Zaustavite uništavanje Fakulteta tehničkih nauka #zaZoruFTN

Quoted post

Decko iz senke

#61 Nemaju pametnija posla

2015-09-28 18:28

Apsolutno nijednog prof sa faxa ne mozes oterati u penziju. To je neverovatno nesto.Umesto da uživaju sa unucicima ili sta god.Da se to desilo ne sad vec za 3 god opet bi bio problem sto ona boga ti ide u penziju.Ona jeste dobar strucnjak i svi kao ona treba valjda sa zadovoljstvom da prepustaju poslove mladima,da se i oni pokazu.Ali ne,svi se ponasaju bahato i maltretiraju te asistente na razne nacine.Kao da ce propasti fax ako odu.Ja nisam u nastavnom osoblju ali se zna kako se ponašaju vecina.Ceo zivot je posvetila nauci,nema decu,upada u kanc kao da joj gori pod nogama,strah i trepet za mnoge.Takodje ni Dekan nije puno bolji po ponašanju ali je doneo dosta dobrih promena na fax.U ostalom sta li su pa uradili za ovu drzavu osim sto su uzeli i uzimaju para i para.

Odgovori


Gost

#63 Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 18:40:35

#61: Decko iz senke - Nemaju pametnija posla 

Ovo je dosta komičan komentar. Izdvojio bih nekoliko zanimljivosti: 

"svi se ponasaju bahato i maltretiraju te asistente na razne nacine" - zašto onda asistenti zajedno sa ostalim članovima katedre pokreću peticiju da ostane?

"Ja nisam u nastavnom osoblju ali se zna kako se ponašaju vecina" - nisam lekar, ali mogu da pogledam...

"Ceo zivot je posvetila nauci... sta li su pa uradili za ovu drzavu osim sto su uzeli i uzimaju para i para" - ovo neću komentarisati

Bilo bi lepo da, ako pišete komentare, prvo pročitate šta ste napisali.


Anonymous

#69 Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 20:08:09

#61: Decko iz senke - Nemaju pametnija posla 

 Mislim da niste dobro razumeli inicijativu. Nije reč o jednom profesoru koji će ili neće ići u penziju. Reč je o tome da postoji procedura koja to razrešava i da je dekan mimo procedure odlučio da sam donese odluku, a nasuprot odluke katedre, departmana i NN veća. Važno je reći i da je prof. Zora planirana u nastavi, pa možemo postaviti pitanje i o akreditaciji.

I sve to možda nije tako strašno, akademija kao akademija. Međutim, reč je o skandaloznim ucenama, falsifikovanju i mobingu preko 40 članova te iste Katedre koja vodi najuspešniji smer od strane jednog čoveka. Ovo je borba za akademske slobode i osnovna ljudska prava. Ni manje, ni više. #zaZoruFTN