Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Терминатор

#526 Re: Re:

2011-12-13 22:23

#525: - Re:  

 Пази, треба раздвојити лично и друштвено. Малопре сам описао друштвену ситуацију.

А могу и из личног угла. Мени заиста лично није битно да ли неко држи пса или не, није ме брига, ја волим и псе и све друге животиње, нпр. увек сам избегавао да идем у ЗОО врт јер ми је мука кад видим како оне величанствене животиње чаме по кавезима да би задовољиле људску радозналост да их виде уживо (мо'ш мислити).

А живот већег пса у стану је сличан, не исти, али сличан животу тих животиња у ЗОО врту, то је ругање природи. Али не само то, можеш ти да причаш о хајци на псе и власнике, и власт јесте лицемерна, али извини, чињеница је да су власници паса, бар велика већина исто тако лицемерни.

Да ли је могуће да власници не схватају да има људи који не воле да им пси прилазе, њуше их, или скачу на њих?

Да ли је могуће да власници паса не схватају да људи не воле да пси трче около док им се деца играју по парку или било где?

Јел толико тешко наћи компромис, па држати пса на кајишу тамо где има људи, како је у свим цивилизованим земљама?

Јел толико тешко испоштовати децу и не водити псе тамо где има деце?

Јел толико тешко скупити гованца иза својих паса, а то за све ове године још никад нисам видео, уместо тога овде видим идиотске одговоре типа "ја сам једном видео како дете каки у парку". И ја сам дете видео једном-двапут за пар година, а псе виђам сваки дан да прљају све живо.


Gost

#527 Re: Re: Re:

2011-12-13 22:45

#526: Терминатор - Re: Re:

Da u pravu si treba ispostovati ljude koji se plase i treba voditi pse van decijih igralista ,sve se to slazem sa tobom.Ako drzis zivotinju treba joj onda pokloniti paznju ,a ne muciti je. A li isto tako ne treba napadati vlasnike koji idu svojim putem i koji postuju sve to sto si naveo . Treba malo biti pristojan i onaj ko ima psa i onaj ko nema kao sto ti rece KOMPROMIS treba da postoji .Deca i jesu nase blago i ona trebaju da budu broj 1 . Znas ja mislim ko nema kulturu zivljenja , taj ne zna da vaspita ni dete a kamoli psa ,jer pas je onakav kakvim ga vlasnik odgoji i mislim da svak slobodno treba da kaze svoje misljenje bez vredjanja .

Терминатор

#528 Re: Re: Re: Re:

2011-12-13 23:10

#527: - Re: Re: Re:  

 Па управо у култури и јесте проблем, а културно понашање овде је могуће само ако има санкција. И по томе нисмо никакав изузетак, и други су се научили култури кад су добили по џепу.

Да оставим по страни социолошке феномене, отуђеност и остале факторе који су довели по пораста броја паса у урбаним срединама, и код нас и на Западу, чињеница је да се у тој области мора завести ред, хтео неко да призна то или не, хтео неко то да види или не, личимо на дивљи запад, и то не само у томе. То што ће неко да нађе оправдање типа "нека се прво среде друге ствари" ништа не значи, не може се мањи проблем правдати већим, проблем постоји и треба га решавати, како већи тако и мањи.

Мени се нпр. свидела идеја о парковима за псе, тј. ограђеним површинама где могу да се пуштају, али колико сам видео, власници паса се угл. мрште на то, и очекују да ће се њихово понашање где пуштају псе без контроле свуда и на сваком кораку, да ће се то толерисати и даље и да ће им се гледати кроз прсте.

Затим, колико ја знам, такса за поседовање пса није српски изум, можда је српски изум такса за опасне псе, али то ће се вероватно проширити на све псе. Право је питање за шта ће те паре бити употребљене, нажалост, вероватно ће отићи на погрешну страну, а те паре би требало искористити да се од њих праве и одржавају површине за псе, да се од њих хране пси по азилима итд, јер нема логике да локална самоуправа плаћа држање животиња које на овај или онај начин потичу управо од оних који држе псе.

Али најлакше је рећи мене не занима ништа, ја ћу да радим како сам ја замислио,  не занима ме нико и ништа осим мог пса, пуштаћу га где ја хоћу и кад ја хоћу, таксу нећу да платим, кад ми досади пустићу га и на улицу, државе ионако нема, а и ако нешто покуша у старту ћу да је зајебем. Е управо због таквог менталитета смо довде и дошли.


