ZA JEFTINIJU VODU I BEZ ADM.TAKSE OD 8 EURA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZA JEFTINIJU VODU I BEZ ADM.TAKSE OD 8 EURA

Razocaran!

#26

2014-10-05 10:18

Ljudi, za manje od 3 dana potpisalo je preko 300 ljudi (putem neta) to je klasičnim potpisivanjem na javnom mjestima i dobrim radom puta 3 - 4 (minimum).... Uz te potpise i dobro definisane predloge i zahtjeve, ja vjerujem da mozemo nesto dobro napraviti!

Ono o cemu takodje treba ramisljati (ako ovdje ima pravnika ili advokata)  je da se pokrene tužba pred ustavnim sudom, za neustavno naplaćivanje takse od 8e . Mislim da je gdin Ivanovic (autor emisije Robin Hud) podnio jednu takvu tužbu jos kad je pomenuta taksa bila 2 eura. Treba ga kontaktirati i opet pokrenuti nesto tog tipa! 

Maśa

#27

2014-10-05 12:29

Ili da se organizujemo i zaustavimo krsenje Ustava i zakona drzave ili da se svi zajedno preselimo u Berane? Ako su ljudi na sjeveru bili neiskusni pa su iz nezanja i bez organizacije dozvolili da im ljudi na vlasti urnisu gradove i kuce, mi treba da budemo pouceni njihovim primjerom i da ne dozvolimo dalju devastaciju naseg grada. Nije voda interent ili mobilni telefon pa da kazes da je luksuz u pitanju. VODA JE ELEMENTARNA LJUDSKA POTREBA ZA ZIVOT!!


Gost

#28 Re:

2014-10-05 12:29

#26: Razocaran! -  

 koliko sam ja shvatila shodno novom zakonu o zastiti potrosaca agencija ili kako se vec pravo zove je trebala po sl.duznosti da se ukljuci. Neka jos malo se skupe potpisi pa cemo im poslati listu i zahtjev za preispitivsnje ove odluke. Kao i da li ce tuziti po sl. Duznosti. kad im se obratim javljam kakav jr odgovor od njih stigao. 


Gost

#29

2014-10-05 18:55

dobro bi bilo da ostane stara cijena iako je vec i u staroj cijeni uracunata taksa za odrzavanje vodomjera +kubik vode,no narod nije nikako ni o cemu informisan,nadamo se da ove takse nece biti,a ima nas bas puno koji tako misle , iako nemaju internet,da bi kazali svoje misljenje,no postoje i druga sredstva informisanja,ako ljudi izadju na ulice nece valjati.a samo im malo fali,
Razocaran!

#30

2014-10-05 21:07

Mozda ja malo pretjerujem sa komentarima ovdje ali mi se cini da trebamo djelovati sto brze... Evo par mojih predloga za dalje korake, naravno na vama je (na inicijatoru najvise) da odlučite sta i kako, ali evo mojih predloga:

1. Predlazem da ova online pticija ide svojim tokom i da se polako pocnemo baviti ostalim vidovima potpisivanja peticije te predlazem da inicijator napravi jedan formular za potpisivanje peticije, koja ce sadrzati sve potrebne podatke potpisnika kako bi peticija i sami potpisi, bili validni kasnije... Nakon toga pošaljite (sad da li mailom ili nekako drugo kako god) taj formular svima koji su zainteresovani da sakupe potpise od svoje porodice, rodbine, prijatelja, komsija, poznanika, kolega sa posla i sl. , da bi kasnije te formulare vratili inicijatoru.

2. Sledeci korak, neka budu organizovanje potpisivanja na javnim mjestima. Recimo par ekipa neka bude rasporedjeno po gradu (ispred Mogrena, kod Poste, ispred TQ-a, kod gradske pijace, kod autobuske stanice, doma zdravlja, ispred opstine, na Petrovackom setalistu, i sl) i to nekoliko dana... 

3. Sve ovo neka traje narednih 15-20 dana, za to vrijeme, na ove nacine, moze se prikupiti dosta potpisa, e onda nakon toga vidjecemo sa cime raspolažemo i sta nam je dalje raditi, ali sigurno je to onaj put koji ste vec pominjali, predjaednik opstine, skupstina grada, zaštitnik prava potrosaca, i ustavni sud. 

 

Ljudi, Italijani su prije nekoliko godina smijenili cijelu Vladu jer je cijena paste povecana za 0,20centi, a mi treba da trpimo poskupljenje vode (elementarne potrebe za zivot) od 100-200 posto, i placanje takse koja se protivzakonito naplaćuje! 


Gost

#31

2014-10-06 06:35

Jašite stoku olosi.
pet do dvanaest

#32

2014-10-06 07:46

Razocarani@ potpuno u pravu. Jeste cudo po it bilo za 2,3 centa cijene paste.

