Peticija za besplatne citostatike za sve onkoloske bolesnike


Gost

#426

2015-05-30 04:37

Zbog onih kojima treba!

Gost

#427

2015-05-30 04:48

Zato sto svako ima pravo na lecenje bez obzira dali ima para ili ne, jer je zdravlje bogatstvo bez njega nista nema ...

Gost

#428

2015-05-30 05:08

Zato sto to nikada i nije trebalo da se placa.

Gost

#429

2015-05-30 05:58

Zaista mislim da je svaki komentar suvisan. Ocigledno je zasto citostatici treba da budu besplatni! Ali evo. Dovoljno je coveku da se suoci da ce biti izbombardovan otrovom da mu bude bolje. Da li je zaista potrebno da mora da razmotri kako da plati za to...?!

Gost

#430

2015-05-30 07:10

zato što smatram da svi zaslužuju jednako lečenje

Gost

#431

2015-05-30 07:14

I sama bolujem od ove bolesti i smatram da je i normalno i ljudski da ti lijekovi budu besplatni. Nažalost,ova oboljenja su sve češća i ne biraju ni godine ni pol,ništa... Zato bar na ovaj način treba pomoći svima i olakšati borbu onih ljudi koji boluju od ove bolesti.

Gost

#432

2015-05-30 07:40

Svakodnevno se susrećem sa obolelima od karcinoma i podržavam ovu peticiju u potpunosti ... Ali osim besplatnih citostatika preko je potrebno još poraditi na HITNOSTI obavljanja svih potrebnih medicinskih pretraga kako kod onih već obolelih tako i kod preventivnih. Dešava se recimo, a čemu sam upravo bila svedok, da se prilikom medicinskih pretraga u sklopu predoperativne pripreme za operaciju karcinoma dojke ( carcinoma ductale invazivum glandulae mammae,gradus II ) pregledi zakazuju sa odgađanjem i po mesec dana i više pa se predoperativna priprema razvuče i na čitava tri meseca za koje vreme karcinom ne miruje več se proširi i na limfne čvorove (čega u prvom patohistološkom nalazu nije bilo), a takođe u ta tri meseca dođe do pojave metastaza na jetri pacijentice ( koja je prilikom prvog predoperativnog ultrazvuka abdomena bila potpuno čista) ...
Znamo svi koliko je u ovakvim slučajevima upravo hitnost preko potrebna i bitna i da tu nema mesta nikakvom odlaganju te da u takvim slučajevima PACIJENT MORA DOBITI APSOLUTNI PRIORITET u svemu ...
Takođe nisam zadovoljna ni postoperativnim pretragama tih istih pacijenata - posebno po pitanju postoperativnog patološkog nalaza otstranjenog tkiva zahvaćenog karcinomom.
Znajući da od rezultata upravo tog nalaza ovisi određivanje potrebne terapije ipak se i na taj nalaz čeka nekih dvadesetak dana ... Umesto da se tkivo odmah nakon operacije direktno šalje na patologiju kako bi rezultati stigli što pre ovde pacijent te uzorke (koji uz sve to moraju sve vreme biti na hladnom) mora sam preuzeti iz bolnice gde je operisan i nositi ili slati po nekom na patologiju u Banjaluku a zatim takođe lično ili preko nekog preuzeti te iste uzorke sa urađenim nalazom i vratiti nazad u bolnicu iz koje su preuzeti ( i opet uz opomenu da uzorci moraju biti na hladnom)... A za sve to vreme pacijent mora strpljivo da čeka na preko potrebnu terapiju dok se metastaze galopirajući šire ne samo na jetru već i na sve ostale organe ...
A ako i preživi sve te peripetije i dočeka da mu se odredi terapija - e tu ga čeka problematika finansiranja te iste preko potrebne terapije ...
I u svem tom prepucavanju između tih silnih pravila,propisa, nadležnosti pacijent na kraju gubi životnu bitku , pošto se bolest ne obazire na pravila,propise,zakone i sve te silne procedure koje samo usporavaju i odgađaju lečenje i izlečenje ...
Možda ovo sve deluje preopširno , možda i nestvarno ali to je samo delić naše itekako gorke stvarnosti ...

