PETICIJA ZA REFERENDUM O UGOVORIMA ZA AUTOPUT SMOKOVAC-MATESEVO


Gost

#26

2014-12-03 20:30

Prava stvar je pokretanje ove peticije jer necu da mi djeca pola zivota vracaju kredit za minornu korist od ovog autoputa.

Gost

#27

2014-12-03 20:43

Napokon neka inicijativa za ovaj haos sto vodi iz NJIDJE u NIDJE za "samo" jednu milijardu eura. Sama Peticija je premalo sto mozemo uraditi ako bi izasli na ulice i ZABRANILI da se to ikad vise pomene. Za jednu milijardu SVI postojeci putevi u Crnu Goru mogli bi se pretvoriti u brze magistrale. POBUNA, nego sto!

Gost

#28

2014-12-03 21:05

pjeske cu do Berana za te pare ici :D

Gost

#29

2014-12-03 21:55

Potpisujem zato sto ovima nista vise ne treba dozvoliti da rade u CG.
ZA PZP

#30

2014-12-03 22:39

Svi clanovi kao i poslanici i odbornici PZP-a u CG bi trebali da podjele link ovaj na svom zidu na socijalnim mrezama FB,Twitter.

I da pozovu sto vise prijatelja da se potpisu pa po mogucnosti i otvoriti mozda kancelarije da se narod i u kancelarijama PZP-a moze online potpisati.

 

Jer za ovako nesto i jeste bitan glas naroda i referendum.

Rukfas

#31

2014-12-03 23:23

Zamislite sve te pare uloziti u turizam, hotele, etno sela po sjeveru, isforsirati proizvode domacih poljoprivrednika...kakav samo potencijal imamo ej, a samo nas je 600 hiljada! Cist priliv novca! nadomjestili bi gubitak novca veceg uvoza od izvoza, smanjili dugove i nezaposlenost, standard bi polako rastao...

A svrhu autoputa koju vlast potencira bi sasvim dobro zamijenila brza cesta. Ma znaju njih par na vrhu sto su da im politika ne pije vodu vise jer je sve manje podjele na crnogorce i srbe na sta oni idu 20 god, pa traze druge adute. A u stvari ovo je konacan dokaz pametnima...


Gost

#32

2014-12-04 00:39

Sta se radi u Milovoj vladi pomrijece ovaj narod od gladi samo da mi je znati dokle ce ovo jos trajati
A Vlada kaze hvala bogu I ovaj autoput pravimo sa gradjanski ledja I nogu

Gost

#33

2014-12-04 07:02

Ova peticija je poslednja sansa da spasimo sto se spasti moze , narod je gladan i opljackan samo nam jos hvali autoput kako bi uvecali premijerove racune na Kajmanskim ostrvina i Sejselima...

Gost

#34

2014-12-04 10:32

Hvala organizatorima sto su pokrenuli narod da se spasava! Nadamo se da se peticija sprovodi po zakonu, buduci da smo nedavno nesvesno ucestvovali u potpisivanju jedne druge peticije koja je za lokalno podrucje bila veoma vazna a ispostavilo se da se da je uradjena na nacin koji verovatno nije bio po zakonu (mi gradjani ne znamo koja je zakonska forma ali bi bar organizatori peticije to morali znati) a, sto je jos vaznije, da su tom prilikom organizatori na vise nacina u stvari manipulisali potpisima naivnih potpisnika i postigli cilj koji je zapravo bio suprotan onome sto su zeleli potpisnici peticije!

Gost

#35

2014-12-04 11:04

Promijenite naziv države prilikom popunjavanja podataka za potpis peticije.

Gost

#36

2014-12-04 12:45

Mislim da bi izgradnja autoputa bila ravna samoubistvu za sve cg gradjane, bez obzira kojoj partiji, vjeri ili naciji pripadaju !

