VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Quoted post

sirenarott

#8

2012-12-12 17:30

Otisla ja na Ub kod rodjaka, iz Beograda sam, znaci Beogradski osiguranik. I jos uvek nemogu da verujem sta mi se desilo. Zbog stomacnih problema nazvala sam hitnu pomoc cela opstina dva sanitetska vozila, cekala sam celu noc povracala rastajala se sazivotom. Nekako dodje sestra sanitetom po mene pogleda me s nekim gadjenjem i umesto na licu mesta da mi ukaze pomoc povezu me oni do ambulante. Doktor u ambulanti pita kako i je a ja jedva sedim nije me ni poslusao samo izmerio pritisak ukljucio infuziju dao mi injekciju i ostavio da se susim. Verovatno je imao vaznija posla. Sama organizovala povratak kuci on me vise nije ni pogledao. Dok sam dosla do kukuce u koju sam odsela kod rodjaka doktor je obavestio sve ceo Ub i okolna sela su pricali od cega sam bolesna Doktor je svima ispricao da sam u narkomanskoj krizi i da umirem. Pa se pitam kako sam ja jos uvek ziva ? I koju oni bese zakletvu polazu po zavrsetku faxa. Ovo zelim da se zna i da svi obrate paznju kod koga idu kod doktora. I gde

Odgovori

KritoHip

#12 Re:

2012-12-12 19:37:21

#8: sirenarott -

Hipokratovu zakletvu, ona se tiče pružanja pomoći. Nema ništa o privatnosti istorije bolesti, niti o obavezi lekara da ćaska sa pacijentima o vremenskoj prognozi ili TV programu.

Auuuuu

#143 Re:

2012-12-17 21:15:32

#8: sirenarott -

Malo solidarnosti sa Vase strane ne bi bilo na odmet. Cela opstina samo dva sanitetska vozila a Vi zbog stomacnih tegoba zovete da dodju po Vas. Zaista sebicno. Sta da je nekom zaista trebala pomoc. Ne bi je dobio zbog Vase sebicnosti.

Doktor je uradio on sto je trebao i ono sto je u njegovoj moci. Sta je jos trebao da uradi? Da celo vreme sedi pored Vas i ceka da potpuno ozdravite? Ako mislite da znate bolje od njega zasto ste uopste i trazili pomoc, trebali ste sami da se lecite. Verovatno su ta vaznija posla sto je imao isti takvi pacijenti kao sto ste i Vi, koji zbog gluposti zovu hitnu pomoc.

A to sto je komentarisao Vase stanje i sirio neistine, zaista je za osudu.