Gost

#433

2015-05-30 08:18

Peticiju sam potpisala zbog bolesnih ljudi ,a koji zavise od nepismenih i pohlepnih ljudi koji se na bolesne bogate .













Gost

#434

2015-05-30 08:28

Takodje bi trebalo omoguciti besplatno primanje i druge terapije tesko bolesnim pacijentima na privatnim klinikama. Moje misljenje je da je to jedna formalna izmena protokola koja se moze regulisati ministarskom uredbom, i ne bi kostala drzavu, vec bi omogucila rasterecenje drzavnih medicinskih ustanova. Znaci, potrebna je dobra volja ...

Gost

#435

2015-05-30 08:45

Zalosno je da se moraju placati citostatici,a oboljeli samo hrabro naprijed, od <3 vam zelim.

Gost

#436

2015-05-30 09:54

Zalosno je da se za zdravlje peticija mora pisati.

Gost

#437

2015-05-30 09:55

Potpisala sam peticiju zato što su bolesni ljudi u Srbiji stavljeni na samo dno- o njima se ne razmišlja i njima se ne pomaže ni približno onoliko koliko bi trebalo. Država baca pare na razne gluposti (to je već neka druga priča), a za bolesne ljude se nikad nema....Kao da im nije dovojlno što su bolesni i što im se život promenio iz korena, a onda treba da se susretnu sa raznoraznim problemima u vidu beskonačne papirologije, neljubaznog i nestručnog osoblja na šalterima raznih ustanova koje treba da posete, "obijanje" raznih pragova itd. A da ne spominjem ovu glupost da se citostatici plaćaju ukoliko se lečite na privatnoj klinici. Pa da li je normalno da onkološki bolesnici čekaju na red u državnoj klinici...da li bi dočekali tu terapiju?

Gost

#438

2015-05-30 10:09

Peticiju sam potpisala da bih ucestvovala u ispravljanju jedne velike greske u zdravstvenom sistemu Srbije.

Gost

#439

2015-05-30 11:03

Zato sto je jedino to ispravno i ljudski.

Gost

#440

2015-05-30 11:11

Zato što je blizu pameti da dobijamo lekove za sve one pare koje smo uplaćivali u zdravstveno.... Šta su gospoda uradila sa našim novcem, može se utvrditi --- LAKO !!!

Gost

#441

2015-05-30 11:33

Konačno da se neko setio ove peticije.

Gost

#442

2015-05-30 12:10

Zato što bolesnicima treba pomoći na svaki mogući način da im se olakšaju problemi ,a ne nekim administrativnim glupostima otežava i onako teško stanje.

Gost

#443

2015-05-30 14:26

Svaka cast i srecno

Gost

#444

2015-05-30 15:22

Svi znamo u kojoj zemlji zivimo , koliko je ljudi umrlo jer nije imalo ono malo para da plati svoje lecenje !

Gost

#445

2015-05-30 15:47

Bolest nema canu i treba pomoci na sve nacine

Gost

#446 Re:

2015-05-30 15:53

#1: -  

 Delimo isto mišljenje.Isidoru mnogo volim kao i njene knjige.


Gost

#447

2015-05-30 16:38

Peticija treba da pomogne svima bez obzira na veru,naciju,pol...Mnogo ima siromašnih koji ne mogu platiti citostatike.Ova peticija ima najviši stepen ljudskosti ako se uopšte i usvoji?!Potpisala sam je i zbog naše voljene Isidore!

Gost

#448

2015-05-30 16:42

Ova peticija bi od svih peticija trebala da se usvoji.Razlog je više nego očigledan!Neka Bog da svima ozdravljenje.A i Isidoru obožavam.Ovo je i razlog više za moj potpis.

 


Gost

#449

2015-05-30 17:33

Licno meni dosta dragih ljudi oboljeli su od onkoloskih bolesti i nazalost nisu vise medju nama.


Gost

#450

2015-05-30 19:04

Moja mama je operisana od malignog tumora dojke a sada joj je jetra rizicna i nikakvu terapiju nije dobila.Verovatno zbog popratnih bolesti i godina, predlozili su joj da putem ishrane ocisti jetru.Volela bih da ova peticija sazivi zbog i da olaksa svim pacijentima koji su vec u teskom polozaju zbog bolesti.