Uprava za veterinu: Zabranite obeležavanje pasa ušnim markicama!

Uprava za veterinu: Zabranite obeležavanje pasa ušnim markicama! / Saopštenja / Hvala svim prijateljima životinja koji su podržali zahtev / Komentari


Gost

#1

2015-02-19 19:53

Zdravite živali tako kot je treba. Z zdravili. Bojana

Gost

#2

2015-02-19 20:07

U Srbiji nista pametno da se desi.Kakvi smo prema zivotinjama takvi I sa ljudima, pa vidite sami.Imam 3 psa koja uredno kupam pa se I dalje stalno cesu, a sta ce ti jadni psi na ulici koje kupa kisa, a vi ih oznacite tom plastikom pa jadni cesaju, raskrvare, inficiraju.Okacite to nekom od tih ko je to osmislio da vidim koliko ce da nosi.Kao da nista drugo ne moze da se osmisli...Ali dobro drzava novac ne " baca" za te stvari, to je nekom zlato oko vrata a psima "nagrada" kao da je mnogo izdvojiti iz budzeta I napraviti prihvatiliste za pse.Vidite samo koliko pekara ima u Srbiji gde se svakodnevno baca bajat hleba, bolje te pse hraniti tim hlebom I mlakom vodom nego se ponasati gore od zivotinje prema jadnoj zivotinji.Nemam ja razumevanja za vas...
Vera
Gost

#3 OBELEŽAVANJE I EVIDENTIRANJE ŽIVOTINJA

2015-02-19 21:42

Postoji propis: PRAVILNIK O UTVRĐIVANJU PROGRAMA MERA ZDRAVSTVENE ZAŠTITE ŽIVOTINJA ZA 2014. GODINU ("Sl. glasnik RS", br. 24/2014) koji u odeljku OBELEŽAVANJE I EVIDENTIRANJE ŽIVOTINJA, REGISTRACIJA I EVIDENCIJA GAZDINSTAVA I UNOŠENJE PODATAKA O OBELEŽENIM I EVIDENTIRANIM ŽIVOTINJAMA I REGISTROVANIM GAZDINSTVIMA U CENTRALNU BAZU, propisuje:
" Ovlašćeni obeleživači vrše obeležavanje goveda, ovaca, koza i svinja ušnim markicama, pasa, mačaka i kopitara mikročipovima, a pčelinjih društava pločicama, u skladu sa posebnim propisima. Naknadu za obeležavanje i evidenciju životinja u skladu sa važećom Odlukom o visini naknada za obeležavanje, evidenciju i praćenje kretanja životinja kao i troškove nabavke sredstava za obeležavanje snosi vlasnik, odnosno držalac životinja..."

 

Gost

#4

2015-02-20 09:35

Puno srece .

Gost

#5

2015-02-21 08:25

SAMO DA SE STO PRE DONESE ZABRANA...

Gost

#6

2015-02-27 11:34

Tu sam za sve,uvijek za zivotinje.