Gost

#37

2014-12-04 13:34

Ako moja plata jedva potkrpi rate koje sam se zaduzila ,nevidim logike da si jos rata prikacim.... Ne barem u ovom periodu dje se jos nisam razduzila sa predhodnim ratama.... To isto vazi za AUTO-PUT.... Mozda bi taj novac koji je namjenjen za auto-put...bude usmjeren ovom narodu sto nezna sto da skuva u lonac za rucak od sirotinje koja se svakodnevno povecava.... sto ce nama auto-put kad jos malo ni bicikla necemo moci da si priustimo... Dajte molim Vas....ucinite nesto dobro za ovaj narod..odesmo do djavola ...zeljni smo osnovnih namirnica a saka jada od drzave..600.000 stanovnika umjesto da zivi ko oni u Monte Karlu a mi ni hljeba valjano da pojedemo ... Izvinite sto je ovoliko opsirno od mene ali prosto je doslo vrijeme da ce narod poceti da se krade izmedju sebe,otima i samim tim nista nam nevalja ni auto-put ni turizam ni nista lijepo sto ova drzava ima a ne koristi kako bi trebala da smo svi zadovoljni i siti... Toliko od mene..koja nisam drzavljanin Crne Gore a rado bih voljela da jesam jer volim Crnu Goru i zato sa ovoliko gorcine iznosim moje misljenje... Pozdrav

Gost

#38

2014-12-04 14:03

Zbog djeco, oko ovog projekta nebi lose bilo organizovati i mars stazama auto puta.

Gost

#39

2014-12-04 15:31

Potpisujem ovu peticiju u nadi da ce pobediti ZDRAV RAZUM......

Gost

#40

2014-12-04 15:52

 Zasto ne organizujete potpisivanje peticije na javnim mjestima? 

al

#41

2014-12-04 17:25

odlično! stavimo tačku na pljačku. autoput da pljačka ne...

Dejan

#42 Re:

2014-12-04 17:49

#7: Geko -  

 Zaboravi za Luku Bar i cijeli nas turizam. Za 20-30 godina nivo mora ce se vrlo vjerovatno dici za 1-2m! 99% svih objavljenih naucnih radova na temu globalnog zagrijavanja ukazuju na ovo. Takvu stetu nad onim sto hrani ovu drzavu (primorje), necemo moci savladati. 

Sve veca automatizacija proizvodnje i usluga, ugrozice funkcionisanje monetarnog sistema u istom tom periodu, jer ljudi nece moci doci do posla koje ce obavljati automatizovane masine. Nece moci trositi novac koji ne mogu da zarade. Javne finansije ce biti u krizi kao i cijeli monetarni sistem. 

Povrh svega sve ce se ovo desiti i ostalim zemljama od cijih turista i investicija zavisimo.

Osim ljetnje spice koja traje od 1-15 avgusta, ja po nasim putevima nisam primjetio neke vece guzve.
Crna Gora ima solidne puteve. Teren je takav da su drugaciji neisplativi. A i kao sto su rekli ostali, postoji pametnijih nacina da se toliko zaduzimo. 

Ako su tacni svi navodi PZP-a o stetnim tackama, ovaj projekat bi mogao biti smrtonosna greska za instituciju crnogorske drzave. U slucaju bankrot drzave, sve sto imamo i sto smo stvarali od privatne imovine, bice takodje pod voljom kineske banke. Ako se drzava zaduzi, to znaci da su zaduzeni svi gradjani! Ne zaboravi to. Drzava smo svi mi koji zivimo ovdje. 

Dejan

#43 Dokazi

2014-12-04 17:57

Molim PZP da prilozi dokaze za tvrdnje koje navodi. Molim da naznace stranice i podvuku tacke koje navode kao lose. Ukoliko su svi navodi tacni, ja cu rado potpisati peticiju, pozvati sve prijatellje i poznanike da ucine isto, i dacu veliku podrsku PZP-u u daljem radu. 


Gost

#44

2014-12-04 21:55

Za sadašnje generacije je i brza cesta puna kapa.
Ne znam kakava bi auta vozili na tom autoputu kad bi se toliko zadužili.

Gost

#45

2014-12-04 21:56

Potpisujem da moji unuci ne bi vracali dug ovog autoputa.

Gost

#46

2014-12-04 22:09

peticija je dobra

Gost

#47

2014-12-04 22:30

zelio bih da vidim mapu gdje se nalazi planirani outo put molim vas jer nisam upoznat sa dinicom
mp

Gost

#48

2014-12-04 22:49

auto put grnoj gorije najpotrebniji pavidite svaki dan pogiba na dijonicu podgorica kolasin 

eto prije nekoliko dana je stradao taksista i jos nije pronadjen  al je sigurno mrtav

jer ta klisura je ponijela mnogo zivota dosad ponijela  zato  auto put   potreban.


Gost

#49

2014-12-05 13:54

Ovakav projekat i na ovaj nacin je bez svakog komentara. Samo ukratko .... PROTIV !!!

Gost

#50

2014-12-05 14:13

Ima li kraja ovoj patnji ... crna li si Crna Goro ...