisanju. Ne trebamo se plasiti da nas drugi "kontrolisu" i usmeravaju nase zivote. Mi ipak mozemo birati sta jedemo.

Zelim vam lep dan,

Sandra

PS. kako sam rekla, informisanost je cudo, i u danasnje vreme jako lako se dolazi do informacija. Ja sam transparentna na Google-u (ali ne FB, Myspace, Twiter ili slicno, to nemam). Nista vise necu reci da ne ispadne da se ja sada hvalim ;-) jer titula stvarno nista ne znaci i to znaju samo veliki ljudi (duhom i karakterom veliki).


Gost

#91 Re: Re: gost 011

2011-09-18 13:25

Ko gubi, ima pravo i da se ljuti. Kod tebe je došlo do zamene teza, a na takve stvari sam se već navikao. Što se tiče informisanja, svako ko želi da se informiše-neka se sam informiše. Ali, ne zaboravi da su danas informacije veoma skupa roba. To da će mali da diktiraju šta će jesti i piti, kojeg kvaliteta i sl. je malo teže izvodljivo, jer ako budu krenuli da se tako ophode, neko od proizvođača će to osetiti i naplaćivaće te svoje proizvode po veoma visokim cenama. Lično mislim da svako od  6-7 milona građana ove zemlje to svojoj zemlji ne može priuštiti, već samo odabrana nekolicina. Ni kvalitetna ishrana ne garantuje dugotrajan život, već na to utiču mnogobrojni faktori. U poslednjoj rečenici si pokazala dozu sujete, ali sujeta je odlika malih ljudi.

Sad odoh na roštiljanje, prijatan dan i kako bi rekao naš prestolonaslednik "Šifeli".


Gost

#92

2011-09-18 17:29

i onako smo vec dovoljno ozraceni, otrovani, pa jos da nam uvedu GMO u ishranu, da nas nema.

Gost

#93

2011-09-18 21:01

šta jedemo... bez komentara.

Gost

#94

2011-09-22 05:25

Zivim u Kanadi vec 5 godina i ovdasnju hranu ne mogu da smislim, narocito meso i jaja. Mastam o prirodnim proizvodima, sa mirisom i ukusom iz svoje lepe Srbije, i ne dajte molim vas da nas upropaste tamo neki ultra napredni. Priroda je vec dovoljno savrsena sama po sebi i ne treba da je kvarimo. Hvala.

Gost

#95

2011-09-22 14:15

Da bi zlo pobedilo dovoljno je samo jedno-da dobri ljudi nista ne ucine.Hvala sto postojite!

Gost

#96

2011-09-26 23:55

samo napred, da nam ne nametnu zakonom to trovanje

Gost

#97

2011-09-29 14:54

Nadam se da će je potpisati svi gradjani ove zemlje.
I da ćemo svi reći ne GMO.

Gost

#98

2011-09-29 21:49

Posledice ne znamo, možemo samo naslutiti, a i to je dovoljno da se GMO totalno zabrani.

Gost

#99

2011-09-30 22:15

Treba da sledi nesto i o chemtrailsima

Gost

#100

2011-09-30 22:42

Previse smo sitni za svetske igrace, ali ne moye se ni cutati i ne delati. @Kriv je i koji nije delao kada je trebalo delati.@