Gost

#529

2011-12-13 23:10

Nije mi jasno kako neko moze da diskriminise odredjene rase pasa i podvede ih pod opasne.Ja imam psa americkog staforda koji je miroljubiviji od mnogih pasa drugih rasa,voli ljude,decu posebno i ne pada mi na pamet da zbog tamo nekih "pametnjakovica" koji sede u gradskoj vladi i donose ovakve nebulozne zakone placam taksu za psa koji je po njihovom misljenju opasan.Nema niko prava pa ni vlast da zigose moga psa kao opasnog i da "udari" taksu na njega samo zato sto pripada odredjenoj rasi!

Gost

#530 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-13 23:19

#528: Терминатор - Re: Re: Re: Re:

Onaj koji se vodi mislju da pusti psa na ulicu nije trebao ni da ga ima ,to je strasno .Samo ne slazem se sa tobom da treba nekom istresti 300 evra iz dzepa ,kad su nam plate po 200 , daleko smo mi od sveta. Ovde nema osnovne kulture zivljenja ,samo pogledaj kako ljudi ne koriste sapun i vodu ,zaudaraju strava i uazs ,i o cemu drugom pricati.Ja sam uvek za kompromis nikako za svadju ,vredjanje ,a vidim da i ti mozes jako lepo d pises i da nisi prostak iako imas jako ruznih postova,Ne treba dozvoliti besu da prevlada ona dobra ljudska osecanja .

Терминатор

#531 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-13 23:30

#530: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 И бес је осећање које је за људе, а ја се својих осећања не стидим и немам разлога да их кријем. И с човеком који бесно одреагује на неке ствари бар знаш на чему си, и то је много поштеније него неке друге реакције и односи. А кад бисмо били поштенији у својим међусобним односима, не бисмо били ту где јесмо.

Који износ пара је за шта оптималан тешко је рећи, поготово појединачно, мени су пре који месец истресли 40 хиљада за регистрацију кола,  платио сам гомилу такси за све и свашта, од којих су неке потпуно нелогичне, али платио сам не што волим кола, него што су ми неопходна, направио сам листу приоритета и то је то, сапун на сву срећу није испао из листе.


Gost

#532 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-14 00:10

#531: Терминатор - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

E vidis kultura je i kontrolisati svoj bes ,a ne ispoljavati ga  .


Gost

#533

2011-12-14 01:43

nigde u svetu se ne placa taksa za pse,samo ce u srbiji da uvedu,a samo me zanima sta ce vlasnici da rade sto imaju odgajivacnicu sa desetak pasa,evo za jednog psa treba 300 eura,a zamislite za deset pasa to je 3000 eura
a covek toliko ne moze od plate da zaradi za godinu dana.

Gost

#534

2011-12-14 15:47

..ovo nije normalno ..

Gost

#535

2011-12-14 15:53

..ovo su njima opasne rase ..opasne za koga ..ljudi su postali izopaceni pa ne kaze se oduvek pas je covekov najbolji prijatelj a sad je postalo kontra izgleda ..ovo je ucena 30hiljada ja da sam znao da ce se ovo pre 3 god.placati ja ne bi primio poklon o.O znaci znas kad cu im platim .. opasne rase pa de im je doberman ,rotfajler arg.doga to su rase koje su pravljenje za zastitu gazda i koje u genima imaju napad na coveka ..al i to su normalni kerovi ako imaju normalnog gazdu koji zna kako se ponasa prema njima ..
Терминатор

#536 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-14 17:35

#532: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Да, у нашој култури се усталило нешто што се зове правити се блесав, па се тако данас сви праве блесави, и наочиглед је све под контролом.

Каква варка. И онда нам се свако мало десе преврати, револуције, атентати, убиства краљева, политичара, паљења скупштине....

То је та култура ваљда...


Gost

#537 Re:

2011-12-14 17:47

#533: -  

 Netacno, u Evropi se svuda placa taksa za posedovanje psa:

http://www.maastrichtregion.com/to_live/family/dog_taxes.html

http://austriantimes.at/news/General_News/2011-11-22/37682/Vienna_ups_dog_tax-newentry

A ima i zemalja u kojima je zabranjeno drzanje pasa po gradovima, a pogotovo po stanovima, bas kao sto je kod nas bilo negde do 70-tih cini mi se, i bas kao sto je kod nas i danas zabranjeno npr. drzanje prasica kao kucnih ljubimaca po stanovima.

A u nekim azijskim drzavama u kojima danas vlada ekonomski bum bi ti se cudom cudili da "jestivu" zivotinju kakva je pas tretiras kao sebi ravnog i uzdizes ga na nekakav pijedestal..


