Novi Sad protiv izgradnje parkinga kod SPENS-a

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Novi Sad protiv izgradnje parkinga kod SPENS-a


Gost

#26 kretenRe: MRS !

2014-07-23 05:40

zelena

#27 zeleni novi sad

2014-07-23 05:41

Priključite se grupi volontera koji povremeno čisti lokacije u Novom Sadu i okolini.

https://www.facebook.com/groups/593933770675125/?fref=ts


Gost

#28

2014-07-23 07:04

Došlii divlji,isterali pitome.

Gost

#29 Re: MRS !

2014-07-23 07:16

#11: Vozac ! - MRS !

Garant si doš'o sa neke planine seljačino ,pa ti treba asfalt i beton. Verovatno si prvi put video asfalt ,pa ti se dopao.nema blata na koje si navikao seljoberu.


Gost

#30

2014-07-23 07:21


Gost

#31

2014-07-23 07:32

Parking je izgleda jedan od najunosnijih biznisa u Novom Sadu, kad se tako brzo nalaze pare i načina da se drmne parking gde god se nekome ćefne. Treba nam MANJE automobila u gradu, ne VIŠE - kada će to vlasti početi da shvate??
Etoja

#32 Re: MRS !

2014-07-23 07:41

#11: Vozac ! - MRS !

Grad ne zivi od saobracaja i ne znam kako si dosao do tog zakljucka, prostacino. Da znas sta je grad i kako se postuje, ne bi se vozikao kolima svaki dan, nego bi isao peske, bajsom ili autobusom, kao sto rade civilizovani ljudi u vecini gradova sveta.

Na toj zelenoj povrsini cesto vidjam razne sportiste kako treniraju, ali sve i da zjapi prazna i takva ima mnogo bolju funkciju nego parking. Ovo je klasicno otimanje povrsine da bi se komercijalizovala (naplacivanje parkinga).

Ali... ovce su za sisanje momak!


Gost

#33

2014-07-23 07:54

Ne treba nam vise Majinog i Mircicevog behatona u Novom Sadu a oni da dzgiljaju u skupstini Beograda sline Naprednjacke preletacke!
RockABilly REBEL

#34

2014-07-23 07:57

Treba nam to zelenilo tamo trcimo klinac i ja , ljudi setaju zivotinje , sportisti vezbaju , mravi mile , Exitovci leze pijani ... mada su im isekli drva Nazadnjaci.... znaci treba nam zeleno a ne behatonirana pustinja!

Gost

#35

2014-07-23 08:10

Samo napred!!!

Gost

#36 Re:

2014-07-23 08:28

#25: -

ne samo diskriminacija - ovo ide onu pricu bogati - siromasni. Neko ima posao - dobar, recimo u NISu, lepo dodje kolima, ima parking, zatim sedne u ista - ode kuci koja je sva u zelenilu.Zatim pravac centar - strand - sve kolima opet, tako da ta osoba ima osecaj da je sve u redu, sve je u zelenilu. Kada se voze kolima ne dozivljavaju grad - imaju klimu u kolima. Ali, kada se desi neka prirodna katastrofa - recimo kao oni smetovi zimus nastali zbog posecenog drveca - nece biti ugodno ni u kolikma. Ili ako se zakrve na Bliskom istoku - bude kriza u snabdevanju naftom, pa se bude moralo stedeti - koristiti gradski prevoz, ici pešice i biciklom - a uz to je iz godinu u godinu sve više i više toplije (neki to nazivaju klimatske promene) - onda ćemo imati jedan veliki beton od grada - i kao mačke u džaku grebati jedni druge. Onda će ti što imaju novca uzurpirati zelene površine i opet diskrimistati ove ostale gradjane.


Gost

#37

2014-07-23 09:49

Tuzna sam, Novi Sad je nekad bio zelen grad... Leti je nepodnosljivo,zale se kako imamo visoke temperature a svako parce trave i drveca su upropastili!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-23 10:40



Gost

#39

2014-07-23 10:52

Parkinga u okolini SPENSa ima /neiskorišćenih/ dovoljno. Danas parking, sutra nekakav "park city"!!! Apetiti trenutno plivajuće vlasti su ogromni, "malom mačku je prevelika govedja glava"...

Gost

#40

2014-07-23 12:10

cuvajte zelene povrsine

Gost

#41 Poslednji pozdrav mom voljenom gradu

2014-07-23 12:52

I pretvaranje setalista u Univerexport parking je trebalo zaustaviti posto je postalo nemoguce sa decom proci pored Spensa, a ovo je stvarno sramota. Novi Sad je vazio za jedan od najlepsih gradova u Srbiji, a ovakvim neplanskim unakazavanjem je izgubio svoj sarm. Grad prosjaka i pasa lutalica, prljavih ulica i bahatih vozaca. Laku noc Novi Sade!:-( Ne znam kako da te prezalim.

Gost

#42 Za medalju! :)

2014-07-23 14:11

#11: Vozac ! - MRS !

Niste morali da naznačite Vaše kvalifikacije, može se već prosuditi po načinu Vašeg izražavanja i ophođenja (ne bih koristio odgovarajuće epitete, jer nisu primereni uljudnoj komunikaciji).

A šta uostalom treba da znači to što ste "vozač"? Da ostali potpisnici peticije nisu vozači? Da treba da budete pešak da vam bude nesnosno neprijatno i vruće u gradu, jer nema ni travke od zelenila? U mojoj porodici, zajedno sa ocem koji je profesionalni vozač već više od 25 godina, podržavamo ovu incijativu.

Niste videli mene kako se igram? :) Upravo na toj livadi sam godinama puštao zmaja, bacao frizbi i trčkarao okolo.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-23 14:56



Gost

#44

2014-07-23 18:33

Za zeleni Novi Sad, drvo i hlad!
Vozac takodje

#45 Re: MRS !

2014-07-23 20:38

#11: Vozac ! - MRS !

Koji si ti pacijent, pa  to nema veze sa seljacima i njivama ....budalo! Pa i ja sam vozac, i nerviram se oko parkinga veoma cesto, ali sam uvek za sto vise zelenih povrsina u gradu...prvenstveno zbog svezeg i cistijeg vazduha!!!


Gost

#46

2014-07-23 23:37

Ako budemo pokazivali gradjansku inicijativu i svest, uspeh je izvestan!

Gost

#47

2014-07-23 23:56

Ne smemo dopustiti da nam grad oblikuje stranacki sljam bez ikakvih kompetencija za rad na visokim pozicijama.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-24 00:57



Gost

#49

2014-07-24 07:24

Pretvaranja ionako malog broja zelenih povrsina u nasem gradu, u beton iasfalt narusava kvalitet zivota svakog gradjanina u Novom Sadu i pretvara grad u u tuzno, zagusljivo i depresivno mesto.

Gost

#50

2014-07-24 08:21

Novi Sad je mali grad, ali skoro potpuno zabetoniran. Ostalo je jos taman nesto u predgradjima sto je jos zeleno, plus parkovi. Koliko vidim, Novosadjani vise nigde ne idu peske iako se grad komotno moze prepesaciti ceo za 1 sat. Po citavoj desnoj traci na bulevaru sve neki "pokvareni" automobili sa trepcucim svetlima, jer se nikom ne da da pesaci ni do trafike. Automobila imamo dovoljno za metropolu. Sad izgleda treba da pretocimo i ceo grad u parkinge. Protegnite malo nogice, mali je ovo grad. Uskoro necete imati kuda da setate osim po betonu.