Za mirne proteste zbog izborne kradje i medijske blokade!!!

Quoted post


Gost

#19

2012-05-08 22:15

Bio sam kontrolor na ovim izborima i uverio se da mnogo birača nema u spiskovima za glasanje a koji se nisu nigde selili da bi to mogao biti razlog. Mnogih koji su prethodnih godina bili u spiskovima sad jednostavno nema ili jedan iz porodice ima a ostalih nema bez ikakvog razloga ili objašnjenja. Istovremeno ima mnogo onih koji su odavno umrli. Očigledno je vlast odigrala igru brisanja mnogih za koje zna da nisu njeni glasači. Dalje, primetio sam da na kraju kandidovanih na listiću postoji odgovor za nikog što u stvari nije tačno već takvi glasovi ipak pripadaju nekom kako sam slušao neka objašnjenja da takvi glasovi idu za nacionalnu manjinu vlaha. To je onda čista i neustavna prevara jer glasač svoj glas nije dao nikom već je prevaren. Dalje sam primetio i jedan apsurd u vezi mogućnosti da bi svi koji su hteli glasati, tehnički nije bilo moguće prihvatiti sve birače. Na biračkom mestu 54 u Braće jerković, Beograd je bilo upisanih blizu tri hiljade glasača a na sat vremena je moguće propustiti maksimalno 60 birača. Redovi su bili dugi ceo dan tako da smo u 20 časova na kraju reda postavili kontrolore da ko posle toga vremena stiže, nismo primali a dotad pristigli su glasali do oko 21 čas. Dolazili su još uvek novi glasači i posle 20 časova koji su vraćeni neobavljenog glasanja. Neko je kriv zbog toga a ko bi drugi već vlast koja je na taj način ograničila pravo glasanja mnogim glasačima.

Odgovori


Gost

#32 Re:

2012-05-09 04:02:35

#19: -

TUGA, ALI BAS, BAS TUGA........