Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1726

2015-12-04 12:07

Da se ovako nesto vise nikad ne ponovi.

Gost

#1727

2015-12-04 13:10

Da vise nikad ne bude slicnih dogadjaja,a i ako ih bude da oni koji su odgovorni za to budu kaznjeni

Gost

#1728

2015-12-04 15:03

Zastitimo nasu decu!

Gost

#1729

2015-12-07 10:16

Postojeća iskustva u školstvu po pitanju sprečavanja vršnjačkog nasilja su katastrofalna. Dakle mora se nešto preduzeti kako bi se našoj deci značajno smanjili rizici da budu izloženi vršnjačkom nasilju.
Rešenje mora biti sistemsko i sprovedeno kroz odgovarajuće institucije. Iz navedenih razloga smatram da treba podržati predlog ovog zakona.
Ibrica
Gost

#1730

2015-12-09 10:26

Predsednik sam Skolskog odbora jedne skole i sucavamo se sa vrsnjackim nasiljem u takvom obliku da savki dan strepimo da li ce taj ucenik da ubije nekog drugog ucenika ili nastavnika.Direktoru,nastavnicima i skoli su vezane ruke jer takvu decu stiti ZAKON,kakav paradoks.Sta cemo sa svom onom dobrom decom koja su u strahu od pomenutog ucenika koji svakodnevno nekog tuce,otima novac,patike...MUP dodje i samo napravi zapisnik jer ima 13 godina i veliki dosije u policiji.Centar za socijalni rad takodje se samo demagoski bavi time i prosto je neverovatno da mali broj ucenika drzi zarobljenu celu skolu.On nasrce na direktora,nastavnici su u strahu kad odlaze na cas gde je i pomenuti ucenik...on izlazi,ulazi u druge ucionice na sred casa,maltretira nastavnike fizicki,ostale ucenike takodje.On zna da skola ne moze da ga ispise bez odobrenja roditelja i to maksimalno koristi.Potrebno je promeniti zakon,dati vecu mogucnost direktoru skole i nastavnicima da pre svega mogu da ispisu ucenika bez saglasnosti roditelja kako bi sacuvali ostalu dobru decu a i pomogli da ovi ucenici koji fizicki zlostavljaju drugu decu dobiju adekvatni nadzor i da znaju da ce za njihovo ponasanje.snositi i posledice.Mislim da treba traziti podrsku od svih direktora i skolskih odbora i to sa potpisima roditelja.


Gost

#1731

2015-12-09 11:09

Podrzavam ovu peticiju da deca ne bi cutala, da svako prijavi neki vid zlostavljanja.

Gost

#1732

2015-12-10 00:25

Zato sto ssm dozivela nasilje u skoli i ne zelim da se mojoj deci kao ni drugoj deci desi slicno.

Gost

#1733

2015-12-13 13:34

Bilo kako zelim ucestvovati da se sva djeca zastite od bilo kakve torture .Vlasti bi trebale taj zakon same da izglasaju a ne da cekaju i da mirno posmatraju ovakve stvari.Jako mi je zao sto je Aleksa stradao i zelim da ovaj zakon ugleda stvarnost
1969

#1734

2015-12-13 13:35

Bilo kako zelim ucestvovati da se sva djeca zastite od bilo kakve torture .Vlasti bi trebale taj zakon same da izglasaju a ne da cekaju i da mirno posmatraju ovakve stvari.Jako mi je zao sto je Aleksa stradao i zelim da ovaj zakon ugleda stvarnost


Gost

#1735

2015-12-13 14:11

Za sigurnost nase dece!

Gost

#1736

2015-12-13 17:45

Zato sto je moj sin 7 godina bio zrtva verbalnog I fizickog nasilja od strana jednog soucenika. Povreda parotidne regije, fraktura nosa, i bezbroj udaraca...Shkola i institucije nesposobne I minimizirali su problem.Prebacili su ucenika u drugoj skoli I sad zivimo normalno. Cudesna Makedonija !!!

Gost

#1737

2015-12-13 18:42

DA SE ZAUSTAVI BULLING!

Gost

#1738

2015-12-13 19:21

zatoa sto sum protiv sekakov tip na nasilstvo, a osobeno vrz deca i megu deca.

