Peticija protiv izgradnje brana na Ibru

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv izgradnje brana na Ibru


Gost

#1

2011-10-24 08:49

http://www.youtube.com/watch?v=1rpxuKuKvG8...

Dragi prijatelji,
Apsolutno ste u pravu što se zalažete protiv izgradnje brana na Ibru.Njihovom gradnjom ništa nećete dobiti već naprotiv dosta će te izgubiti. Zar ne postoje alternativni izvori energije? Zar realizatorima projekta nisu poznate vrtložne hidrocentrale koje se grade van korita reke i reku ne ugrožavaju a proizvode približnu količinu struje kao da je radjena protočna hidrocentrala.Čemu zalaganje države kada sve ovo ide na štetu naroda?Ali neko je nešto potpisao i sada mora da ispuni obećanje.Vas tada nisu pitali slažetel se o tome.Informišite javnost i dokažite da ste u pravu. Samo napred. Imate potpunu našu podršku.
Koordinacioni odbor za očuvanje i zaštitu reke Lima


Gost

#3

2011-10-24 18:46

reka ibar je biser koji ćete uništiti branama uništićete okolinu reke životinje koje žive u reki i oko nje.ne dajte našu raku

Gost

#4 Re:samo širite našu priču medju prijateljima. Što nas bude više to bolje. Hvala na podršci

2011-10-24 23:21


Gost

#6

2011-10-25 00:30

Pozdrav od ekologa sa Ibra!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2011-10-25 00:50



Gost

#8

2011-10-25 01:04

Prirodu cuvamo od coveka radi coveka...

"Budi spreman" - to je sve, rece Hamlet. Mi smo spremni,a Vi ?

Gost

#9

2011-10-25 01:33

NIKAD !!!

Gost

#10

2011-11-02 21:31

Ne trebaju na brane na Ibru !

Gost

#11

2011-11-03 11:21

Ako hocete kao kod nas u Bajinoj Basti da Vam se deca radjaju sa bronhitisom i astmom,podrzite gradnju mini hidrocrntrala.O promeni klime u samom kraju necu ni govoriti,jer ce te se daviti u kisi i magli kao i u ogromnoj vlasnosti.
Borite se protiv izgradnje Hidrocentrala.

Gost

#12 BoVasRafting

2011-11-05 10:21

Koja sve vi gomila nemača pojma. Alernativni izvori?! Vrtložne hidroelektrane?! "Od to malo struje, koju mogu da proizvedu i vetrogeneratori na okolnim planinama..." ?! "Ako hocete kao kod nas u Bajinoj Basti da Vam se deca radjaju sa bronhitisom i astmom,podrzite gradnju mini hidrocrntrala"?! Ne zna se koja je izjava veći biser. Što ne skoknete mao do ETF-a da vam stručni ljudi objasne par stvari o ekonomski održivoj proizvodnji električne energije i principima EES-a uopšte. Bar da se bunite protiv novčane konstrukcije(ne protiv izgradnje, HE su najbolji mogući izvor električne energije)ovog projekta , pa ajde i nekako (fala bogu, u kakvoj državi živimo, mnogi će tu da napune svoje džepove). A vi hoćete da splavarite i ločete uz trubače niz Ibar. Pih.

Gost

#13 Re: BoVasRafting

2011-11-05 22:48

#12: - BoVasRafting

Interesantno!Javio se čovek koji nešto kritikuje a on sam nas upućuje na nekakve stručne ljude.Iznesi bar jednu činjenicu pa onda možemo da razgovaramo!Nije Veseli spust jedini problem.Mnogo gorih stvari donosi ovaj bolesni projekat.Raspitaj se malo šta su iskustva ljudi koji su se već suočili sa ovakvim projektima.Da brane donose bilo šta drugo dobro osim zarade za žabare i ispunjavanja njihovih obaveza prema Evropi pravili bi ih oni na njihovim rekama.


Gost

#14 Re: Re: BoVasRafting

2011-11-05 23:14

Simpatično siiiimpatično.Obožavam ljude koji se kriju iza pseudonima. Ja sam recimo SRBO TRIFUNOVIĆ novinar iz Kraljeva  jedan od autora ovog sajta. a Bo Vas Rafting je za mene samo kukavica koja liže čanak iz koga budaletine misle da će pozobati neko zrno prosa kada nam dodju Žabari.Smogni snage nesrećo pa napiši svoje ime i svoju mejl adresu. Daj da se  rokamo sa podacima koje  ti imaš a koje mi nemamo. De povadi papire koji dokazuju da je dobro da pravimo brane na Ibru. Dovuci na net sagovornike koji će nas da pokopaju .Reci ime  kukavice.Čik!!!!

