Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Quoted post


Gost

#525 Re:

2011-12-13 22:09

#524: Терминатор -

Ali covece ti gledas u tudj dzep. Sto tebe briga ko ima psa? Pa nisu ti psi krivi sto ih je neko uzeo i cuva. Da bi se othranilo jedno ,a kamoli vise dece treba paaaaaaaaaaara i para ,da pruzis tom detetu iole normalan zivot i skolovanje.Ne mozes da uporedis dete i psa ,psu mnogo manje  treba.Ovi na vlasti nisu ucili dzabe skolu ,jer znaju da ima dosta takvih poput tebe da se napale na njihov prvi mig i odvrate istinu u drugom pravcu na hajku na pse i njihove vlasnike ,a oni ce da rade sto hoce .I jos nesto svaki ljubitelj ali kao sto ti rece pravi ljubitelj zivotinja nece podrzati da ubijamo te plemenite zivotinje i da ih jedemo ,zato bolje da svi gledamo kako da prezivimo i da nam bude bolje ,a ne vodimo tudju politiku.

Odgovori

Терминатор

#526 Re: Re:

2011-12-13 22:23:17

#525: - Re:  

 Пази, треба раздвојити лично и друштвено. Малопре сам описао друштвену ситуацију.

А могу и из личног угла. Мени заиста лично није битно да ли неко држи пса или не, није ме брига, ја волим и псе и све друге животиње, нпр. увек сам избегавао да идем у ЗОО врт јер ми је мука кад видим како оне величанствене животиње чаме по кавезима да би задовољиле људску радозналост да их виде уживо (мо'ш мислити).

А живот већег пса у стану је сличан, не исти, али сличан животу тих животиња у ЗОО врту, то је ругање природи. Али не само то, можеш ти да причаш о хајци на псе и власнике, и власт јесте лицемерна, али извини, чињеница је да су власници паса, бар велика већина исто тако лицемерни.

Да ли је могуће да власници не схватају да има људи који не воле да им пси прилазе, њуше их, или скачу на њих?

Да ли је могуће да власници паса не схватају да људи не воле да пси трче около док им се деца играју по парку или било где?

Јел толико тешко наћи компромис, па држати пса на кајишу тамо где има људи, како је у свим цивилизованим земљама?

Јел толико тешко испоштовати децу и не водити псе тамо где има деце?

Јел толико тешко скупити гованца иза својих паса, а то за све ове године још никад нисам видео, уместо тога овде видим идиотске одговоре типа "ја сам једном видео како дете каки у парку". И ја сам дете видео једном-двапут за пар година, а псе виђам сваки дан да прљају све живо.