Peticija za izmenu Zakona o prinudnoj naplati

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za izmenu Zakona o prinudnoj naplati


Gost

#51

2015-09-06 18:19

Zato sto je ovo takav bezobrazluk da covek ne poveruje sta se desava u jednoj ,,pravnoj drzavi,, da pojedinci kroje zakone kako hoce a narod cuti.Vreme je da se u Srbiji cuje glas naroda i da se vec jednom probudimo jer sutra moze biti kasno-

Gost

#52

2015-09-06 18:36

Besmislena je, kao i mnoge stvari u državi. Samo ne znam , šta će sa narodom koga su doveli, ovi ili oni do prosjačkog štapa raditi....žive ih zakopati. Sramota i žalosno!!!!!!!!!!!!!

Gost

#53

2015-09-06 19:55

Izvršitelji su legalna institucija, to što rade uglavnom je legalno, ali svakako nije normalno i nije u skladu sa Ustavom. Jedna dobra ideja je iskompromitovana, šačici pravnika je omogućeno da se na brzinu obagate preko leđa ojađenog naroda, Niko ne pita šta je bilo pre toga, kolika je krivica Države što neko nema odakle da plati obaveze, POSTOJE OBAVEZE ALI NE I PRAVA građana, Neophodna je hitna izmena Zakona, novi Zakon, ovaj bi se izmenama i dopunama pretvorio u zakrpu.

Gost

#54

2015-09-06 20:58

I z razloga pokretanja spora protiv banke još u januaru ove godine koji do dana današnjeg nije stigao na red u našem sudstvu ali zato sve privilegije koje su u mogućnosti da se bankama pruže momentalno se odobravaju i zakonima štite.

Gost

#55

2015-09-06 21:11

Zato sto sam u istim g.....a neradim nigde! Sedam godina sam bez posla posle 25 godina radnog staza!!!


Gost

#56

2015-09-06 21:29

Treba im stati na put,salju izvrsitelje kod sirotinje a velike zverke i duznike ne diraju

Gost

#57

2015-09-06 21:29

Zato sto je dosta harača isplaceno ovoj državi od strane zaposlenih,gori su nego turci,na laž sve prolazi a glupi narod čuti i guta,jer i onako nema od čega da živi,hrani i odgaja decu kako sav normalan svet radi.

Gost

#58

2015-09-06 21:40

Podržavam svaki vid borbe protiv dehumanizovane države i njenih predstavnika pa tako i izvršitelja.

Gost

#59

2015-09-06 22:09

Između ostalog zato što Država Srbija mnogim građanima, pa i meni, duguje novac mnogo godina po raznim osnovama koji ne želi da isplati,uprkos PRAVNOSNAŽNIM IZVRŠNIM SUDSKIM PRESUDAMA. A,od nas nezaposlenih traži da izmirujemo svoje obaveze.U peticiju uključite i mogućnost prebijanja dugova.

Gost

#60

2015-09-06 22:12

zato sto valjda postoje drzavne institucije koje treba time da se bave a ne privatni izvrsitelji koji i bez sudske odluke mogu traze napatu veoma cesto i nepostojeceg duga

Gost

#61

2015-09-07 01:34

auto sto je to Pravedno I tore a zastititi socialno. ugrozene
Darth Shone

#62 Re:

2015-09-07 05:00

#22: -  

 Slažem se u potpunosti da treba ukinuti ovakav vid prinudne naplate prema građanima, ponavljam prema građanima,. Sve je tako smišljeno da bi se dodvorilo nevidljivoj tajkunskoj mreži. A svaki svoj potez vlast objašnjava sa EU i MMF su to tražili. Malo sutra su to tražili, sistem nije uspostavljen, nema posla, cene su nam ogromne, i naravno da narod nema para da plaća. Ovoj neolibertijanskoj bandi, koja se smenjuje međusobno treba pokazatio da ne može više tako, jednostavno. Ukinuti privatne izvršitelje, ukinuti komunalnu policiju. Ukinuti sve sramne i nakradne zakone i odluke koje su pod maskom "reformi" doneti u poslednjih 15 godina. Prave reforme bi bile postavljanje na noge zdravstva, pravosudja, i školstva kao stubova države, zatim podizanje ekonomije, ali na zdravim osnovama. A ne da se cene određuju prema želji koliko eura trebaju gazde da strpaju sebi u džep. Ako im je do stranog novca neka idu u izvoz. Sve ovo što je do sada vlast uradila, bilo koja vlast od 2000.-e je samo šminkanje mrtvaka. 


Gost

#63

2015-09-07 05:32

užasna vlast proizvodi užasne zakone

Gost

#64

2015-09-07 13:17

treba uzeti u obzir i da li duznik u opste ima prihod , meni mogu sve da blokiraju sto se rc tice saldo je nula kao i u zivotu :(
KETI

#65

2015-09-07 13:21

Neustavna kategorija,nametnuta od vlastodrzaca zarad licne dobiti .Ne nude se socijalna resenja vec sve veci nameti i haraci.DOSTA NAM JE VISE,PREKIPELO JE.


