Zaustavite uništavanje Fakulteta tehničkih nauka #zaZoruFTN

Quoted post


Gost

#20 da se ne lazemo

2015-09-28 10:48

Slazem se da niko ne treba da sprovodi svoju samovolju i da se na fakultetu stvari odlucuju u dogovoru sa kolektivom, ali daleko od toga da je Zora zasluzila da ostane na fakultetu.

Meni je predavala i nemam nista dobro da kazem o njoj, nisam joj se nikad zamerio i imao sam visoke ocene iz njenih predmeta, ali da osoba koja toliko dugo radi na fakultetu kao profesor i da za sve te godine nije mogla jednu normalnu knjigu da napise nego da se sve uci sa nekih slajdova (svaki sa po 2 recenice) kao da studiramo na nekoj visoj privatnoj mi je neprihvatljivo. Uradis ispit u januaru, ona ne pregleda do sledeceg roka u aprilu pa moras ponovo da ucis i izlazis i onda posle tek saznas da si polozio onaj u januaru je takodje neprihvatljivo. Na stranu to sto je uvek neuredna, a kancelarija joj izgleda kao da izbeglice zive tu, zena je odavno zrela za penziju.

Mislim da neki od ovih ljudi koji su potpisali ovu peticiju nisu znali da ce to da se stavi u ovaj kontekst (protiv dekana) vec da su samo zeleli Zoru da podrze. Veliki broj ovih ljudi mi je predavao i sve reci hvale pocev od Milosavljevica, Sladica, Segedinca do Obradovica (koji nije ni blizu strucnjak u svom poslu kao Doros, kao sto je neko napomenuo gore) i Kovacevica.

Ja sam takodje zaposlen na ovom fakultetu, tako da znam sta pricam. Sve ovo gore sam ja doziveo i samo o tome i mogu da pricam.

Trebalo bi da puste nju u penziju i da se vrate svojim obavezama, ali ocigledno da ovde neko ima jos neke interese osim nauke i obrazovanja.

Odgovori

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 10:57:22



Gost

#22 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 11:02:00

#20: - da se ne lazemo 

 Uopšte nije Zora u pitanju. Dekan je izjavio da ima zamenu za SVE nastavnike sa katedre. 

asistent

#27 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 11:28:52

#20: - da se ne lazemo 

Svi asistenti i profesori koji su potpisali ovaj dokument znaju vrlo dobro o cemu se radi, ukljucujuci i navedene dokaze. Sve je bilo objasnjeno prilikom potpisivanja.

Dodao bih samo da profesorici vise nije toliko neuredna kancelarija jer je zajedno sa citavim departmanom iseljena iz TMD-a, i sad je u prostoriji sa 6+ drugih asistenata i profesora, jer FTN nije bio u stanju da obezbedi normalne uslove za drzanje nastave niti kancelarije za nastavno osoblje.

Neki ljudi sa druge katedre istog departmana su bili primorani da se "presele" u svoje stanove, tako da je valjda jasno koliko je FTNu stalo do smera koji skoluje ljude sa najvecim platama i najmanjim stopama nezaposlenosti u Srbiji. Nije uopste potrebno uvodjenje kurseva programiranja u prve razreda osnovnih skola kad na fakultetima ne postoje minimalni uslovi za rad.

PS: Imajte u umu da ovim usmerenjima izuzetno fali nastavnog osoblja (pogotovo posle otvaranja novih usmerenja zbog velike potraznje trzista), a mnogi zaposleni rade daleko vise od predvidjenih normi, do te mere da to vec predstavlja mobing.


Gost

#31 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 12:04:03

#20: - da se ne lazemo 

Slazem se da se ne bi trebalo uciti sa slajdova nego iz knjige, ali, ako cemo tako, onda bar pola profesora treba da ode u penziju (a verovatno mnogo vise).
I po tom pitanju bi se verovatno nesto radikalnije trebalo uraditi jer sam ja od onih koji su tokom studija stalno ponavljali da je sramota da ucimo sa slajdova.

Sto se tice nepregledanja radova na vreme, opet boljka koja se javlja na stotinu strana. Mojoj generaciji se nije desila situacija koju ste Vi naveli, tako da, ne moze se reci da je to pravilo vec, pre ce biti, izuzetak od njega.

Svakako mislim da ne treba niko da se hvata za to kakva je nekome kancelarija jer to, po mom skromnom misljenju, ne bi smelo nikome da smeta ako vec sam ne provodi vreme u njoj.
Mnogo je bitnije da taj neko radi svoj posao na odgovarajucem nivou i izadje u sustret studentima (ili pojedincu) kada je to potrebno.
Reci cu da nemam dovoljno kompetencije da sudim o prvom ali za drugo mogu da kazem da vazi za profesorku Zoru (za sve profesore sigurno ne vazi. I to je potvrdjeno.).

 


Gost

#55 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 16:28:25

#20: - da se ne lazemo 

 Još jedan Bot. Pitam se čiji je?