Gost

#538

2011-12-14 19:28

Terminatore malo si spustio loptu vidi se pomak...Mnogo toga sto si izneo nije tacno a odgovoricu ti samo ono sto osecam da je licno,tih parkova za kerove u Beogradu ima tri koliko znam, redovno posecujem park za iste na Belim vodama koji je i park za ljude i decu lep je, i mogu ti reci da su ti ogrdjeni prostori za pse jako mali i da mora da se ceka u redu da bi se uslo moj pas je rase Engleski bull terrier ima i mali deo za agility koji ja volim da radim sa svojim psom a kad je guzva neizvodljivo je, dese se i carke medju psima jer neko pametan dovede zenku u teranju ima mnogo mirisa raznih pasa,vidjam i ljude koji svog psa vode bez povodca to su obicno neke dzukelice nije rasan pas i protiv toga sam, mog psa kad sam okruzen ljudima uvek drzim na povodcu i kad sedim i kad idem jer ima ljudi koji se plase osetljivi su i ja to postujem,moj pas je socijalizovan nebi coveka napao da jebe rak raka sad znas ko sam, pa tebe su oporezovali ti politicari i placas sve zivo kao i svi mi ljudi koji se bavimo i nebavimo nekim poslom u zivotu i da nemas posao opet moras da platis struju komunalije itd stvari koje zivot znace...na politiku ove zemlje budi ljut zbog mnogo stvari ne na pse jer nista nisu skrivili da bi ih satanizovali i poredili sa svinjama kao sto 537 rece a ako ste dosli do tog stadijuma da bi jeli pse pametne i verne zivotinje potrazite psihijatrisku pomoc jer mi nismo azijska drzava nego smo evropska jer zivimo na tom kontinentu...da kinez kaze jedite govna jer bi ih pojeli??? mi smo mentalitet za sebe i netreba nas porediti sa bilo kojom nacijom...
Терминатор

#539 Re:

2011-12-14 19:46

#538: -  

1. Сви власници причају исто, "неће он, не напада", али што би то мене уопште занимало, да ли није напао, да ли је добар или није, поштуј закон, држи га на повоцу, немам ја шта са тобом да се објашњавам, не занима ме твој пас ни његова нарав, немам обавезу ни намеру ни да исказујем симпатију и доказујем да ја ето волим животиње (па шта и да их мрзим, моје право), нити било шта друго, немам уопште потребу да се удубљујем у то какав је твој пас, и то ми не пада на памет, поготово кад идем с дететом.

2. Никад нисам чуо да ико од вас тражи веће паркове за псе, уместо тога ви тражите изговоре да све буде као и досад, нећу да платим таксу, паркови су лоше решење, нека од пара за таксу направе веће паркове, то је ваша ствар и ваше право да тражите. Чарке међу вашим псима (који су ето као сви мирољубиви) и женке у терању су такође ваше ствари, шта они који немају псе и не интересују их те ствари имају с тим?

3. Нема разлога да се овде систем вредности не преиспитује, па и да се пас не упореди са свињом, која је интелигентнија од њега, чему искључивост?

4. Кад треба да се плати такса онда изгледа нисмо ни Европа ни Азија, онда одједном постајемо свет за себе, опет лицемерје.

5. Ако ја за свој ауто плаћам чак и осигурање од ауто одговорности, не видим у чему је проблем да власник плати таксу за пса, и да испоштује све што закон предвиђа, дакле, кајиш, за велике расе корпу (шта беше то) и да чисти гованца за својим "мудрим" најбољим пријатељем. Ако је то некоме испод нивоа, нико никога не тера да држи пса, али ако решиш да га држиш, зна се, чишћење за њим, и нема пуштања на улицу кад се "играчка" изгустира.

6. Са људима који имају нормалну комуникацију нормално комуницирам, са извитопереним дегенерицима умем другачије у сваком смислу.


Gost

#540

2011-12-14 22:10

tako treba.Nijedan pas nije opasan.Samo treba pravilno da se vaspitaju.

Gost

#541

2011-12-14 22:56

Psi su naši prijatelji i oni su onakvi kakvi ih mi vaspitamo i oformimo. Tako da nisu psi opasni, nego ljudi koji uzimaju rase o kojima ništa ne znaju, a ne žele ni da ih upoznaju.Upoznala sam Pitove koji su mačke, ali i Pekinezere i Čivave koji su zveri, kada šetam svog psa prvo upoznajem vlasnika, pa tek onda psa.