Molimo organizatora da sto prije kontaktira redakciju Robin Huda,

jer kad smo bili atrakcija za ona 2 e takse,koja ne postoje u dr.gradovima,

Zamislite kako ce ovo odjeknuti. A dok se javno ne iznese,

mozemo prnjati po netu I po kucama,nikoga nije briga


Gost

#33

2014-10-06 08:36

Ja sjećam kad sam bio mali bila je neka emisija za djecu o higijeni,parola je bila ,,kupajmo se voda nije skupa",e pa djeco koja smo odrasli više se ne trebamo kupati i onako sve smrdi oko nas tako da se i neće ni osjetiti...

Gost

#34

2014-10-06 11:03


Najskuplja voda je i do sada bila upravo u Budvi!A sada hoce da je izjednace sa benzinom..da je prodaju kao da je uvozimo.To je bezobrazluk!Kao da se radi o nekom paravanu za necije mutne radnje.Meni je racun za vodu u Podgorici dosao 4.90e a koliko je u Budvi mjesecni racun?To je sramota!!!










Gost

#35 Re:

2014-10-06 11:42

#20: Razocaran! -  

 Momire, jesi ti?

Mikica

#36 Milenko Medigović

2014-10-06 11:46

 

 

 

 

Razocaran!

#37 Re: Re:

2014-10-06 12:46

#35: - Re:  

 Ne, nije Momir... Nadam se da mi to nije mana... :)


Gost

#38 Re: Re: Re:

2014-10-06 13:19

#37: Razocaran! - Re: Re:  

 Opsiran si kao on. :P Pa ti vidi je li mana :)


Gost

#39

2014-10-06 15:11

Napravicemo formular za potpisivanje peticije i slati je mailo kako bi i dr ucestvovali u potpisivanju ove peticije. Na zalost ja nemam vremena preko dana da sa vama skupljam potpise ali mogu da pomazem u drugim stvarima. Slanje dopisa (pisanje podnesaka) svim institucijama od bitnog znacaja za ovu, da je nazovemo vrlo jeftinu cijenu vode :) 

Ne mora inicijator ove peticije da pomrece, mozete i vi drugi isto :) bitno je da se zajednickim snagama sve pokrene i zaustavi ova naplata. Ja vodu necu da platim!!!! Pa neka mi je iskljuce :)


Gost

#40 Re:

2014-10-06 15:17

#39: -  

 p.s. robin hud je vec obavijesten i vrlo brzo ce da reaguje. 


Gost

#41

2014-10-06 18:40

Sramota i bruka od lopova placamo skuplje vodu nego struju za mjesec dana, interesuje me u ciji djep ce zavrsiti ove pare ili ciji se kredit otplacuje pa im trebaju pare samim tim sigurna sam da "ONI"ne placaju vodu po ko zna koje vrijeme dodju izbori i sve se izbrise zbogglasova
Razocaran!

#42

2014-10-06 18:56

Hahah Imas pravo, zavrsicu sa ovim postom i to je to od mene... Htio bih samo da kazem moj predlog za inicijativu koju budete upućivali insitucijama i nadležnima.... Dakle predlazem da cijena obracunate vode  po kubiku bude 0,90eura kao do sada, cijena obracunate kanalizacije po kubiku 0,44 eura (do sada bila 0,22 a po novoj odluci 0,96eura) i da se ova distributivna naknada ukine potpuno... To je moj predloga, a na vama je da odlučite sto dalje... Saljem veliki pozdrav za sve, posebno za inicijatorku, i ubuduce imate svu moji podrsku! 

 

Momir se odjavljuje ;-)


Gost

#43

2014-10-06 22:07

Bruka budvanske uprave, svih odbornika, i vodovoda.
sizif

#44

2014-10-07 08:50

bojim se da smo ga zalud potpisivali


Gost

#45 Re:

2014-10-07 09:00

#30: Razocaran! -  

 Nema nista od toga. Niko se nece organizovati, jos par dana ce se  dizati prasina oko ovoga i posle ce biti kao da nista nije bilo. Svi cete placati vodu kao i do sad.


Gost

#46

2014-10-07 11:00

Zar u 21. vijeku da se vratimo na korita i bačve i kupamo jednom neđeljno i zapiramo kao naši preci?! SRAMOTA!!!!!
pero

#47 Re: Re:

2014-10-07 11:21

#4: - Re:  

 hah sunce ti kod vas dodje vode ko u bosni struje i to zimi


Gost

#48

2014-10-07 16:55

Naravno da zelim da moj potpis bude prikazan javno. Cinjenica je, da kada bi nasi sugrađani i građani bili smjelilji da svoj glas daju javno, mozda nekad i bili pitani za misljanje povodom odluka koje se donose na nas racun bez naseg glasa!

Gost

#49

2014-10-07 18:13

ovo je stvarno sramota sto radi vodovod .Voda nam je skuplja od struje , ko ovo moze da placa .Ovi iz vodovoda ,mislim na ove glavesine ko da im je od deda ostalo pa misleli oni da i sirotinja treba da zivi

Gost

#50

2014-10-08 09:04

Pothitno ovo da se resava i hvala na ovom angazovanju