Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Vesna Sunrider

#426

2011-12-08 17:42

Pa da, jos jedan nacin da od raje izmuzete i poslednju kapljicu za svoje predebele dzepove... A sto se u "opasne pse" ne uracunaju i svi lajavi prcvoljci koji imaju kompleks vise vrednosti jer ih gazde stalno nosaju u rukama pa sve gledaju odozgo i koji napadaju sa ciljem da ujedu stoput vise nego bilo koji drugi veci pas? Imala sam neprijatna iskustva sa tzv. "opasnim psima", ali takodje ima tih "opasnih" sa kojima se moja lujka mesanka igra kao sa decom! Bolje vi udarite porez na "opasne vlasnike", porez na debilizam i porez na vase nepridrzavanje zakona!!!

Gost

#427

2011-12-08 17:48

Bruka i sramota, sta drugo da kazem.

Gost

#428

2011-12-08 18:23

sa ovom taksom mislim da nece postici nista, samo ce biti vise lutalica na ulicama, em su sad na ovu krizu su nasli da nam stavljaju taksu, samo ce biti jos vise protesta! bolje bi bilo da srede pitanje sa psima lutalicama koji ujedaju decu na ulicama i sto se krecu oko skola! Imamo najgluplje ljude na polozajima u politici i institucijama, smradovi najveci!!!

Gost

#429

2011-12-08 18:44

sklonite besne i opasne lutalice, oko skola i na ulicama sto napadaju decu prolaznike, a ne da nas savesne vlasnike diskriminirate!

Gost

#430

2011-12-08 19:19

ne treba da potpisu samo vlasnici "opasnih" pasa nego svi koji smatraju da je nova odluka koja je dosena teska nebuloza...

Gost

#431

2011-12-08 20:32

Ja nemam "opasnog psa" ali nikako ne podrzavam ovakvu odluku grada. Ne postoje opasni psi, vec opasni homo sapiensi. Svima je jasno kao dan da batice koje huskaju pse i cine ih opasnim nemaju nameru da plate ovu taksu, a drzava je nesposobna da to istera do kraja sa takvim ljudima. Slomice se kola na odgovornim vlasnicima. Treba uvesti taksu na paranoju i neobrazovanost - obogatili bismo se.

Gost

#432 Re:

2011-12-08 21:02

#409: -  

 Па ако би дао живот за њега онда ти неће тешко пасти да даш 30000.


Gost

#433

2011-12-08 21:24

Nije stvar u 30000 nego u principu i istini procitaj malo komentare kompetentnih ljudi... ko si uopste ti i sta ti znas edukuj se glupo je da dozvolis da te novine i mediji nateraju da mrzis pse ispadas ogranicen i glup... ovo po meni nema sanse da prodje a i da prodje snacicemo se pa nismo ni mi sisali vesla :)

Gost

#434

2011-12-08 21:26

Kao prvo pas nema brnjicu, vec njusku. Te s toga, psu moze da se stavi korpa na njusku, a ne brnjica!
Naravno da sam protiv ovakve vrste Odluke, jer ni jedan pas nije agresivan, vec postoje samo agresivni vlasnici. Bila sam vlasnik predivnog pit bula, zenke, koja je zivela 12 godina. Nikada ni na koga nije zalajal, a taman posla da je ujela nekog. Ljude, decu, pse je obozavala. Zasto? Zato sto sam ja normalna i zato sto je bila tako naucena i negovana, u ljubavi kako sa ukucanima tako i sa potpunim strancima. Molim nadlezne da ovim vidom naplate takse ne prave i ovako vec veliki problem napustenih pasa od neodgovornih vlasnika. Narod nema novca, te ce tako nemocni biti prinudjeni da pse pustaju na ulice. Licno, ne bojim se nijednog psa, ali agresivan pas moze biti i pekinezer i pudlica, isto kao i doga i rotvajler, iz razloga sto ga je u tom slucaju takvim napravio njihov vlasnik! Zasto osudjujete pse?! Pas, bio on sarplaninac ili civava, ukoliko je naucen da ujede i napadne - to ce i uraditi. Sam nije mogao da nauci - neko ga je to dobro izdresirao. Zasto niste uveli kazne za Rome koji natovare jadne konje??? Gladne, grbave i izmucene??? Gledate ih svakodnevno i ne reagujete! Njima treba naplatiti kaznu za zlostavljanje zivotinja! Njihova dvorista treba obici da vidite u kakvim uslovima zive ti konji, i njihovi psi koji su danima na lancima, gladni i iznemogli. Skolujte bolje ljude da budu Policija koja pomaze zivotinjama bolje nego sto saljete komunalnu policiju da uzima narodu hleb iz usta koji danima i po suncu i po hladnoci sede na ulici prodajuci gace i carape!!! Takva policija treba da bude Policija za spasavanje zivotinja, a ne za teranje jadnog i napacenog naroda koji zaradjuje za hleb tako sto se smrzava na ulici.
Molim da se ovaj komentar objavi, jer smatram da ima mnogo ljudi koji misle i razmisljaju kao ja. Hvala puno, i ostajem u nadi da ce se ukinuti takse za vlasnike opasnih pasa (takvih pasa koji zaista ne postoje, vec postoje takvi (ne) ljudi). Te isto tako smatram da ne bi bilo lose uz seksualno vaspitanje koje deca povremeno imaju u skoli, odrzati im i po neki cas kako se treba ponasati prema zivotinjama. Hvala na razumevanju, nadam se da ce ovih mojih par reci imati uticaja na razum ljudi.

