PETICIJA PROTIV PRODAJE EP SRBIJE,TELEKOMA I DRUGIH KOMPANIJA


Gost

#1

2015-04-05 15:03

ZASTO PRODAVATI NESTO STO OSTVARUJE PROFIT

Gost

#2

2015-04-05 22:23

Losa preduzeca prodati,drzavne monopole ostaviti kao javna preduzeca.
Privatni monopol je gori od drzavnog monopola.
BAK-a sa Čardaka gleda ih iz budžaka

#3 Re:

2015-04-08 13:36

#2: -  Profitabilne firme ne treba prodavati bilo kome. To bi svako normalan potvrdio. Ali, tamo gde ima viška zaposlenih, recimo, po troje na istom radnom mestu, pogledati "Državni posao" na RTV1, balasta se rešiti na najbezbolniji način. U takvim firmama može da se primeni i insajderski tip privatizacije, ako još postoji - relevantni zakoni se u međuvremenu više puta menjali - gde sami zaposleni otkupljuju akcije. Tako je 1992-93. urađeno u spoljnotrgovinskoj firmi u NS u kojoj sam tada radila. Fprma, istina, nije opstala iz sasvim drugih razloga, ali su akcije date na berzu i ko je hteo, prodao ih je. Telekom, EPS i još neke firme su sasvim druga vrsta firmi. One mogu i da uspešno rade i da opstanu ako imaju dobar i od vlasti nezavistan menadžment. I svesne, vredne i pre svega solidarne zaposlene.

Pre privatizacije sprovesti prvo departizaciju u svim državnim firmama. Zaposleni mogu da budu simpatizeri koje god stranke žele, jer moraju i da glasaju, ali ne i članovi istih. Prošlo je vreme samoupravnog socijalizama koji je imao bezbroj mana koje je trebalo menjati u hodu, a ne uvoditi liberalni kapitalizam. Socijal-demokratija skandinavskog tipa je po meni najbolje rešenje. Samo što mi još uvek nemamo uređen sistem!!!! I to je najveća kočnica daljem razvoju.

 


Gost

#4

2015-04-10 18:12

Potpisala sam peticiju zato bi naša država od prodaje imala samo kratkoročni dobitak, koji ne bi bio potrošen na ulaganja u nove proizvodne pogone.Vlada je najavila da će taj novac potrošiti delom na vraćanje skupih kredita, a delom na izgradnju infrastrukture. Sa obzirom na to da je domaća privreda u potpunosti uništena, ispada da bi se potrošio novac građana Srbije na puteve i pruge koje bi koristili strani investitori za transport svoje robe na druga tržišta. Pritom još dobijaju po 5000 eu za svakog zaposlenog srpskog radnika (opet iz budžeta). Novac koji dobijaju za svoju robu prebacuju na inostrane račune, kupujući u Srbiji devize i dodatno slabeći dinar i naše devizne rezerve.Od takvih "investitora" u budžet Srbije stiže samo neka crkavica od doprinosa koji se uplaćuju za radnike. Sa druge strane EPS, TELEKOM i drugi rade sa dobitkom (mada se naša vlast svojski trudi da prikaže suprotno) i svakodnevno pune budžet Republike Srbije. I to je dugoročno. Nama ne treba da se predstavljaju primeri iz nekih ekonomski jakih država u kojima je trgovina nacionalnim resursima normalna, jer su to države koje u svakom trenutku mogu da otkupe te resurse, ako im je to u interesu. Ako bi Srbija ostala bez ovakvih resursa, oni bi bili trajno izgubljeni, jer mi više nikada ne bi imali novac da ih vratimo u svoj posed. To je moje skromno mišljenje (nisam ekonomista).

Gost

#6

2015-04-16 16:21

Zar je komentar potreban

Gost

#7

2015-04-16 16:37

Dosta je bilo prodaje firmi i banaka, uzasne privatizacije itd

Anonymous

#8

2015-11-13 21:09

На
http://www.peticije24.com/sssss
се потписује петиција за смену садашње власти да не би они водили изборе.