Gost

#66

2015-09-07 14:37

Zato što sam pemzionerka i zako što su me dva izgubljena spora koštala sa troškovima čitavo bogatstvo.
Šeron Stoun
Gost

#67

2015-09-07 18:37

Najviši državni akt je Ustav. Kada običan građanin krši Ustav, trpi represiju državnih organa i institucija - jer je to Ustavom i zakonima na osnovu Ustava, regulisano. Tako se održava pravni poredak i dovode u red kako fizička, tako i pravna lica. Ovim Zakonom, dozvoljava se izvršiteljima da vršljaju i da oduzmu građanska prava koja su građanima Republike Srbije ZAGARANTOVANA. Banke nemaju pravo da daju podatke o stanjima računa svojih klijenata, bez dozvole klijenta (kao što je sada slučaj sa proverom kod Kreditnog biroa). U suprotnom, kršile bi odnos tajnosti banke i klijenta, koja je ZAGARANTOVANA. U suprotnom, banke će izgubiti klijente i poverenje, plate će se opet primati na ruke, ili će se stvoriti prostor za primanje zarada jednog dela zvanično i drugog dela "ispod ruke", što će uticati na smanjenje naplate poreza...I tako u nedogled. A da ne govorim o tome da narod jedva preživljava i da niko ne duguje zato što mu se hoće. Do sada je mogla plata da se optereti do 50%, tako može i da ostane, nikako drugačije. Ko sebi uzima pravo da krši Ustav? Vlada, koju po mom shatanju čini isključivo jedan čovek - Vučić. I ovo radi da bi se dodvorio MMF-u. Kao što se i do sada udvarao MMF-u preko plata i penzija. Sve mu je to potrebno da "uštedi" (čitaj: ukrade) što više para od naroda da bi bio upamćen kao premijer koji je spasao Srbiju od recesije. On to ne radi zbog naroda, nego zbog sebe, svojih ličnih poena. Međutim, može da se hvali da dobro radi svoj posao koliko hoće - to je laž i njegovo patološko zavaravanje. Istina je da svoj imidž i narcisoidnost gradi na muci i nesreći naroda za koji misli da ga obožavaju. Vara se. Istina je drugačija i kada bi je bio svestan, mislim da bi crko od muke.

Da zaključim: za izmenu sam zakona o izvršiteljima i podržavam mere da se dužniku može izvršiti prinudna naplata samo do 50% od ukupne visine zarade i ništa više. A Vučić neka puni budžet i koriguje stopu BND naplatom poreza od tajkuna. I kada je reč o Ustavu, a što može da ima i neke veze sa peticijom kada su, recimo dužnici prenzioneri, predlažem amandman da se penzionerima ne sme uzeti ni žuta para u slučaju dugovanja i prinudne naplate, sve dok se ukradeni deo penzija ne vrati! Vućiću pedočavam da je i sa dosadašnjim merama i svojim postojanjem na vidljivom mestu po drugi put među Srbima - najomraženija osoba. Nastavi li sa ovakvim vidovima zloupotreba Ustava, biće na dnu dna.

Predlažem još jednu peticiju kojom ćemo tražiti da Vučić odblokira rad Ustavnog kako bi isti hitno ocenio ustavnost njegove krađe penzionera, i da se za njegove "vladavine" vrati ukradeno, a ne da ostavlja da taj posao uradi sledeća vlada...


Gost

#68

2015-09-08 07:38

Potpisujm peticiju zato što je ovaj zakon nehuman i nepravedno se sprovodi

Gost

#69

2015-09-08 08:49

Smatram da Vlada Srbije neosnovano i protivustavno vrši pritisak na građane kojima nije obezbedila osnovne uslove za život kao što su: zdrava sredina, posao, uredna primanja, regulisanost adekvatnim zakonima oblast imovinsko pravnih odnosa, sigurnost građana i td. IMa mnogo da se priča o ovome. U svakom slučaju, ukoliko prostudiramo zakone i Ustav, biće jasno da su ovakvi ''zakoni'' i podzakonski akti koje donosi Vlada Srbije neustavni i protivzakoniti i IDU NA ŠTETU GRAĐANA SRBIJE!!

Gost

#70

2015-09-08 09:15

Zato sto mi je ova bagra uzela sve sto je mogla ali dusu ne mogu ona nije na nikakvom racunu bilo koje banke !!!

Gost

#71

2015-09-08 09:17

Ovde ne treba puno reči, plate neisplaćene, otkazi, nezaposlenost, socijala ne postoji, postoji samo dug građana, plaćamo TV za bezvezni program, ufffffff...

Gost

#72

2015-09-08 11:00

Otac mi je imao manje od 20000 din penzije i zbog nekog zaostalog duga mu je umanjena penzija za 2/3.Pitam se da li može neko da živi s nešto više od 6000 dinara penzije.Ne poseduje nikakvu nepokretnu,ni pokretnu imovinu.Ovim činom DRŽAVA GA JE OSUDILA NA SMRT!

Gost

#73

2015-09-08 12:58

Zato sto podrzavam izmenu zakona sta su izvrsitelji haraclije, nema narod para a procenat koji uzima izvrsitelj treba smanjiti na meru pristupacnu gradjana i plateznoj moci

Gost

#74

2015-09-09 05:49

Licno sam dobio resenje od sudskih izvrsitelja, za 4 ne placena racuna informatike. Iznos duga je oko 8 500 dinara. Njihovi troskovi su 17 000 ! EJ imaju naknadu od 3 500 za uspesno izvrsenu naplatu, 1600 din. kosta sto su poslali osluku!? Shvatam da je normalno da platis ono sto si potrosio, koristio, ali ovo nema veze ni sa pameti, ni sa pravdom, a najmanje sa moralom Drzave.Nesto se pitam kako onda dodju u poziciju jadni Miskovic, Beko i slicni koji imaju milionske dugove za porez i nikom nista. Nevidim da je iko iz tih drzavnih organa, kojima je posao naplata poreza, odgovarao.

Gost

#75

2015-09-11 13:08

Sramno je koliko vlastodrsci i zakonodavci ne shvataju i ne osecaju da gradjani uzasno lose zive. Nikad gore. Ne placaju racune zato sto nemaju, a ne zato sto nece, a za tu bedu je drzava kriva.