Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1476

2015-11-01 16:00

Bulizam postaje sve veći problem među decom i vreme je da svi roditelji shvate težinu problema i da počnu da se bave decom da ih usmeravaju i vaspitaju . Aleksi su zgrešili indirektno roditelji te dece koja su ga maltretirala.

Gost

#1477

2015-11-01 16:02

Stop vršnjačkom nasilju!

Gost

#1478

2015-11-01 16:26

Jer decijem nasilju treba stati na put!

Gost

#1479

2015-11-01 16:58

Radim u školi i u šoku sam da je ovo nasilje moglo ovako nekažnjeno da prodje. I ljuti me to što je svi oni koji su u ovome učestvovali ne odgovaraju bar moralno i što se bar javno ne izvinu porodici na zanemarivanju deteta,a i nama kolegama na koje su sada bacíli ljagu koju ćemo teško oprati.

Gost

#1480

2015-11-01 17:24

Zato sto je puno huligana po skolama i ne vaspitane dece. A onih 20/ dobre dece zreba zastititi od probisveta.

Gost

#1481

2015-11-01 17:54

Svako ko je roditelj,a bogami i onaj ko to nije trebao bi da potpise ovu peticiju.Kakvo objasnjenje treba dati zasto si potpisao?Pa zato sto to prostom logikom zdravog razuma moze svako da razume,to NIJE NORMALNO.Ne mogu jos uvek da se kao majka povratim od svega onog sto sam cula.Peticija treba da se sprovede I da svi oni koji su krivi za smrt tog neduznog decaka treba da budu izvedeni pred javnost i obelezeni za citav zivot kao monsrtumi.TAJ DECAK JE BIO DETE!!Saosecam sa tuznim roditeljima,a Aleksa neka pociva u miru kad mu vec monstrumi nisu dali priliku da raste i da se raduje.
Cica

#1482 Re:

2015-11-01 18:30

#1212: -  

 Dovde smo i dosli zbog tribina, radionica, objasnjavanja, savetovanja, a bez ijedne kazne u skolskim zakonima. Da se razumemo, nisam pristalica kazni, ali ucenik u stratu mora da zna sta ga ceka zbog neprimerenog ponasanja. 


Gost

#1483

2015-11-01 19:07

I sama sam majka. Ne dozvolimo da ijedno dijete dozivi sta je mali Aleksa.

Gost

#1484

2015-11-01 19:20

Vreme je da se stane na put bahatim ,bezobraznim I korumpiranim prosvetnim radnicima,kao I problematicnoj deci.Zalosno je ,izgubljen mladi zivot.
lakicevic

#1485

2015-11-01 19:41

Potpisana peticija


Gost

#1486

2015-11-01 19:50

Mora se stati na put nenormalnim pojavama u našem društvu!

Gost

#1487

2015-11-01 20:03

Da nebi bilo potrebe za neku drugu peticiju i zato sto sam prvo covjek a onda majka

Gost

#1488

2015-11-01 20:30

Jasno je da decu treba zastititi. I jasno je da je mali Aleksa bio meta vrsnjackog nasilja, i da je oteran u smrt, i da skola nista nije ucinila, nista dovoljno da ga spase. Svi su se oglusili o njegove vapaje, a on samo sa svojim roditeljima nije mogao da se bori i da se izbori pa je odabrao najbolniji nacin izlaska iz situacije. I on nije jedini. Deca su jako, jako okrutna, i tome treba stati na put. Ako nece i ne mogu odrasli da se posvete kao roditelji, kao nastavnici, kao cuvari bezbednosti, onda mora ovo Zakon da regulise, da se nikada, nikome ne dogodi tako nesta strasno kao malom Aleksi.

Gost

#1489

2015-11-01 20:36

Zato sto sam roditelj!

Gost

#1490

2015-11-01 20:55

Zato sto sam video sta sve mogu ds urade nabeđeni klinci i koliko mogu biti okrutni.

