POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

maja

#226 kako da ne

2015-12-22 15:11

Ne razumem samo sta je ovaj Suvakov mislio , kada je rekao da studiranje vecitih studenata nije fer prema bolonjcima? Znaci nije fer to sto smo rodjeni pre bolonjaca, kada taj sistem studiranja nije ni bio u planu?!  Zasto se ranije nisu setili da ogranice studiranje? Suvokov da se ostavi licnih frustracija. I kako to on moze retroaktivno da menja nesto? Neka da argumente, a ne, njemu se javilo da ima 19000 studenata...mislim...kako da ne!


Gost

#227

2015-12-22 15:24

Bila sam i sama student po starom. Pravnik sam,pa se nadam da mogu i ja bar nekim savetom pomoci. Studenti po starom ne traze nista sto im ne pripada, upisali su fakultete kada nije postojao rok za zavrsetak u tome i lezi pravni osnov na koji se treba pozvati. Ako se donosi zakon koji iz korena menja polozaj tolikog broja lica onda je trebalo postaviti i razuman rok u kome bi vecina studenata uspesno i zavrsila svoje studije. Sto se bolonjaca tice oni sa studentima po starom nemaju nikakve veze,apropo price da nije pravedno prema njima. Pa ta bolonja dopusta da se godina upise sa 48 bodova a ne sa 60 i nesto kako je u svetu gde je bolonja zazivela kako treba. To nije ustupak?  Izborite se za svoja prava jer na to imate pravo u pitanju je vasa buducnost! Srecno!!

maja

#228 Re:

2015-12-22 16:00

#227: -  

 Tacno tako ! Nikakv rok nije postojao po starom programu i odjednom bum! Imate otprilike godinu dana da zavrsite. U redu, ako je nekome ostalo par ispita, ali sta da rade ljudi sa pet ispita ili vise?! Moramo se boriti i dobro raspitati koja su nasa prava, a ne dozvoliti ovom pomocniku ministra i slicnima da nas obmanjuju i zloupotrebljavaju zakon i statut. 


Gost

#229

2015-12-22 17:03

Apsurd je reci da je produzetak nama nefer prema bolonjcima. Pa nefer je ,zapravo, prema nama, jer nismo imali nikakve olaksice, polagali smo cak i cetvorosemestralne ispite, dok je njima to sve izdeljeno na komadice, skraceno, sazvakano, a ne polozi samo onaj ko se ne pojavi na predavanju i ispitu (cast izuzecima). Dok se mi zaglavljujemo i godinama kod profesora koji misle da su bogovi. Evo, od dva poslednja ispita,drugi se meri hiljadama strana udzbenika i literature, a profesor se svojevremeno time i ponosio. Sta reci...

 


Gost

#230

2015-12-22 18:34

Ovakvih izjava i komentara kao sto je od pomocnika ministra i njemu slicnih ce verovatno biti jos u narednom periodu. Ja bih samo zeleo da apelujem na sve da se ne naseda na takve stvari. Skoncentrisimo se na prikupljanje potpisa, u tome je nasa glavna snaga. Hajde neka svako od nas porazmisli da li bi mogao jos nesto da uradi, recimo da obavesti nekoga iz svog okruzenja ko je u slicnoj situaciji, a mozda nije cuo za ovu peticiju. Znaci na svaki potpis !


Gost

#231 Re:

2015-12-22 19:51

#230: -  

 Slazem se, ne treba padati u malodusnost. 

Povodom obavestavanja, evo meni je stigao mejl , dok recimo, moje tri koleginice nisu znale, a takodje su potpisale proslu peticiju. Zato bi bilo dobro da se obaveste mejlom svi koji su potpisali onu prethodnu peticiju. 


Gost

#232

2015-12-22 21:30

Potpis sam dala,jer sam studije zapostavila iz mnogo razlicitih okolnosti,iako nikad nisam obnovila god.sa dobrim sam prosekom,ali...kad sam odslusala cetvrtu,stvari su krenule drugim tokom,teska bolest majke i njena smrt,nedostatak finansija,posao kod privatnika -naravno,brak,jedno dete,drugo dete ...U medjuvremenu sam ucila koliko sam mogla i dosla blizu cilja- jedan ceo i jos jedan manji deo od drugog ispita do kraja.Medjutim ispit je izuzetno zahtevan i obiman,a pored svih obaveza u porodici ne zmam da li cu stici da diplomiram do 30 09.a bilo bi stvarno bedno da i pored tolikog truda zbog jednog ispita izgubim sansu da diplomiram...
MP

#233 MP

2015-12-22 21:31

Poslati mejl svim potpisnicima prošlogodišnje peticije. 


Gost

#234 Zrenjaninac

2015-12-22 21:42

Da li Solunci čitaju predloge. Pogotovu ovaj zadnji  da se pusti na mail obaveštenje i link svima koji su potpisali proslu peticiju. Hvala unapred

Zbunjen

#235 xyz

2015-12-22 23:08

Da li moze neko da mi objasni sta ce biti ako polozim poslednji ispit tog 30.9.2016 u recimo 12h?

Ispada onda da treba da u roku od 12 sati izaberem temu za diplomski napisem ga, prijavim i odbranim.

Bio sam kod profesora da vidim da sada napisem diplomski ali su mi rekli da se javim kad polozim sve ispite.


