Majci troje dece plata iz budzeta

Quoted post

mami mami

#1639 Re: Zasto?

2016-10-14 11:14

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Slazem se, delimicno. Sa jedne strane znale ste da nemate mogucnosti da odgajate decu pa zasto ste ih radjale? Volite dosta dece ( jedno su zelje, drugo mogucnosti !) ili ste radjale po principu " Izvuci ce jedno drugo" na sta se uzasavam. Stavljate dete na muke samo zato sto ste VI tako zelele. Podlo i bezobrazno. A sa druge strane smatram da drzava treba podjednako da pomaze sve porodice a ne samo one sa troje i vise dece. Zasto je moje dete manje bitno od vase dece? Moje dete ima iste potrebe kao i svako vase, pa koga to zanima.

Takodje, zapazila sam, a imam i primer u porodici, da zene radjaju trece zbog tog nekog novca koje dobijaju kao naknadu za trece dete. Jezivo i da pomislim na tako nesto a ne da kazem ili rodim dete zbog nekog novca, a da ne pominjem koliko je mali u odnosu na potrebe deteta tokom odgoja i skolovanja.

 

Sve u svemu, mislim da treba roditi onoliko dece koliko smo u mogucnosti da ih pristojno odgajamo. Realno, u zemlji Srbiji, ako bi gledali na troskove i podrsku drzave, nijedna zena ne bi trebala da rodi.

 

Moje je misljenje da je dvoje dece vise nego dovoljno.

Za sve one koje zele vise, nemam nista protiv ali nemojte da radjate pa da posle kukate, realno, za vas izbor nije kriva drzava nego vi same.

 

 

Odgovori

7

#1678 Re: Re: Zasto?

2016-10-14 20:23:47

#1639: mami mami - Re: Zasto? 

 Apsolutno si u pravu! 

Ј

#1778 Re: Re: Zasto?

2016-10-23 11:02:22

#1639: mami mami - Re: Zasto? 

 Страшно ако не подржавате петицију зашто се уопште јављате нико вас није питао за ваше лично мишљење.А нико не рађа децу држави да му гаји ,него себи јер кад би чекали на државу неби их ни рађали.Хвала богу моја деца не оскудевају ни учему и имају све што је потребно за један нормалан и складан живот ,нити тражим од државе било шта па чак ни дечији додатак нисам тражила .На путу ми је и треће рађам га себи и својој породици верујем да тако мисле и остале мајке које се одлуче на свако следеће дете.И наравно петицију подржавам и за то сам да се усвоји,јер свака помоћ добро дође.Да је среће свако дете би примало дечији додатак и не би имало потребе за овом петицијом.У нашој држави онај ко прима минималац од 21000 дин.не може да оствари дечији додатак ,а онај ко има фирме и просечну плату од 40000 дин.прима па чак и социјалу жалосно и тужно то само може у распалој Србији.Само кретени могу тако да мисле као ви...Ви мислитеда је двоје сасвим довољно,довољно је  Вама а не уопште како сте написали .Ја за себе и своју пиродицу мислим да нам је троје сасвим довољно.Тај који рађа због новца као Ваш пример из породице није нормалан као ни Ви што тако нешто пишете и већина који су ову петицију коментарисали негативно.