Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1701

2015-11-17 22:22

Jer ne zelim nikom da se desi kao sto se desilo i Aleksi! Da deca budu bezbedna!

Gost

#1702

2015-11-17 22:22

Zato što se moj sin zove Aleksa Obradovic i on trpi nasilje u OS Vuk Karadžić Negitin od strane učesnika N.M a škola,tj direktorka,razredna i psiholog zovu miliciju da se odbrane od nas roditelja.Ovo je vapaj majke

Gost

#1703

2015-11-18 02:38

Pise zasto sam potpisala peticiju.. hmm... Zasto???? Pa zato jer sam saglasna da se usvoji Aleksin zakon , zato jer djeca ne trebaju biti maltretirana ni psihicki ni fizicki cak ni od roditelja, a kamo li u skoli . I prije nego sam postala majka , kada bi srela zenu da vice na dijete priprijetila bi joj policijom , na djecu se ne tresu zivci ,kompleksi i td . A te u skolu ne bih molila vec bi prebila od batina ko sto je uradila moja snaha i njen muz i razrednu i drektora i cistacice jer ih je opominjala 2 puta da joj se sin od strane drugog ucenika ne maltretira , ali kada u skoli nisu pridavali vaznosti dobili su batine i vjerujte mi taj haos ih je prevaspitao. Ja imam djecu , ucimo ih ljudskim vrijednostima ,ponasanju i postovanju,svemu sto je ljudsko a ne da budu retardirane zvjeri . Na moje dijete ko vikne bez ikakvog prava a pogotovo udari taj dobro ne prodje vec dobije i dijete i roditelj vaspitne. za moju djecu se borim ko lav i boricu se!!! za moju djecu ujedam i ne plasim se policije !!!!! kada nema zakon , onda sam im zakon ja i moj suprug . gora sam od najrdjeg djavola !!! nema tu tuzikanje po skolama , jednom upozoris drugi put prebijes ;)


Gost

#1704 Re:

2015-11-18 02:51

#1679: -  

 Kako zive ? Kako se i oni ne ubiju ja se pitam... Neeeee, jer to izlazi iz kuce , nadam se da razumijete sta sam napisala. Nasilje u kucu, ne vaspitanje roditelja, ne pricaju sa djecom, vazno im je da se svadjaju pred njima i td i sve to oni upijaju i rade drugima , svoje kucne frustracije i retardiranost vrse na druge. ne uce ih ljudskim vrijednostima i ponasanju ,hm...ccccc...... pisala bi ja knjigu ovdje ...ali nadam se da znate sta hocu reci... 


Gost

#1705

2015-11-18 22:59

IZ RAZLOGA STO MOJA SADA 12.GODISNJA CERKA TRPI VRSNJACKO NASILJE,OD DRUGOG RAZREDA,A SKOLA"ODREAGUJE"I NA KRAJU ZLOSTAVLJANI OPET BUDE KRIV.DA SE STANE NA PUT USTOLICENIM DIREKTORIMA I NASTAVNICIMA,KOJI SU TU IZ POLITICKIH RAZLOGA,A ZA DECU IH NIJE BRIGA.

Gost

#1706

2015-11-20 16:39

Zato sto je ispravna stvar .

Gost

#1707

2015-11-20 17:10

STOP VRSNJACKOM NASILJU.

Gost

#1708

2015-11-21 14:49

Zato sto i moje dete trpi vrsnjacko nasilje i nasilje od strane os Car Konstantin pune dve godine.

Gost

#1709

2015-11-22 20:02

Smatram da ovde komentar uopste nije potraban

Gost

#1710

2015-11-23 12:01

Ovo je nesto sto se MORA uraditi !!!
Apelujem svima da samo 90 sekundi vremena izdvojite i potpisete ovu peticiju!

Gost

#1711

2015-11-24 20:16

Previse nasilja medju decom a krivca nigde.Neko mora da bude odgovoran.Mojih prijatelja dete trpi nasilje u skoli.

Gost

#1712

2015-11-25 20:45

Potpisala sam ovu peticiju zato što imam dve devojcice od 15 i 9 godina.I nažalos bili smo u slicnoj situaciji sa starijom cerkom .Ni ja ni suprug nismo tada verovali u sistem i institucije. Moram reci da smo sami resavali problem ,možda malo grubo i pecinski ali u ovoj nasoj državi sa pojedinim ljudima da bi komunicirali morate da se spustite na njihov nivo NE KAJEM SE NI ZBOG JEDNOG NAŠEG POTEZA MI SMO SAMO ŠTITILI NAŠE DETE. Uz vas smo i srcem i dušom a Aleksu neka cuvaju anđeli i neka ovim zakonom i on nađe mira . Da se nikada nikom ne dogodi što se dogodilo njemu i njegovim roditeljima .
nebotovan

#1713 neko?

