Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1026

2015-10-30 17:50

Deca bi morala biti obavezno zasticena u skoli, na ulici ili porodici kada su zlstavljana ili im je zivot ugrozen. Deca nebi trebala biti izlozena nasilju, maltretiranju, tucama bilo gde ili bilo od koga, to su velike trauma koje prezivljavaju celi svoj zivot. A grupa dece ili deca nasilnici trebalo bi strogo kazniti 30 do 50 sibanja po zadnjici tako da im nikad vise ne padne na pamet da se nasilnicki ponasaju I nekog prebijaju iz ciste obesti. Klin se klinom izbija.

Gost

#1027

2015-10-30 17:53

Krajnje je vreme da se ozvanici zastita dece od vrsnjackog i bilo kojeg drugog nasilja nad decom i naravno kaznjavati ostro da vise nikom ne padne na pamet da uradi isto.

Gost

#1028

2015-10-30 17:54

Čuli ste za tragične slučajeve iz Hrvatske... Luka Ritz, Franjo Despić, Nika Deković, Igor Vitas, Aleksandar Abramov,Luka Marinac, Vili Šilipetar... i mnogi drugi mladi životi ugašeni na tragičan način radi nasilja među mladima. Ako šutimo i samo zatvaramo oči pred strahotama koje nam se događaju pred nosom, jednako smo odgovorni.

Gost

#1029

2015-10-30 17:57

Sprečiti nasilje među decom i kažnjavati.

Gost

#1030

2015-10-30 18:00

Sasvim je jasno zasto bi svako trebao da potpise, svaki komentar bi bio suvisan.
BonnyandKlajd

#1031

2015-10-30 18:04

Potpisala sam peticiju za Aleksin zakon jer ne zelim da se ijednom detetu ovo vise dogodi


Gost

#1032

2015-10-30 18:04

Zato što je i moja ćerka doživela slično u osmogodišnjoj školi! A i zato što zlo treba iskoreniti u začetku!

Gost

#1033

2015-10-30 18:07

zato jer imam unuke

Gost

#1034

2015-10-30 18:08

Potpisala sam peticiju zato sto sam i sama svedok da ovakvi slicajevi postoje.

Gost

#1035

2015-10-30 18:15

Bilo sta komentarisati na ovu temu je vrlo mucno ali kako sam potpuno celim svojim bice protiv nasilja, ovo dete ne moze da se vrati, ali na mestu roditelja borila bih se da privremeno zatvorim skolu dok ne promenim sav nastavni kadar I to onaj koji je okretao glavu od ovog problema I to na celu sa direktorom! Kompletno bi mi se nasli iza resetaka I dobili zabranu za rad u bilo kojoj skoli I to dozivotno! Dobro znam sta znaci zlostavljati dete I okretati glavu od toga ali stvari ne treba prepustati slucaju nego biti rigorozan u odlukama prema onima koji misle da sve mogu! Neko nekome moze da "cuva" ledja ali ne dozivotno! I ne zaboravimo da "svaka zmija ima svog mungosa"! Deca bi trebalo da su nas cist obraz, zar ne? Pa onda kakvi su ti kada su im deca dno dna blatnjavog!?

Gost

#1036

2015-10-30 18:20

U svakoj skoli slicna, da ne kazem ista situacija. Po saznanju da u njihovoj skoli postoji problem, gledaju da ga gurnu pod tepih sto pre. NJIH treba najpre sankcionisati. Covek veruje u sistem, greskom, jer sistem u 90% slucajeva cine najgori iz drustva. Negativna selekcija, cesta pojava kod nas. Pozalis se ucitelju, direktoru, odmah si na tapetu. Dobijes epitet nenormalan, poremecaj u ponasanju i sl. Zasto? Ne znas da cutis dok te biju, nego se pozalis starijem? Ccc, Pa bolje da si cutao, rusis nam ugled skole, cek da vidim kako da te eliminisem (ako se procuje, nista od regresa). Kazes psihologu, on te strucno posavetuje da promenis skolu i bice ti mnogo bolje (samo dalje od nas). Da mi je znati dokle ce svi da zmure?!?! I roditelji su isti kao i zaposleni po skolama, samo pogledaj prvog komsiju! Ako nisu licno ugrozeni, naravno dobice amneziju na svako P od problema. Srbijo, sta si dozivela!

Gost

#1037

2015-10-30 18:20

Zato sto mislim da svako dete treba da bude srecno a ne da ga neko maltretira.

Gost

#1038

2015-10-30 18:20

Prosvetni sam radnik sa 35 godina i pratio sam emisiju Tanjinu.Ne mogu da shvatim da niko nije odgovarao osim poreskih obveznika koji su platili ne;iju gre[ku.Svaka ;ast porodici Jankovic koji su smogli snage da izdrze sve ovo.Aleksa ne smije biti zaboravljen.

