Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Quoted post


Gost

#47

2011-12-02 16:41

Zivo me interesuje koga je ujeo pas rase mini bull terijer ? Pa je naprasno opasna rasa ? Zaista cudno da ce psi kao sto su Cane Corso,Sarplaninac,Napuljski mastif...ili npr. Rotvajler,Doberman,Nemacki ovcar,Snaucer,dakle psi od preko 55cm u grebenu,i preko 40 kg tezine,nesmatraju opasnom rasom,dakle nisu ujedljivi,a neki od njih su sluzbeni psi,dakle dresirani na odbranu,i napad na coveka.

Odgovori


Gost

#102 Re:

2011-12-02 22:01:53

#47: -

I ja tvrdim da oni nisu ni videli mini bul terijera.

Ovakva vlast ciji sluzbenici sede u kancelarijama i smisljaju gluposti mora sto pre da se zameni nekom normalnijom.

 

kataklizma

#309 Re:

2011-12-05 21:57:38

#47: -

Ljudska glupost nema granicu. Ako želiš nešto da znaš onda moraš mnogo da čitaš,pročitaš i naučiš,ti očito nemožeš da sediš jer ti 2 m PRAZILUKA IZ DUPETA VIRI pa očeš da budeš "BOGRADžANIN", ali u osnovu moraš da znaš MASTIF;ROT; ŠNAUCER:CANE CORSO:DOGA CANARIO:ARGENTINSKA,NEMAČKA DOGA: i da ne nabrajam sve od 250 rasa VISOKIH PASA koje imaju preko 40 kg oni NE JEDU GOVNA  TO JE GARANCIJA DA SI TI LIČNO APSOLUTNO BEZBEDAN.

Za ovaj jadni B E O G R A D bolje je da ima 100% više KVALITETNIH RASNIH PASA / kućnih obožavanih ljubimaca/,nego da smanji za 50% broj DžUKELA U SKUPŠTINI  BEOGRADA. OPOZICIJA JE SAMO DEKOR DA POPUNI SALU JER NJIH NITI KO ŠTA PITA NITI "TRANSPARENTNE" ZANIMA ŠTA ONI ILI BILO KO MISLI.

punish the deed, not the breed

#457 Re:

2011-12-09 14:59:05

#47: -

Mislim da ste svi pobrkali pojmove... Svi psi bez obzira na rasu obavezni su da nose zastitnu korpu i da budu na kratkom povodniku.

Psi malog rasta ili štenad do tri meseca starosti mogu se izvoditi i bez zaštitne korpe na njušci.

Sluzbeni pas je nesto drugo, to ti je kao uniformisano lice... ima licence to kill :) Kao kucni ljubimac ne moze se tretirati kao sluzbeni pas.

Mada na stranu,... moj pas (labrador retriver) ima licencu service dog and obedience, on je kao helpmate mom sinu a ne mogu da ga odvedem u park sa sinom ...

Da, mog psa je napao drugi pas (staford) bez ikakvog povoda, gazdarica ga je pustila jer je mislila da nema drugog psa u okolini pa se iznenadila kad je videla da setam psa??? Da ne pricam kakve je moj pas pretrpeo povrede i koliko je sve to kostalo.

A opet sa druge strane moja prijateljica ima staforda koji je izuzetno socijalizovan i poslusan. Rado bih vam pokazala sliku sta radi sa mojom jednogodisnjom cerkom :D

"punish the deed, not the breed"