Peticija protiv izgradnje brana na Ibru

Quoted post


Gost

#12 BoVasRafting

2011-11-05 10:21

Koja sve vi gomila nemača pojma. Alernativni izvori?! Vrtložne hidroelektrane?! "Od to malo struje, koju mogu da proizvedu i vetrogeneratori na okolnim planinama..." ?! "Ako hocete kao kod nas u Bajinoj Basti da Vam se deca radjaju sa bronhitisom i astmom,podrzite gradnju mini hidrocrntrala"?! Ne zna se koja je izjava veći biser. Što ne skoknete mao do ETF-a da vam stručni ljudi objasne par stvari o ekonomski održivoj proizvodnji električne energije i principima EES-a uopšte. Bar da se bunite protiv novčane konstrukcije(ne protiv izgradnje, HE su najbolji mogući izvor električne energije)ovog projekta , pa ajde i nekako (fala bogu, u kakvoj državi živimo, mnogi će tu da napune svoje džepove). A vi hoćete da splavarite i ločete uz trubače niz Ibar. Pih.

Odgovori


Gost

#13 Re: BoVasRafting

2011-11-05 22:48:10

#12: - BoVasRafting

Interesantno!Javio se čovek koji nešto kritikuje a on sam nas upućuje na nekakve stručne ljude.Iznesi bar jednu činjenicu pa onda možemo da razgovaramo!Nije Veseli spust jedini problem.Mnogo gorih stvari donosi ovaj bolesni projekat.Raspitaj se malo šta su iskustva ljudi koji su se već suočili sa ovakvim projektima.Da brane donose bilo šta drugo dobro osim zarade za žabare i ispunjavanja njihovih obaveza prema Evropi pravili bi ih oni na njihovim rekama.


Gost

#33 Re: BoVasRafting

2011-11-19 20:26:42

#12: - BoVasRafting

Hoćemo pa šta!

Štreberu! Pih!


Gost

#39 Re: BoVasRafting

2011-11-25 22:23:22

#12: - BoVasRafting

Prvo je izlisno komentarisati sa bezimenim koji nemJU ONU STVAR DA SE PREDSTAVE.Naravno ti si strucnjak a ja sam laik koji zivi u gradu sa jednom Hidro i jednom Reverzibilnom hidrocentralom.Ti kao stucnjak bi trebao da znas koliko vlaga i velika kolicina vode u Hidrocentrali Perucac (jezero duzine preko 50km) utice na promenu klimatskih uslova.O kolicini vlage,magli koje nikada nije bilo Bajinoj basti  necu ni govoriti.Dodji slobodno u Dom zdravlja na decije odeljenje i uzmi kartone dece rodjenih poslednjih 10 godine i videces koliko ih ima Astmu i bronhitis.To je verovatno zbog idealnih uslova za zivot .Ako deca trebaju da budu bolesna za ljubav nekih kilovata onda te podrzavam.