Gost

#236

2015-12-22 23:46

Koliko ce se ova drzava naplacati za tuzbe u Strazburu, nemaju pojma, bas ih briga nisu njihove pare, neka neko objasni ovom pomocniku, pomocnika ministra ili vec koga da nam ne modu oduzeti pravo da zavrsimo studije po uslovima koji su za nas vazili u momentu upisa i neka prestanu da nas poredi sa bolonjcima, jer su oni znali sta ih ceka kad su upisivali, mi nemamo m ame i tate da nam placaju upise god, jedva i za obnovu apsolventskog sastavimo, radimo,imamo decu, ne mogu da idem ponovo u skolicu, slusam predavanja i.l polozim ispit na milion delova i ako sam dobar decko sam polozio, uz to nemam ni 18 god, nase studiranje, nada stvar, nikome nista ne uzimamo, ovo im nece proci nikad!60 god postoje univerziteti sad su se setili novih uslova za studiranje, neka vrate svoje kupljene, sredjene diplome , a nas neka ostave na miru!


Gost

#237 Re: xyz

2015-12-23 00:20

#235: Zbunjen - xyz 

 Ne bi mogao da diplomiras, istekao bi ti rok.

MP

#238 MP

2015-12-23 08:11

Jedini način da se sakupi dosta potpisa je da svaki prošlogodišnji potpisnik dobije mejl. Ja sam obavestio kolege koje znam a koji su bili potpisnici prošle peticije a sada nisu dobili mail.Pokretači šaljite mejlove.

Pokretači

#239

2015-12-23 08:30

 

Poslato još jedno saopštenje. Moguće je da je ono prošlo bilo označeno kao spam, pa ga mnogi nisu videli. A moguće je i da je ljude mrzelo da čitaju. Ovaj put smo bili konkretni. I reklo bi se da daje ploda. Ajmo danas preko 2000. :)

 


Gost

#240

2015-12-23 08:38

Imala sam problema sa nekim ispitima dosta dugo,zavrsavam sa preostalim,nadam se da nece biti problema,ali postoji mali strah. Pozdrav za sve koji se bore!

Gost

#241

2015-12-23 10:34

Prirodno-matematicki fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, upis 8500din, ispit je 550din

Gost

#242

2015-12-23 12:26

Izgleda da je upalilo ovo ponovno slanje saopštenja. :)


Gost

#243

2015-12-23 12:53

trebalo bi sve stare studente pustiti da zavrsavaju bez ikakvih rokova, jer je sve ovo nametnuto kasnije i nikom ne ide u prilog, ni studentima ni profesorima. stvar se stalno komplikuje, zaseda se i prica o ovome, a ima toliko drugih problema uopste u skolstvu, za pocetak sa bolonjom. umesto time da se bave, nakacili su se na stare studente, potpuno bespotrebno!

Gost

#244 Re:

2015-12-23 13:08

#236: -  

 Strazbur je i meni padao na pamet u slucaju neuspeha inicijative. Sta kazu pravnici?


Gost

#245

2015-12-23 14:40

Skoro pa dve hiljade danas, bravo ljudi, idemo jos do pobede, niko nas ne sme uslovljavati sa rokom studiranja, da nam ne nude sutra odma neki posao pa nas pozuruju da zavrsimo, brinu za nas?Ne, nego im je malo sto placamo obnove apsolventskog, treba im jos para, vise se daje za upise god , pa zato da predjemo na bolonju ili na privatni gde vecina prof sa drzavnih predaju, svaki mesec kapne sa strane jos koji dinar na jako dobre prof plate na drzavnim fakultetima, svojim nepostovanjem , maltretiranjem ma ispitima koliko su zivota upropastili, koliko ljudi je napustilo fakultete zbog njih?Niko od njih nije bio vremenski ogranicen da studira, pa necemo ni mi, dolaze izbori gospodo, 20000 nas , plus clanova porodice imate odma protib, razmislite da li sebi stolice klimate?Niko mi nije poklonio, sredio ispit, jako sam se namucio za svaki, da bi mi vi to uzeli, nikada do god sam ziv!


Gost

#246

2015-12-23 15:00

Za neverovati je da nam ne daju nastavak. Gospodo zamenici, ako niste obavesteni, mi ne trazimo da nam poklonite diplome, vec samo pravo na obrazovanje!

Svaka cast, od juce vidim mnogo vise potpisa.

Solunski ratnik

#247 Nema predaje!

2015-12-23 16:18

Ja sam spreman na štrajk glađu ako zatreba! Ne šalim se!


Gost

#248 SB

2015-12-23 16:19

Dali je moguce sa ovoliko potpisa odmah reagovati kod nadleznih?

 


Gost

#249

2015-12-23 16:44

Cim se prikupi dve hiljade potpisa odma slati nadleznom ministarstvu, ne znam da li je advokatica Lidija od proslog puta i sada sa nama, njena pomoc je bila neprocenjiva kod prosle peticije, jel moze neko da mi odgovori?Dovoljna je kazna nama samima sto nismo zavrsili, svako iz svog razloga, ne treba nam njihovo kaznjavanje, jedino sto imamo je nada da cemo nekad zavrsiti, nada poslednja umire, to im nikada necemo dati, mi i penzioneri smo im glavni za samaranje, sramota!Nece vam gospodo iz vlasi tek tako proci, ceracemo se mi jos!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-12-23 16:53