Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

#451 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-08 23:44

mileva

#452 Skupstina 17.12

2011-12-09 00:25

Ljudi, ja se iskreno nadam da je ovaj skup ispred skupstine odobren i da je obavestena policija o tome, ne bih zeleo da dodjem tamo i da nas rasteraju ko najgore propalice... :o nije cilj da budemo nasilnici, nego da pokazemo da necemo igrati kako oni sviraju. A u krajnjem sluchaju bager je tu ...

Gost

#453

2011-12-09 02:15

Ne postoje opasni psi,opasni su ljudi koji ih takve naprave !!!!!!!!

Gost

#454

2011-12-09 04:17

??manipulatori

 


Gost

#455

2011-12-09 12:20

Svaki komentar je suvisan

Gost

#456

2011-12-09 13:15

SMRT FASHIZMU!
punish the deed, not the breed

#457 Re:

2011-12-09 14:59

#47: -

Mislim da ste svi pobrkali pojmove... Svi psi bez obzira na rasu obavezni su da nose zastitnu korpu i da budu na kratkom povodniku.

Psi malog rasta ili štenad do tri meseca starosti mogu se izvoditi i bez zaštitne korpe na njušci.

Sluzbeni pas je nesto drugo, to ti je kao uniformisano lice... ima licence to kill :) Kao kucni ljubimac ne moze se tretirati kao sluzbeni pas.

Mada na stranu,... moj pas (labrador retriver) ima licencu service dog and obedience, on je kao helpmate mom sinu a ne mogu da ga odvedem u park sa sinom ...

Da, mog psa je napao drugi pas (staford) bez ikakvog povoda, gazdarica ga je pustila jer je mislila da nema drugog psa u okolini pa se iznenadila kad je videla da setam psa??? Da ne pricam kakve je moj pas pretrpeo povrede i koliko je sve to kostalo.

A opet sa druge strane moja prijateljica ima staforda koji je izuzetno socijalizovan i poslusan. Rado bih vam pokazala sliku sta radi sa mojom jednogodisnjom cerkom :D

"punish the deed, not the breed"


Gost

#458

2011-12-09 16:15

RAZVUKLA SE OVA TEMA KAO ZVAKACA GUMA . kOMENTARI AUTENTICNI ALI SVAKO IMA PRAVO NA SVOJE MISLJENE A DA SMO DRZAVA U KOJOJ VLADA BEZ ZAKONJE TO NAM JE VELIKOJ VECINI JASNO . SADA SE DOSLO DO OVIH RASA SUTRA DO OSTALIH , SVINJE SE NEMOGU DRZATI , A I ODGAJIVACI PTICA IMAJU PROBLEMA . POLOVINA JE U PRAVU A ZA DRUGU CU DA KAZEM DA GRESI . kOLIKO IMAMO U OVOJ ZEMLJI ONIH KOJI SVOJE LJUBIMCE DRZE IZ CSTE KORISTI NEBITNO NA USLOVE MADA I TU IMA STA DA SE PISE . pOLOVINI U OVOJ DRZAVI NEBIH DALA NI DOZVOLU A JOS BIH IH GULILA TAKSAMA DOK SE NE OPAMETE . nECU DA ME BILO KO OD VAS SHVATI POGRESNO PAS NIKADA NIJE KRIV NI PAS NI JEDNA ZIVOTINJA LJUDI SU KRIVI . oVAJ ZAKON AKO KRENE U FUNKCIJU I BUDE SE O NJEMU VODILO RACUNA ZNACE SE KAKO KO GDE MOZE DA DRZI SVOG LJUBIMCA .
SALE -BGD

#459

2011-12-09 18:26

gospodji ili gospodjici iznad mene-458 ne nadaj se puno----ja prvi necu placati tu taksu jel mislim da je to nebulozno 30.000 nije za bacanje----OVO NECE PUNO POGODITI ONE KOJE TI SPOMINJES A NAS KOJI DRZE PSA IZ CISTOG ZADOVOLJSTVA IMA PUNO VISE E TU JE PROBLEM I NE ODNOSI SE NA SVE VLASNIKE-ODGAJIVACE NEGO NA OVE IZ TERRIER GRUPE............... I DA PONOVIM PIT-BULL NIJE PRIZNATA RASA SAMIM TIM- ONA NE POSTOJI PRVO NEK JE PRIZNAJU PA NEK DALJE POLEMISU I NIKO AL NIKO NIJE TOLIKO KOMPETETAN ZA TU TEMATIKU DA UTVRDI-KAZE E OVO JE PIT BULL A OVO NIJE A KAMOLI OVI IZ KINOLOSKOG SAVEZA TEK ONI NEMEJU POJMA O PIT BULLOVIMA BANDOZIMA I OSTALIM NE PRIZNATIM RASAMA PONAVLJAM ----------PIT BULL NIJE PRIZNATA RASA SAMIM TIM ONA NE POSTOJI KAD JE PRIZNAJU ONDA MOGU DALJE DA POLEMISU