Gost

#1491

2015-11-01 21:18

Ne mogu da budem ravnodusna na ovakva desavanja u skolama.Ovaj prelepi decak bio bi sa svoim roditeljima da su u skoli radili svoj posao,za koji primaju platu.Znaci da ima zakona najodgovorniji(direktor)vec bi bio u zatvoru a sa njim ucitelj,psiholog,svi oni koji su okretali glavu od problema ovog andjela i njegovih roditelja.Svi oni ne bi smeli da rade u prosveti nikada vise.Kada bi jednom neko odgovarao za nesavesno obavljanje placenog posla,svi drugi bi poceli da zaradjuju svoju platu,a ne samo da je primaju.O ljudskosti da ne govorimo.Oni je ocigledno nemaju.Zato zakon mora biti rigorozan u ovakvim situacijama jer su nasa deca upitanju.Bila sam svedok vrsnjackog nasilja u autobusu,samo sam ja reagovala ,a autobus je bio pun.Pozvala sam policiju ni oni nisu nista preduzeli.Zasto se to nebi ponovilo.

Gost

#1492

2015-11-01 21:40

Zato sto sam gledala emisiju o Aleksi i strasno me pogodila.Ova drzava ne funkcionise i zao mi je dece koja zive u istoj.

Gost

#1493

2015-11-01 21:44

zato sto je moje dete djak"elitne"skole koja se nalazi u programu "skola bez nasilja",a u kojoj vlada nasilje,netolerancija,prostakluk,...I moje dete je bilo zrtva diretnog i indirektnog nasilja(o cemu posedujem dokumentaciju).Naravno,deca su sekundarni krivci.Primarni krivac je uciteljica,koja je zbog nesrece da dozivi nasilje u svojoj porodici,ponasala se kao psihopata(nisam kompetenta za dg.) i 4 godine podsticala decu na nasilje.Direktor gleda u kameru i "LAZE".Pri tom,jedni druge stite,a kada im se obratite za pomoc,ne zele da ni da vas saslusaju.

Gost

#1494

2015-11-01 21:45

zato sto je Aleksa i moje dete

Gost

#1495

2015-11-01 21:49

Imam odraslu decu ali bih zelela da se ovo vise nikada nikome ne desi.Trebalo je imati snage da se sve ponovo prezivi i isprica. Svaka cast Aleksinim roditeljima. Neka mu je laka zemlja
Zachary Aldrin Efron
Gost

#1496

2015-11-01 22:22

Čas vršnjačke delinkvencije vec se trebao organizovati odavno jel neko mora umrijeti da neko shvati šta je život djeteta od 14.godina.


Gost

#1497

2015-11-01 22:35

Strašna je i potresna sudbina jednog deteta... A nasilnicima niko ništa nije mogao...

Gost

#1498

2015-11-01 22:35

Potpisao sam peticiju zbog cinjenice da mnoga deca trpe nasilje vrsnjaka, a da o tome niko ne prica, cak se i ne zna nista o tome. Ne smemo takve stvari ''gurati pod tepih'', jer se desi ovako nesto. To nam postaje normalna stvar, a u stvari je veliki problem kako u skolama tako i u ostalim vaspitno - obrazovnim ustanovama.

Lulu

#1499 Velika tuga!

2015-11-01 23:31

  • Iskreno mi je zao ,zbog svega sto je jedno nevino i mlado bice sve to prezivelo.
  • Svi koji imamo decu u skolama svesni smo da nasilje manje -vise svuda postoji,samo sto se o tome ne govori.Nesmem ni da pomislim da moja deca ,sutra mogu da dozive slicna iskustva,a da pri tom nemam kome da se obratim.Strasno je to sto se u ovom trenutku pitam da li su ti ljudi svesni sta su uradili i da li misle da su svemoguci i zasticeni,samo zato sto su tamo na nekim funkcijama!Peticija je najmanje sto svaki covek treba da podrzi.
  • Pitam se koliko hrabrosti treba tim ljudima da nastave sa svojim normalnim zivotima i da li se ogledaju ,bar kada umivaju svoje okaljane obraze!
  • IZVINI tako mala ali teska rec ,lakse nam je da budemo NE LJUDI!

Gost

#1500

2015-11-02 00:10

Potpisala sam da se nikad nista slicno ne dogodi. Da deca bezbedno idu i borave u školi ,da se sramni direktori i nastavnici odmah uklone sa funkcija.Ja ne mogu da verujem da su oni i dalje na celu skole i da rade u istoj to je nesto besramno jadno i bedno.Zar je jedan nevin deciji zivot bio potreban da se ovakvim stvarima stane na put.Aleksa. ..pocivaj u miru.Direktorko skole neka te snadje neka od muka Aleksinih roditelja