Peticija protiv ukidanja Centra za zaštitu mentalnog zdravlja u Milićima


Gost

#1

2015-11-14 18:24

Zato sto je nelogicno ukidati centar za mentalno zdravlje u momentu kada postoji inicijativa za njihovo otvaranje na podrucju cijele Bosne i Hercegovine zbog sve vise mentalno oboljelih gradjana kao i zbog sprovodjenja zastiinih mjera koje predvidja zakon o zastiti od nasilja u porodici a i zbog drugih zakona(zakon o zastiti svjedoka ...itd)

Gost

#2

2015-11-15 10:28

Prije svega,zelim da pozdravim profesionalno osoblje Centra za zastitu mentalnog zdravlja.Apsolutno sam protiv ukidanja ,jer sam bivsi radnik Centra za mentalno zdravlje.Dom zdravlja Milici bez Centra nece biti isto sto i sa Centrom.Uz Vas sam.

Gost

#3

2015-11-15 11:13

Zbog želje da se samovolja nekolicine ljudi svede na minimum u svrhu zaštite mentalnog zdravlja stanovnika Milića a time i svih građana u Bosni i Hercegovini.... Ludilo preuzima sistem, to se mora zaustaviti.

Gost

#4

2015-11-15 13:53

Mislim da je komentar suvisan!
TUGA

#5

2015-11-15 19:48

Sramota!!!U Milićima čim nešto radi kako treba i za građane ODMAH se ukine.

Tako su izbacili iz prostorija Doma zdravlja Udruženje roditelja hendikepirane djece i omldaine,,Leptir,,Srebrenica koji je više od 9 godina pomagalo djeci imladim sa hendikepom. Dolaskom novog direktora cantra za socijalni rad Vladana Petrovića njegovom hajkom na jadne roditelje izbacuje ih. Jer je čovjek vidjeo svoje mogućnosti za pranje para Dnevnim zbrinjavanjem djece sa posebnim potrebama . Zakon o istom je na snazi od 2012g i ne sprovodi se. S obzirom da je 2014g počela implementacija projekata UNICAFA o inkluziji djece sa posebnim potrebama eto mu mogućnosti. Projektom sa UNICEFOM i opštinom osniva Dnevni Centar. U projektu opština Milići treba da da svoje novčano učešće. I eto humaniste.

U istom projektu je kordinator, stručni saradnik i član tima za odlazak na teren u kuće korisnika  i za sve prima novčanu nadoknadu, što je u sukobu interesa. On kao zaposlenik javnog sektora pogotovo što je na funkciji direktora centra za socijalni rad ne može biti angažovan u projektu po zakonu.. U projektu stoji da če koordinisati rad projekta i primati nadoknadu. Malo mu kordinator te je sebe angažovan kao pravnik koji u projektu treba da roditeljima  koji imaju djecu sa posebnim potrebama prezentuje ostvarivanje prava od dnevnom zbrinjavanju. Malo mu to sve pa je i član tima. AFERIM DIREKTORE. Da nebi bilo zabune sam je pisao projekat jer centri za socijalni rad sa komisijom pišu isti. Predpostavljam da mu Komisija vjeruje te mu prepušta pisanje projekta  ili je možda i nekog člana komisije angažovao ali ograđujem se. Da pojasnim u projektu je oformljena Komisija koja je sastavljena od direktora institucija /škola,Centar za socijalni rad,dom zravlja,obdaništa,mentalno zdravlje i predstavnika opštine načelnik za privredne i društvene djelatnosti i NVO/

Nismo znali da je sposoban da za ČETIRI ČOVJEKA PRIMANA DOKNADU. zar sve navedeno ne treba kao direktor Centra za socijalni rad da radi tj. to mu  je u opisu posla. Samose čudim UNICEFU kako to sve odobri. Bit će da u Milićima na birou nema omladine koja može navedeno da obavlja .

Ne bih se čudila da pomenuti nema svoje prste za ukidanje mentalnog zdravlja.

Pouzdano znam kolko se dr.Stoja založila da se mentalno zdravlje oformi u Milićima i da isto funkcioniše.

Dok je bila direktorica zdravlja sve je i funkcionisalo. Pod jednim krovom:

*Dom zdravlja

*Mentalno zdravlje

*Centar za socijalni rad

*Udruženje za mentalno zdravlje

*Udruženje roditelja hendikepirane djece i omladine ,,Leptir,,Srebrenica

U blizini škole i opština sve bilo uvezano. Milići bili jedini grad u BiH koji je na ovaj način funkcionisao  što je IDEALNO kako za ranjive kategorije stanovništva. Imao se tačan uvid u potrebe kako dje sa posebnim potrebama tako i stanovništva kome su potrebne usluge mentalnog zdravlja .Kordinacija između bil IDEALNA.