Gost

#435

2011-12-08 21:33

JA STA CU--MORA SE BITI UPORAN OBAVEZNO PROCITAJTE I ZAPAMTITE KAD DANAS SUTRA SA BILO KIM POLEMISTE O OVOJ TEMI--------------------RASA PIT-BULL NIJE PRIZNATA----SAMIM TIM ONA I NE POSTOJI---ZAPAMTITE JEDNOM ZAUVEK ----------------I NEMOZETE NAPLACIVATI TAKSU NA NESTO STO NE POSTOJI----PRVO JE PRIZNAJTE PA ONDA DALJE POLEMISETE-----NITI JE KO STRUCAN DA KAZE -E---OVO JE PIT BULL A OVO NIJE-------ZNACI NEPOSTOJI NI JEDAN COVEK KOJI JE BAS STRUCAN ZA TU TEMATIKU--A KAMOLI GOSPODA KINOLOZI I OSTALI A GOSPODI IZ SKUPSTINE--I OSTALIMA DOBICETE JEDAN VELIKI-VELIKI-VELIKI SSSIIPPPAKKK A GOSPODI IZ KINOLOSKOG SAVEZA DA NE SERU VISE I GOSPODINU DAKICU-RADOJU-KICI RECITE DA SE OGLASI DA NE CUTI--KRIJE SE KAO NEKA PICKA--- U PITANJU SU I NJEGOVI STAFORDI I BULLOVI I OSTALI-------------------------------------------------------------------------------------------------- ZNACI RASA PIT-BULL NIJE PRIZNATA SAMIM TIM I NE POSTOJI---NEMOZETE NAPLACIVATI BILO KAKVU TAKSU ZA NESTO STO NE POSTOJI---PRVO JE PRIZNAJTE PA ONDA DALJE POLEMISETE------------------------KAO STO NIJE PRIZNAT NI SOP NI AMERICKI BULLDOG NI BANDOG I DA NE NABRAJAM VISE

Gost

#436

2011-12-08 21:45

GOSPODINU DAKICU-RADOJU KICI IZ KINOLOSKOG SAVEZA-----GUKNI NESTO I TVOJI STAFORDI SU PROZVANI A OSTALIMA VLASNICIMA-PASA JAVITE SE--------DANAS PIT BULL STAFORD BULLTERIER ----------------------SUTRA CIVAVA NEMACKI OVCAR DOGA PA PUTA 30.000 PA VIDITE KOLIKO PARA JE TO ------------------I NE VADITE SE NA EVROPSKE ZAKONE JEL U EVROPU NECEMO NIKAD NI UCI---I NE DAJ BOZE

Gost

#437

2011-12-08 22:04

GOSPODI IZ GRADA I OSTALIMA--- A STA JE TO......PIT-BULL KOJA JE TO RASA JA JE NESTO NISAM VIDEO NA IZLOZBAMA----- E DA A NISAM NI VIDEO NI SOPA NI AMERICKOG BULLDOGA NI BEORBELA AJDE STRUCNJACI OBJASNITE MI---KOJE SU TO RASE----- I STA JE TO OPASAN PAS-MISLITE DA DOBERMANI ROTWAILERI DOGE NEMACKI OVCARI CANE CORSO ---NISU OPASNI A. DA NAPOMENEM VOLIM SVE PSE I NEMAM NISTA PROTIV NI JEDNE RASE ALI SAM VLASNIK PIT BULLA KOJI VAM NECE PLATITI NI DINAR ----MA I TO JE MNOGO

Gost

#438

2011-12-08 22:15

ukucjte PIT BULL ORGANIZACIJA I TAMO SE VODI POLEMIKA DA VIDE LJUDI KOLIKO NAS IMA

Gost

#439 Re:

2011-12-08 22:17


Gost

#440

2011-12-08 22:21

Meni samo nije jasno zbog cega bi se psi tretirali razlicito od drugih zivotinja. Ja nigde nisma video po gradovima Srbije da neko drzi svinje ili ovce po stanovima. Po cemu su to psi privilegovani, pa ispadose nekakve svete zivotinje?

Gost

#441

2011-12-08 23:00

jos jedna glupost u ovoj drzavi

Gost

#442 Re:

2011-12-08 23:03

#440: -

Sta li je pisac mislio da kaze!?!? poredis svinju sa psom lol


Gost

#443 Re: Re:

2011-12-08 23:05

#442: - Re:  

 

Po cemu psi mogu, a svinje ne mogu u gradu?


Gost

#444

2011-12-08 23:08

ko kaze da nemoze ako volis ti drzi svinju u stanu to je tvoj licni izbor ...

Gost

#445 Re:

2011-12-08 23:10

#444: -  

 Ne bih smeo da je setam napolju... A ni u stanu ih nije dozvoljeno drzati...


Gost

#446

2011-12-08 23:15

psi koji su agresivni, tu se treba gazda kazniti jer ga je on tako vaspitao, a ne milion ljudi da ispastaju zbog par kerova kojji su gazde krivi sto ga nisu socijalizovali!!!

Gost

#447 Re: Re:

2011-12-08 23:25

#445: - Re:

http://youtu.be/lK3l1oBar_Y jedem svinje :) spusti se na zemlju


Gost

#448 Re: Re: Re:

2011-12-08 23:33

#447: - Re: Re:  

 Sta ti lupetas? Pse treba tretirati kao i ostale zivotinje, hoces da ih drzis, nema problema, eno ti selo iz koga si dosao, pa ih drzi.


Gost

#449 Re: Re: Re: Re:

2011-12-08 23:37

#448: - Re: Re: Re:

Ja sam rodjeni Beogradjanin!!! pa i da sam iz sela sta ti to smeta oni su kao manje vredni ljudi !? diskriminatoru viri ti praziluk iz dupeta!!!


Gost

#450 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-08 23:39

#449: - Re: Re: Re: Re:  

 А ostale zivotinje su kao manje vredne od pasa? Poljubis me pored praziluka.