Gost

#542

2011-12-14 23:30

Terminator valjda se nebavis ugostiteljstvom kod tebe nikad nebi jeo...ako te nezanima sto onda ovde pises... a plasis se kera na povodcu bez korpe, predji na drugu stranu ulice i nema problema, problem je u coporima lutalica koje nocu a vidjao sam i preko dana spartaju u skoro svakom kraju, mene i mog psa su napali i dosta ljudi koje licno znam su dozeiveli slicno...i nikom nista video sam dva puta sintere u zivotu a mi smo ludi i trebamo da placamo ovaj harac malo sutra, i trebamo svi u dva skucena parka da izvodimo pse ko u Ausvicu, da znam gde ti je auto obavezno bi doveo kera da ti se popisa na gumu pa da se nerviras jer nisi cist u glavu, evo jutros nepomerio se sa mesta krecem na posao stajem ispred kola ulazim i osetim takav smrad da je krenula pegla da mi krece istrcavam i vidim da sam ugazio u coveciju povracku ispred vozacevih vrata se neko ispeglao kao svinja mozda si to bio ti ?ko ce ga znati... zezas nas ovde i provociras sigurno si klinac ides i bacas petarde po ulici a na internetu postajes terminator :) ziv bio
mm

#544

2011-12-15 00:24

Volela bih da me neko uputi, kako će ti psi postati bezopasni kada platimo tih 30 000din, ja mog već obučavam da čita prznanice, a pošto je AST pametan pas ukapiraće, pa se bojim da se ne osili jer je porez višestruko veći nego za stan...LOPOVI

Gost

#545 Re: Re:

2011-12-15 01:01

#539: Терминатор - Re:

Izvini molim te sto tebe tera na toliki bes ,zbog cega si toliko ocajan pa ti sve ovo ovde dobro doslo da istreses frustracije ,ne razumem zasto si ovde kad si kontras ,da vredjes ili sto? Idi negde drugde i ljuti se i svadjaj sa onim ko te doveo u takvo stanje ,ili ne smes u kuci da pisnes od zene?Idi brate s milim bogom i ostavi ovaj narod na miru ,tebe niko ne dira ,a za auto svi placamo,sta hoces.Kako da objasnis ono sto se desilo u Leskovcu gde je onaj gospodin uletio u skolsko dvoriste sa dzipom i unesrecio onu devojcicu i njenu porodicu.Kome sad da stavimo povodac i korpu?Ko je tu opasan po zivot dece?To je ono o cemu treba da se vodi prica na tv ,a ne da li neko ima kucnog ljubimca.Pedofili ,manijaci ,sekte ,ludaci svi oni koji lupaju na nasa vrata dok su nam deca sama kuci oni su opasna rasa ,a posto su meni provaljivali u stan kad mi je dete bilo samo kuci i istraumiralo se ,nas "opasan : pas je zalajao i stao ispred mog deteta da ga zastiti pa su gospoda lopovi pobegli ,a da nije opasni bio sa njim sta bi bilo?


Gost

#546

2011-12-15 01:32

Bizarno i glupo "proširenje zakona"!
Najčudnije od svega je kako sam prestao da se iznenađujem ovakvim i sl. odredbama. Izgleda da im plan u potpunosti uspeva... :(

Gost

#547

2011-12-15 04:13

Sramna diskriminacija i zalosno niska svest i moral odgovornih za istu.
Терминатор

#548 Re:

2011-12-15 10:37

#542: -  

 Ево типичног поремећеног дебила коме је кер важнији од човека, вероватно јер му чува брак. Није нормално дебилу да се људи склањају јер будала мисли да је улица његова па је пустио пашчурину и ужива како се сви склањају испред њега и његовог џукца. Наравно док се не нађе неко коме није у природи да се склања пред дегенерицима, а још је и расположен за васпитне мере па и он и његов џукац заврше ишутирани, чисто да схвати да је улица јавна површина. 

А што се тиче запишавања гуме, слободно дођи, могу и адресу да ти дам, само се спреми да одмах полижеш то што је твој кер запишао, већ сам имао такве случајеве.

Терминатор

#549 Re: Re: Re:

2011-12-15 11:02

#545: - Re: Re:  

 Најпре, овде сам да и ја искажем своје мишљење, ако ти се то не свиђа, твој проблем. Сасвим случајно сам нашао овај сајт, и запањила ме количина глупости, себичности и безобразлука, па сам решио да одговорим и кажем своје мишљење.

Даље, и власник џипа је био дужан да поштује закон, као што сте и ви дужни, какво је сад то глупаво оправдање за било шта? Како уопште неки други проблеми, па макар и већи, могу да буду било какво оправдање?

Овде треба најпре да се прича о девојчици која је остала без ува због оне наказе од његовог власника (који је у изјави за новине поновио оно што ви овде понављате као да су вам пси појели мозак, "досад никог није ујео")


Gost

#550

2011-12-15 11:12

nista drugo nego legalna otimacina, vracamo se u robovlasnicko doba.