Dr. Stoja i predsjednica Leptira su na mnogim konferencijama kao domaćim tako i stranim prezentovale opštinu Milići kao grad koji najbolji sistem ima za djecu i mlade sa posebnim potrebe i druge ranjive grupe

 

korupcija

#6 Re:

2015-11-15 21:39

#5: TUGA -  

 Vladan Trifković direktor Centra za socijalni rad je član upravnog odbora Doma zdravlja Milići, on je potpisao statut kojim se ukida Centar za mentalno zdravlje i otpuštaju radnici, takođe je i član upravnog odbora OŠ u Milićima...Centar za mentalno zdravlje njegovom odlukom nikada nije bio dio UNICEF-ove komisije za inkluziju, iako se procjena potreba djece obavljala baš u Centru za mentalno zdravlje...Vladan Trifković kao direktor Centra za socijalni rad je jednako odgovoran za ukidanje Centra za zaštitu mentalnog zdravlja, kao i ekonomista Dalibor Bačić, dok je treći tehnolog, odkud da je on pored toliko ljekara u upravnom odboru zdravstvene ustanove najpodobniji i za šta, vjerovatno ima nekoga koga planira zaposliti u DZ ako bude saučesnik u zločinu...

barakuda

#7 frka

2015-11-15 22:44

 Tugo, malo popravi pravopis,  utvrdi kako se ko zove ili preziva, osvježi znanje iz socijalne zaštite i inkluzije, uzmi jedan reiki tretman, pa onda  dijeli pridike po Milićima i okolini. Opleti, ne žali, jer većeg stručnjaka od tebe nema, posebno za sakupljanje donacija i podjelu dronjaka...


Gost

#8

2015-11-15 23:55

Smatram da su centri za mentalno zdravlje od velike vaznosti i da treba da ih bude vise i da su svima dostupni.Psihoterapija i sl.usluge. u privatnoj praksi su dostupne vrlo malom broju korisnika zbog previsoke cijene.U nasem gradu centar je od velikog znacaja i u potpunodti podrzavam rad i svrhu ovih centara.

Gost

#9

2015-11-16 20:20

 Vladane Trifkoviću, pošto se javljaš, odgovori na sledeća pitanja:

 

1. Jesi li potpisao prijedlog izmjene Statuta Doma zdravlja Milići kao član UO, skrivajući to od Sindikata DZ?

2. Pereš li novac od projekta Dnevnog zbrinjavanja djece sa posebnim potrebama fiktivnim računima i fakturama, i trpaš li te pare sebi u džep? Koliki kurvin sin neka osoba mora biti da bi krala od djece sa posebnim potrebama?!

3. Da li primaš nadoknadu od projekta po četiri osnova, iako si u sukobu interesa kao direktor Centra za socijalni rad? Zamislite Milićani, priglupi Dževad vam je direktor pomenutog Centra, a čujem da je ovaj klon Laze Mileksa nedavno i Pravosudni ispit položio!!! 

4. Da li si pravni analfabeta, pošto za najbanalnija pravna pitanja telefonom zoveš pravnicu iz katastra? Žena ne može čudom da se načudi zbog kakvih glupavih stvari je stalno zoveš i do koje mjere si tupav!

 

 

 

 


Gost

#10 Re:

2015-11-17 10:05

#8: -  

 

 Za #7 frku  

Stvarno imaš neku frku kad si pročitao komentar.. kako se pronađe u ovoj priči..ne kontam reiki tretmani....molim te preporuči mi gdje imaju rado bih otišla na jedan ...toplo bih ti preporučila jedan jer ti je stvarno potrebna pozitivna energija...jako sam tužna što jedan čovjek na takvoj funkciji donaciju prehrambeno higijenskih paketa , pelena i odječe  djeci sa posebnim potrebama i njihovim porodicama  naziva dronjci. Znam ja dobro kako se preziva Vladan direktor ali da vidim pronađe li se sam Trifković   haaha....jadno je to što ismijavaš  reiki tarapeute koji su iz Holandije došli o svom trošku da pomognu djeci sa posebnim potrebama  i stanovništvu Milića.Isti su svaki mjesec dolazili 2godine ... Tretmani su se održavali i u mentalnom zdravlju za djecu sa posebnim potrebama,  kada ih je direktor izbacio iz prostorija..tako da su tretmani  pružani i za korisnike mentalnog zdravlja....holađani se nisu mogli načuditi bahatosti i nerazumjevanju  ....nešto se plašim da češ krenuti kampanju za mjesto nastavnika srpskog jezika, jer su ti važnije pravopisne namjerne greške od biti što je Tuga napisala

 

Stvarno ti je frka

Lazo Budala

#11 Realno

2015-11-24 18:44

Milićima su potrebna 2 Centra za mentalno. Jedno bi imalo pune ruke posla samo da liječi Rajka Dukića.