 

Izaberite nadimak

#15 BVR

2011-11-06 05:57

1. Jok, uopšte Italijani ne grade na svojim rekama HE, nego su došli da unište netaknutu prirodu Srbije pošto su nam vekovni neprijatelji, jel' tako, tako je. To je sve vatikansko masonska zavera protiv Srba i pravoslavlja.

http://www.icrepq.com/icrepq%2710/718-Martino.pdf

http://docserver.ingentaconnect.com/deliver/connect/beech/14615517/v18n1/s6.pdf?expires=1320550404&id=65450650&titleid=896&accname=Guest+User&checksum=E73DF9B7DE8D57AF48F58B20C3FD3995

2. Svako ko je u stanju da se bori protiv izgradnje HE (bilo koje, bilo gde u svetu) na foru da će ugroziti zdravlje ljudi, je potpuni (izaberite uvredu sami) ili plaćeni saboter. Energija mora da se proizvodi, a kad se posmatra kriterijum ekologije i zdravlja i bezbednosti ljudi između TE, NE i HE nema šta da se razmišlja. Brane su vam krive za astmu i bronhitis (inače, svi znaju da je život pored jezera katastrofa za zdravlje -_-)?! A šta da kažu ljudi koji žive pored TE i njihovih pepelišta ili pored reaktora/skladišta nuklearnog goriva. To su neuporedivo užasnije stvari. I da, otkada eventualna izgradnja vetroparka isključuje gradnju HE?

3. Uopšte nisam iz vašeg kraja, niti imam nameru da tu dolazim, tako da me zabole za zobanje iz vaših lokalno političko/šićarskih čanaka. A ako se pitate zašto onda uopšte komentarišem, ponavljam, naučite kako funkcioniše elektroenergetski sistem jedne zemlje.

4. Nisam LUD, pa da ostavljam svoje ime i mail na netu (izuzetak su socijalne mreže, a i tamo minimum podataka). Tako treba da se ponaša svaki odgovorni korisnik interneta. Ljude koji se potpisuju imenom i prezimenom (a nisu javne ličnosti ili blogeri), delim na:
a) trolčine - daju lazna imena i zezaju ljude
b) neodgovorne/neobaveštene/neobrazovane korisnike interneta- ne shvataju rizike takvog ponašanja
c) krstaše/DonKihote - ljudi na ličnoj životnoj misiji koji misle da su forumi/komentari/peticije na netu mesto gde se isteruje pravda i ispravlja kriva Drina
d) prevarante - opasna sorta, graniči sa kriminalom, vreba ove pod b)
e) provokatori - daju pravo ime, i trolovski izazivaju žrtve da se lično izjašnjavaju po nekom nezgodnom pitanju koje je bitno za zajednicu/firmu u kojoj žive/rade. Imaju debelu zaleđinu, za razliku od naivnih žrtvi.

Poštovani g-dine Srbo Trifunoviću, sami se svrstajte (moguć je izbor više kategorija).
Vaša Kuka Vica

Gost

#16 Re: BVR

2011-11-06 21:29

#15: Izaberite nadimak - BVR

Ponovo bez ijedne činjenice.Čak i ovo što si okačio predstavlja samo studiju.Daj podatak šta je realizovano.Ja stvarno mislim da nas žabari vole pa dolaze da nam prave brane.Priča o ulaganjima, investicijama i skupim projektima je svesno površna i slatko plasirana, laskava bajka, narodu koji to želi da čuje.Toliko imaju para, da jedva čekaju da dođu sa poklonima i do nas. Dolaze sa čarobnim štapićima i od sutra će sve biti drugačije. Dolaze da nam daju, a za uzvrat ne traže ništa. Dolaze da nam pomognu zato što nas vole i žele da nam pomognu.Kakva farsa.Dolaze oni da  bi ispunili svoje kvote na koje su se obavezali a nama će usrati reku i na kraju kad je useru lepo će se povući a mi ostajemo da gledamo nepopravljivo usranu reku i njenu okolinu,.Lako je tebi da sereš kad ti posledice izazvane njihovom izgradnjom nećeš osetiti.Uzgre daj nauči nas kako funkcioniše elektroenergetski sistem jedne zemlje.Daj bar jednu činjenicu koja će nas ubediti da su brane pravo rešenje.Pogledaj šta se desilo sa takvim projektima u češkoj na primer.I na kraju pošto tvoje dupe nije ugroženo a ništa konkretno i pametno ne pišeš pusti nas da se borimo za svoju reku a ti pošto voliš da sereš po internetu  napravi svoj blog i na njemu seri koliko ti je volja.


