Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1451

2015-11-01 09:47

Smatram to obavezom- kao raoditelja i sazaljenjem -kao normalne osobe

Gost

#1452

2015-11-01 10:33

Nikada ali bas nikada ne treba ni jedno dete da dozivi sudbinu ALEKSE

Gost

#1453

2015-11-01 10:51

Jednom da se stane na put vrsnjackom nasilju, jer osim fizičkih ostaju trajne psihičke posledice

Gost

#1454

2015-11-01 11:08

Jer svi koji su protiv Nasilja nad decom
trebaju da potpisu!!!!
Aleksin Zakon!

Gost

#1455

2015-11-01 11:09

Da bi se iskorenilo vršnjačko nasilje.

Gost

#1456

2015-11-01 11:19

Važno je zaustaviti nasilje u školama

Gost

#1457

2015-11-01 11:35

Zašto bi neko bio bilo čija žrtva i trpeo fizičko,psihičko,moralno i neznam još kakvo iživljavanje od strane bilo koga !!!


Gost

#1458

2015-11-01 11:40

Trenutno se nalazim u sličnoj situaciji i zaista želim da se već jednom stavi tačka na nasilje u školi a i van nje. Da se nasilna deca, bilo koje nacionalnosti i veroispovesti, kao i njihovi roditelji ZAKONSKI SANKCIONIŠU!!!

Gost

#1459

2015-11-01 11:43

Sa zeljom da se ovakva tragedija ne ponovi!

Gost

#1460

2015-11-01 11:44

Majka sam, pre svega. Potom i profesor. Sto se mene tice, uvela bih i zakon o izdrzavanju zatvorske kazne delikvenata ispod 18 godina, tj.od 15te. Zao mi je, strasno mi je, sta je doziveo mlad momak, a potom i njegovi roditelji.

Gost

#1461

2015-11-01 12:11

Smatram da je vreme u kojem nasa deca odrastaju strasno..kucno vaspitanje, moralne vrednosti, uticaj drustva...tuzno..i sama sam roditelj dve devojcice...

Gost

#1462

2015-11-01 12:39

Potrebno je stati na put vandalima kako u školi tako i nje. NARODE POTRENO JE POLICIJI I PROFESORIMA,NASTAVNICIMA DATI VEĆA OVLAŠĆENJA. Pozrav,Bane KG

Gost

#1463

2015-11-01 12:53

Kada bi ljudi svoju energiju umesto da maltretiraju druge usmerili na nesto korisno i pametno i plemenito....gde bi nam bio kraj :/ ne mogu da razumem ... sta je to u ljudima da im se aktiviraju takve potrebe ....ne bih previse da komentarisem jer cu biti veoma ostra ...nadam se da ce se usvojiti zakon...i da ce Aleksa moci u miru da pociva :( srecno

Gost

#1464

2015-11-01 12:57

Gledala sam emisiju na telefiziji u kojoj su roditelji nesrecnog decaka ucestvovali i cula sve detalje vezane za ovu tragediju. Imam dva odrasla sina i zivim u Beogradu. Iako su moji roditelji bili prosvetni radnici a deca bili dobri djaci u toku
njihovog skolovanja suocila sam se sa brojnim situacijama u kojima nastavnici ili profesori nisu bili na visini zadatka. Uglavnom su nastupali sa pozicija neprikosnovenih autoriteta i nikada nismo
razgovarali kao ljudi koji imaju isti cilj; da vaspitaju
i obrazuju decu. Bilo je i brojnih slucajeva
otvorenog ponizavanja moje dece. Mislim da je
strasno to sto oni ni u nama ne vide ljude dostojne
korektne komunikacije a kamo li u deci.


O ljudima koji treba da brinu o redu i za

Gost

#1465

2015-11-01 13:00

Nadam se da ce nesto malo pomoci ali na zalost ne puno da se ovaj scenario ne ponovi.Mislim da sve dok ne pocnu da se kaznjavaju roditelji maloletnih nasilnika tu nema pomoci.Jer nisu deca kriva zbog loseg vaspitanja.Kazniti roditelje sa visokim novcanim iznosima jer nekog ko tako vaspita decu samo novac moze zaboleti!!!