2015-11-26 09:41

mogao bi neko da nam objasni sta bi stajalo u tom zakonu. ovako nemam pojma sta bi potpisivao

 

Dragana

#1714 Re: neko?

2015-11-26 09:54

#1713: nebotovan - neko? 

"Stajalo bi":  Oštrije sankcije prema maloletnim nasilnicima u školi i njihovim roditeljima, umesto dosadašnjih ukora i pojačanog vaspitnog rada, samo prema maloletnicima. Takođe bi "stajalo" : Pooštrene sankcije prema prosvetnim radnicima koji ne reaguju na nasilje u školi, naročito ako se to nasilje ponavlja, itd.


Gost

#1715

2015-11-26 17:55

Moramo se zajedničkim snagama boriti protiv svakog oblika nasilja.Napraviti plan za prevenciju nasilja.

Gost

#1716

2015-11-26 21:24

Vršnjačko i školsko nasilje se mora zaustaviti i sankcionisati odmah. Saosjećam sa porodicom,i sama sam roditelj djece školskog uzrasta. Svaki oblik nasilja u skoli mora da se zaustavi,odnosno da se preventivno djeluje da se nikad ne ponovi nijedan ovakav slučaj. Hvala.


I sama sam
nebotovan

#1717 Re: Re: neko?

2015-11-27 10:38

#1714: Dragana - Re: neko? 

 u redu, mogli ste to odmah da napisete, valjda je normalno da napisete sta je predlog pa da onda ljudi vide sta to potpisuju. no dobro, potpisujem u svakom slucaju, hvala


Gost

#1718

2015-11-28 01:17

Podržimo Aleksin zakon!!
ВуК

#1719 Закон и Морал

2015-11-28 20:17

Наш народ проживљава једно смутно време. Матерјална, а пре свега духовна криза нашег народа чине да смо све више постали незаитересовани да решавамо заједничке проблеме. Само враћањем на наше старе обичаје и међусобну слогу и помоћ ми као народ, службеници, комшије и пријатељи можемо бити јаки и одлучни у спречавању оваквих трагедија. Систем вредности је озбиљно нарушен и у таквој ситуацији само строги закони и њихова озбиљна примена могу да предупреде даљу ерозију нашег друштва.


Gost

#1720

2015-11-29 10:55

Zato sto je jadno maltretirati druga i prijatelja,na ga nebi dovelo do ovoga sta je aleksa,uradio,ali zasto ga roditelji nisu ispisali odmah iz skole ne razumem

Gost

#1721

2015-11-30 02:52

Nadam se da cemo uspeti i prekinuti nasilje !

Gost

#1722

2015-12-01 13:29

Зато сам потписао ову петицију.


Gost

#1723

2015-12-01 19:39

Gledao sam i svedok sam,savremenik društva u kome zivimo.Okrutnost,razbojnici nekulturni,kriminalci,iskustva koja nose od kuca ispoljavaju kroz grotesknu zabavu i monstruozne postupke bez cilja i smisla sem samog postojanja.Verbalne,psihicke i fizicke torture kako na starije,mogu ostaviti strašne posledice na kasnije starijeg mladića/devojku,čoveka/ženu.Saučešće porodici i ne dajte se,zločincima zlobnicima i nekulturi.Kulturna utopija vredi i oplemenjuje samog čoveka i njegovu zajednicu.Znanje je moć a svako svoje nosi i čini sa njim sam šta želi.Još jednom,žao mi je dečka i porodici želim da ostane jaka u teškim trenutcima gubitka sina.Tražite pravdu,Aleksin zakon,po svaku cenu.Jer dečiji život nema cenu...
Radovan Joksić.


Gost

#1724

2015-12-03 12:52

zato sto sam i ja kao i aleksa bila predmet omalovazavanja i maltretiranja u osnovnoj skoli,i niko nije preduzeo nista povodom toga,niko nije hteo niti bio u stanju da mi pomogne,ali ja sam prevazisla a aleksa nije...

Gost

#1725

2015-12-03 13:47

podrzati zakon i potpisujte radi ostale dece da ne dodju u slicnu situaciju..