Gost

#1039

2015-10-30 18:23

Zato što je previše nasilja među decom i strašno mi da gledam to i ne učinim ništa. Bila sam svedok nasilja starijih dečaka koji su pretili manjem dečaku od 7 godina. Odbranila sam ga ali su nasrnuli na mene srećom da je naišao moj suprug i zapretio im pa su pobegli. Inače živim pored skole često vidim guranja ismevanja i sl i uvek reagujem. Svako ko je roditelj ne sme da bude nemi posmatrač, jer možda je danas u pitanju tuđe dete ali sutra može biti moje. Nasilju se mora stati na put i saseći u korenu.

Gost

#1040

2015-10-30 18:24

Zato sto treba da se popravi stanje u skolstvu ,koje je inace katastrofalno .....posebno ako se osvrnemo na ovu temu ,mislim na agresivnost pojedinih maloletnika ,mislim takodje da uopste i ne treba skolovati decu koja to i ne zasluzuju ...ne mora biti obaveza ....

Gost

#1041

2015-10-30 18:24

Iz humanih razloga...sa nadom da ce se mnogi raditelji pozabaviti vaspitanjem svoje divlje dece koja rastu u ozbiljne delikvente...stravicna prica o nepravdi nad neduznim nevinim detetom I surovosti

Gost

#1042

2015-10-30 18:24

Poštovani, jasno je da sam saglasan da se osnuje "Aleksin zakon" zato sam i potpisao. Međutim iz priloženog vidim da vi na nesreći drugih pokušavate lepo da zaradite na vašem sajtu na primeru veće gledanosti ove peticije, čak veoma drsko i bezobrazno stavili ste cenu u Eurima a ne u dinarima, verovatno da inflacija ne umanji vašu zaradu. Čak i lažno predstavljate da omogućavate besplatne onlajn peticije Citiram vašu reklamu na vašem sajtu:

"Peticije24.com
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka", i na muci i jadu oštećenih graditew vaš biznis. Kao potpisnik peticije ljubazno od vas zahtevam da povučete cene za povećanje gledanosti peticije - odnosno vašeg sajta preko mrtvig alekse!!!

Gost

#1043

2015-10-30 18:25

Peticiju sam potpisala iz razloga sto znam da se u skolama prikriva vrsnjacko nasilje. Sa zeljom da se u takvim situacijama reaguje brzo, da se nasilnicima jasno stavi do znanja da ce to sto rade biti sankcionisano, i da se zastite sve eventualne zrtve.

Gost

#1044

2015-10-30 18:26

Ako imalo ljudskog u ljudima ima,mnogi će potpisati peticiju. .PORED TOGA,HOTNO RODITELJE SVE NA PSIHO TEST,PEDAGOZI PO ŠKOLAMA MORAJU IMATI OBAVEZU DA ZNAJU SVE : KO GOD DA SU IM RODITELJI,DA PRATE PORODIČNU - TOJ. VASPITNU MERU PREMA SVOM DETETU. SVE JE POREMEĆENO. DA

Gost

#1045

2015-10-30 18:27

I moje dete je trpelo a i sad trpi jedan vid vrsnjackog nasilja.Krajnje je vreme da se nasilnici sankcionisu.


Gost

#1046

2015-10-30 18:33

PODRZAVAM ALEKSIN ZAKON I DA SE PRESTAN ZLOSTAVLJANE DECE U SKOLAMA
Mina

#1047 Re:

2015-10-30 18:38

#20: -  

 Potpisala sam peticiju. Na tren vaš kom. sadrži i moje objašnjenje. Samo da dodam: Roditelje na psoho testove. Psiholozi moraju znati kako se i u kući vaspitava dete.? Psiholozi i pedagozi,najmanje dva puta na proveru ,da li su sposobni da rade svoj posao.?! Sve više njih a sve više zločina po školama. G-djo,lep pozdrav.


Gost

#1048

2015-10-30 18:39

Zato sto je samo dete i decu treba posebno zastititi.Nijedno dete ne zna osnove ponasanja kad je bes u pitanju ,a pogotovo deca koja su maltretirana ne znaju kako da se zastite.Potrebna su posebna predavanja o tome kao sto su predavanja ponasanja u saobracaju i tome sl.Srecno..

Gost

#1049

2015-10-30 18:42

zato što mi je strašno i neverovatno šta se događa

Gost

#1050

2015-10-30 18:49

Smatram da je potrebno mnogo uraditi na tome da se ponovo stvori PORODICA i da se bahati žigošu. Maloletničko nasilje je posledica toga što više nema porodice i autoriteta porodice i što je sve više "bitnih" koji svojoj deci dopuštaju sve i onda to posle "srede". Ne znam kako bi reagovali da je njihovo dete žrtve.