Gost

#17 Re: BVR

2011-11-06 22:45

Poštovani,

I dalje stojim iz stavke da ste pizda što bi rekao Rade Šerbedžija u ,,Varioli veri,,. Znate on je tamo objasnio da je to karakterna osobina a pička je polni organ. Zašto dragi moj ulazite  u rasprave o bilo kojoj temi ako nemate muda da iza onoga što izreknete stanete imenom i prezimenom.Hajde ako i to ne smete , de  dajte nam na osnovu relevantnih institucija, stručnjaka koje poznajete, kumova, rodjaka koji se ovim bave, hartija koje ste ukrali ili našli na netu koje kažu da smo mi budaletine i da su brane na Ibru, jeeeeeeeboooote, mnogo dobre za Kraljevo, razlog da se , kako bi rekli u Sriji,,pospemo  pepelom po glavi,, i prestanemo sa ovim. De jedan  argument koji opovrgava samo ovo malo što smo stavili na sajt a tek smo krenuli da ga pravimo.

U suprotno što vam reče neko u ovoj poliemici de napravite svoj blog pa tamo .... našššš koliko hoćete.

 

 


Gost

#18 RVB

2011-11-07 02:05

Znači, pod e). Nisam ni sumnjao. Gljivica će vam objasniti par stvari o prihvatanju drugačijeg stava ako se uopšte usudite (saberete tu šaku jada koliko vas ima) da fizički ometate gradnju. No, ostavljam vas da se ližete međusobno na vašem blogu. Koj sam se moj uopšte i javljao. A u qrac. S poštovanjem.

Gost

#19 Re: RVB

2011-11-07 10:41

#18: - RVB

Jadan ti.Znači ipak si odlučio da napraviš svoj blog pa da njemu sereš do mile volje a ja taman pomislio da ćeš nam konačno reći nešto pametno.Doduše možda ćeš otići na neko drugo mesto na internetu i tamo nastaviti da kenjaš bez argumenata.A što se tiče Gljivice(kako ti kažeš misleći na Ivicu Dačića),ništa se ti ne brini nego se dobro skloni u svoju rupu i iz nje prati šta će se dešavati.


Gost

#20

2011-11-07 14:56

Vidiš ti kako pizda bezimena meša Gljivicu u celu priču. CCCCC.Ima nas nesrećo već sedamnaest organizacija okupljenih oko ove ideje. Ovo sa sajtom je samo razgibavanje. Tek treba da sedimo i da vidimo kako ćemo da vam doakamo kukavice. Ima i jedna pisana peticija , jedno tri hiljade potpisa. I to ćeš srećo moći da vidiš na sajtu uskoro. De leba ti napravi ti sajt za brane pa da i mi imamo gde da se istresemo. Ovim inače završavamo prepisku. Ostajte u zdravlju. A ako budu napravili brane i završe kao one Češke ili ona na Moravi kod Čačka ili kao mnoge druge u svetu, mi ćemo barem moći čista obraza da idemo ovim gradom.Još jednom pozdrav i više nema priče.


Gost

#21

2011-11-08 01:53

Zalosno je da neko zbog svojih licnih interesa hoce da unisti ovako izuzetno prirodno dobro, taj nikad se ne moze nazvati SRBINOM!!!!!

Gost

#22

2011-11-08 02:06

Zalosno je o ovome rapravljati!

Gost

#23 Re:bravo maestro širi priču medju prijateljima pa se najavi da pecamo skobalja zajedno na brzacima

2011-11-08 17:53

ekolog

#24 Re:

2011-11-09 10:26

#1: -

http://ngm.nationalgeographic.com/2011/11/americas-wild-rivers/bourne-text

Procitajte kako su se ljudi izborili za to u Americi 60ih godina, pod "Wild and Scenic Rivers Act". Sve je pocelo od 1-2 coveka, a sada korist ima ceo svet.

Puno zdravlja i znanja


Gost

#25

2011-11-10 00:04

Svakoj odluci o ovako krupnom projektu koji može imati značajne efekte po ekosistem, ekonomiju i kvalitet života ljudi u dolini Ibra i šire mora prethoditi transparenta javna debata. To podrazumeva da se lokalnom stanovništvu predstave sve prednosti i potencijalni rizici ovog projekta i da se lokalno stanovinštvo nakon debate referendumski izjasni o projektu. Sve osim navedenog je grubo narušavanje opšteg dobra zarad pojedinačnih interesa.