Gost

#1739

2015-12-13 19:41

Hvala Jahvi da se nesto pokrene po ovom pitanju!

Gost

#1740

2015-12-13 20:15

Protivim se nasilju svake vrste a pogotovo kada su deca u pitanju. Decu treba u skolama uciti kulturi dijaloga, razmeni misljenja i postovanju licnosti i razlika medju ljudima.

Gost

#1741

2015-12-15 18:29

Potpisala sam peticiju jer sam svedok sve više "bezazlenog" vršnjačkog nasilja. Svi to pripisuju nekoj "šali", odrastanju i svi su nemoćni ili neće da spreče i preduzmu nešto po tom pitanju. I ja imam sina koji se zove Aleksa, i koji je sada 13 god i koji svakodnevno gleda kako jedan dečak u razredu povređuje ostale, iz šale. Podmetanje noge, dete padne dobije potres mozga, drugog je gurnuo dete palo sa stolice slomilo ruku, uništava školsku imovinu, tuče se sa svima ko mu se usprotivi.... Majka mu ne može ništa, ili ne želi, nastavnici daju ukore i na tome se sve završava. On je i dalje tu i radi iste stvari, nekad manje nekad više ali pitam se dokle i kako to sprečiti. Sedim kući i nadam se da nije danas dirao baš mog Aleksu ili šta učiniti.

Anonymous

#1742

2015-12-17 01:05

A koji će sadržaj zakona biti? Koliko članova? Samo me interesuje.

Gost

#1743

2015-12-17 08:31

Želim da dam svoj doprinos naporima da naša Zemlja bide bezbedna za sve građane... svih uzrasta, kao što je bila kada sam ja bila dete.
Левичарка

#1744

2015-12-18 16:26

Моје дете, ученик II разреда ОШ је било изложено психичком и физичком насиљу од стране другара, родитеља ученика, учитељице, директора и других запослених где су сви гледали да окрену главу, да се праве луди и да све добро документовано сакрију. О вређању нас као родитеља сувишно је и рећи. Колико је тек сличних случајева по Србији. Питам се ко је одговоран за ДИСКРИМИНАЦИЈУ по школама.


Gost

#1745

2015-12-19 19:21

Zbog surovosti koja postoji kod mladih i njihovih roditelja smatram da je neophodno da celo drustvo u Srbiji preispita svoj vrednosni sistem. Zbog urušavanja pozitivnih ljudskih klasičnih vrednosti
potpisujem ovu peticiju sa nadom da će se agresivnost bolje kontrolisati i da ćemo biti samosvesniji.

Gost

#1746

2015-12-19 20:10

Vrsnjacko nasilje mora da prestane jer je i moje dete nazalost dozivelo davga drugari iz odeljenja maltretiraju !

Gost

#1747

2015-12-19 23:00

Potpisao sam zbog toga sto je i moje dete (12 god.)vec duze vreme zrtva verbalnog nasilja u razredu, stalno ga omalovazavaju i ismevaju a briljantan je djak sa visokim intelektualnim potencijalom i visestruko talentovano i darovito. Nas sistem obrazovanja je zastareo (preobimno gradivo i deca se ne uce da razmisljaju vec samo da bubaju napamet) i samo se prica o reformisanju istog a u praksi nista. Tako je i sa strucnim kadrom, pedagozima i psiholozima, raznim timovima za nasilje i sl. samo na papiru..forma...praksa nula. Svi uglavnom zataskavaju probleme i guraju ih pod tepih da bi izbegli odgovornost. Sta mi vrede decije petice i njegov uspeh ako ono izraste u traumaticnu osobu i nesocijalizovanu a voli da se druzi. Dodao bih jos u zakonu da se roditelji nasilne dece prisile na saradnju sa strucnim sluzbama i kazne novcano ako ne saradjuju, kao i da se uvede "odgovorno roditeljstvo".

Gost

#1748

2015-12-21 15:36

Uvodjenje ovakvog zakona u skole je neophodno radi zaustavljanja vrsnjackog nasilja. STOP NASILJU!!!!!!!

Gost

#1749

2015-12-22 14:00

Zbog mog, a i ostale dece.

Gost

#1750

2015-12-22 16:05

stop nasilju medju decom