Gost

#1466

2015-11-01 13:55

Treba li zaista komentarisati ovu peticiju..U zemlji gdje zivim besprekorno funkcionisu ljudska prava ali me boli cinjenica da u srbiji pojedini ljudi odgajaju djecu jednostavno da budu nasilnici,da nasiljem rjesavaju sve svoje probleme,jer ti isti roditelji nasiljem rjesavaju svje probleme..Svaki normalan covjek ima milion nacina da rijesi problem,bez nasilja..
A druga stvar,ko ima pravo da nekoga maltretira,zlostavlja,ugnjetava bilo fizicki ili psihicki?
Da li mi djecu radjamo da se neko izivljava nad njima?
Kompletan sistem treba da se ukljuci,od skolstva,socijalne sluzbe posebno,da oduzimaju djecu ljudima koji ne vode racuna o njima.A represivne mjere za roditelje,i za nasilnike koji su vec uzeli maha..Za djecu se zivi....

Gost

#1467

2015-11-01 13:57

Nasilje nema opravdanje.Nasilnici treba da okuse riječi prije upućivanja bilo kome.Te riječi ostavljaju nevidljive modrice koje ne blijede i ne nestaju.Maltretirajući i ponižavajući nekoga niko ne može postati bolja osoba a kamoli podići sebe na neki "nivo".Sama sam pretrpjela vršnjačko nasilje,danima povraćala imala traume itd.Niko od profesora nije ništa poduzeo već sam se sama izborila.Neko drugi nema snage i ne može da se izbori sa takvim stvarima.Ne smijemo dozvoliti da bilo koje dijete pati i biva maltretirano i šikanirano bez razloga i još da ga ubjeđuju da je lud.Trebalo bi konačno staviti jednu golemu tačku na ovu temu.

Gost

#1468

2015-11-01 14:01

I onako nam je natalitet u debelom minusu...jos treba da se medjusobno ubijaju..za mene ovo je ubistvo a ne samoubistvo...mislim da je vreme da se potrudimo i da pokazemo da su u Srbiji sva deca ista...da svako dete koje ima poblem smelo iznese taj problem bez bojaznosti da ce snositi neke posledice...stop nasilju u skolama!na ulici! U kuci!
P. S . Za ovakve probleme krivo je drustvo...prosvetni radnici pa i roditelji..
tina

#1469 Re:

2015-11-01 14:06

#1468: -  

 kad kazem roditelji mislila sam na te roditelje cija deca vrse nasilje nad drugom...i na prosvetne radnike jer ima je drazi novcanik od pravde ne obazirajuci se na to kakav ishod moze biti kod maltretiranog deteta..gledala sam emisiju i be migu da verujem da secak.ministarstvo proavete oglusilo na molbe ovih roditelja...mislim da bi i to trebalo preispitati...


Gost

#1470

2015-11-01 14:12

Uvek cu potpisati svaku peticiju koja se bori protiv nasilja i maltretiranja bilo da su u pitanju ljudi ili zivotinje..


Gost

#1471

2015-11-01 14:26

Stanje u Srbiji je sve lošije, sve više se gledaju političari, estradne ličnosti i deca istih, dok se deca tzv.malograđana stavljaju po strani. Ovaj slučaj je, verujem, samo jedan od mnogih, ali roditelji ćute znajući da i kada progovore, retko ko će ih čuti. Nažalost, Srbe najčešće ujedinjuju tragedije, ali dobro je kada nas barem nešto ujedinjuje. Nadam se da će se ovaj zakon osnovati, jer Aleksa, je nažalost samo jedan od mnogobrojnih slučajeva vršnjačkog nasilja.

Gost

#1472

2015-11-01 14:38

Zato što ne mogu da podnesem činjenicu da neko može da posmatra nasilje a da ne reaguje. KUKAVICE.

Gost

#1473

2015-11-01 15:13

Zato što sam majka. Smatam kao roditelj da niko nesme nijednom detetu da ugrozi a kamoli oduzme život

Gost

#1474

2015-11-01 15:16

Strasno je sta se desava medju mladima ! ALI, ZASTO SE CEKALO CETIRI GODINE DA SE POKRENE OVAKVA AKCIJA ???

Gost

#1475

2015-11-01 15:49

Zato sto mislim da se moraju donositi zakoni koji bi promenili svest gradjana na bolje,naravno. I da se ovako nesto ne bi vise dogadjalo.