Gost

#460

2011-12-09 20:33

Ko određuje koji je pas opasan.Postoje samo opasni ljudi.Psi su najbolji čovekovi prijatelji, to su nas i u školi nekada učili.Ako si dobar prema njima oni će ti dobro dobrim vratiti uvek,a neki drugi nazovi prijatelji neće baš uvek čak mogu i da ti podmetnu nogu.Pas nikada neće,on pamti najbolje.I ja sam imao predrasudu o opasnim psima,mada sam celog svog života bio pored raznih životinja.Kada sam ih bolje upoznao shvatio sam koliko sam pogrešno mislio.Staford je jedan od najboljih i najvernijih prijatelja čoveka,siguran sam u to, a oni koji ih koriste za borbe pasa rade to samo radi svog dobra.Ovo je nerazumna odluka jer ljudi koji vole pse zato ih i uzimaju da bi imali prave prijatelje.
SALE-BGD

#461

2011-12-09 21:10

BICU DOSADAN DOK-GOD SE NEKO NE JAVI OD NADLEZNIH-----A I OVIM PUTEM SE OBRACAM GOSN.DAKICU-KICI IZ KINOLOSKOG SAVEZA-------------------------------------------------------------------------------- KICO JAVI SE----I TVOJI STAFORDI SU PROZVANI-------- A I SVIM VLASNICIMA PASA BILO KOJE RASE-------------- DANAS- STAFORD-BULLTERRIER- SUTRA---KOKER SPANIJEL--NEMACKI OVCAR-- DOBERMAN-- PA PUTA 30.000 PA VIDITE KOLIKO JE TO PARA
PIT BGD

#462

2011-12-09 21:56

PAZNJA --------------------------------------------------------------------------------------------- IMA JEDAN CIKA TAMO U AMERICI I ZOVE SE CESAR MILAN- I SLUCAJNO AL SLUCAJNO IMA TRI PIT-BULLA I AMERICKOG BULLDOGA PA PITAJTE NJEGA ZA TERMIN OPASAN----- UBIO ME BOG AKO VAS NE OTERA U MAJCINU TOLIKO OD MENE
SALE-BGD

#463

2011-12-09 22:09

SVI KOJI IMAJU PROBLEMA I PITANJE U VEZI OVIH OPASNIH PASA UKUCAJTE PIT-BULL ORGANIZACIJA I MOZEMO TAMO DA RESAVAMO PROBLEM--UVEK SAM RAD DA POMOGNEM

Gost

#464

2011-12-09 22:12

opasni su ljudi koji huskaju pse.... moj staford je umuljat kao malo dete.....

Gost

#465

2011-12-09 23:17

sve im jebem lopovsko nek dodju da naplate kaznu

Gost

#466

2011-12-10 00:01

zaista mi nije jasno sta se resava po pitanju agresivnosti ako platimo 30000,i sta ce biti sa psima ciji vlasnici nemaju da plate.ovo je atak na pse i na njihove vlasnike
dona bgd

#467 taksa

2011-12-10 00:09

slazem se da ima neodgovornih vlasnika nebitno koja je rasa u pitanju i to treba kaznjavati ali generalizovati sve je ludost.mislim da sa korpom se resava svaki nezeljeni incident....

Gost

#468

2011-12-10 00:26

<3

Gost

#470

2011-12-10 14:31

smatram da ima "opasnijih" zivotinja od navedenih rasa pasa ..... a to smo MI ljudi .... Pogledajte malo oko sebe sta se desava pa ce te shvatiti o cemu govorim ..... Zanima me sta je sa svim onim lutalicama po gradovima sto NE "NAPADAJU" ljude ... sta je sa .... vucjacima,dogama,dobermanima,labradorima ... a naj vise me zanima sta je sa pikinezerima i čivavama ... koji su mnogo opasniji od svih navedenih rasa ....


Gost

#471

2011-12-10 17:40

gluplji zakon niste mogli da smislite!

Gost

#472

2011-12-10 23:13

Samo napred Beograđani, da se ova glupost ne proširi po celoj Srbiji. Imate punu podršku ljubitelja pasa iz drugih gradova!!! Srećno

Gost

#473

2011-12-11 11:22

Još jedan primer čistog kretenizma "vlasnika" (kako se čini) Srbije :(

Gost

#474

2011-12-11 11:54

Uopste se nisam iznenadio odlukom vlade da bukvalo oporezuje kucne ljubimce,jer u drzavi kojoj prioritet predstavlja korupcija,mito i kriminal a koja okrece ledja mladim i talentovanim ljudima,moze da nastanu i mnogo gore stvari...

Gost

#475

2011-12-11 13:04

Deo teksta sa sajta Veterina Beograd (http://www.veterinabeograd.rs/index.php?plugin=news&plugin_view=news_details&tid=48&news_id=138〈=srpski)

"Pravilnik o držanju opasnih pasa postoji, ali se očigledno ne primenjuje. Ne vrši se adekvatna kontrola registrovanja opasnih pasa, pa imamo lažne registracije, ne kontroliše se adekvatno držanje opasnih pasa i ne postupa brzo i efikasno u situacijama koje su zakonom kažnjive."

http://www.veterinabeograd.rs/files/File/O_NAMA/ZAKONSKA_REGULATIVA/PRAVILNIK%20O%20NACINU%20DRZANJA%20PASA%20KOJI%20MOGU%20PREDSTAVLJATI%20OPASNOST%20ZA%20OKOLINU.pdf

Znaci,imate zakon,ne sprovodite ga kako treba i sad mi treba da placamo za taj "rad"?!?