Peticija za bolji status i polozaj zdravstvenih radnika u Srbiji

ја

#1

2016-01-13 09:49

Страшно!Када сестре буду радиле свој посао љубазно и насмејано како и треба јер су плаћене за то онда тражите све ово. . .А не оштроконџе пуне себе,безобразне,бахате и одвратне које се иживљавају на пацијентима ! Ужас

Sabina Ujhelji
Autor peticije

#2 Re:

2016-01-13 10:01

#1: ја -  

 Užas je ono što nam se dešava, i u kakvim uslovima živimo i radimo. Ne želim ni da zamislim kako bi bilo Vama da je neko od vaših doživeo sudbinu kakvu je pre neki dan doživela naša koleginica Ljubinka. A Vi se potpisite sledeci put imenom i prezimenom kada vec umete da kritikujete. Pozdrav.


Gost

#3

2016-01-13 10:16

Dobro da se neko konačno setio da pokrene ovakvu peticiju!

Gost

#4

2016-01-13 10:17

Mora da se zna neki red i neki mir. Mi, medicinske sestre i tehnicari, smo prvo prvi kome se pacijent obraca bilo da je pacijent dosao u dom zdravlja ili u bolnicu. Mi smo uz pacijente non stop, od kako otvore vrata zdravstvene ustane pa dok ne odu iz nje, i maksimalno se trudimo da im pruzimo kvalitetnu zdravstvenu negu. Zauzvrat dobijamo psovke, pljuvanja, nepostovanje, omalovazavanja...nazalost, uzimaju nam zivote. Medicinske sestre i ostali zdravstveni radnici danas idu sa strahom na posao, rade u strahu, idu kuci sa strahom kako ih ne bi neko povredio ili nesto gore uradio.

Gost

#5

2016-01-13 10:46

Mislim da je konačno došlo vreme da se preduzme nešto oko naše bezbednosti, jer u suprotnom biće još ovakvih slučajeva kao što se desilo našoj kolegenici.

Gost

#6

2016-01-13 10:50

ja sam medicinska sestra i odlicno znam koliko je tesko raditi sa bolesnim ljudima koji su cesto zbog svoje bolesti i psihicki izmenjeni.Treba mnogo strpljenja,iskustva i znanja da se jedna med,sestra koja je prva u reddu dase na nju iskali sav bes zbog bolesti,cekanja,nemastine,........izbori sa ovakvim pacijentima.Mi smo potpuno ne zasticene i ne retko predmet i verbalnog i fizickog napada na nas,a pritom potpuno,potpuno ne zasticene na bilo koji nacin.Uzasno sam potresena sudbinom moje kolegenice i iskreno saucesce njenoj porodici.Nadam se da ce ova drzava napokon shvatiti da treba da misli i na nas,a ne samo na pacijente koji su dobili svoja prava i zastitnika svojih prava,a mi koji nismo krivi za liste cekanja,redove,nemastinu,,,,,,,,ostavljeni smo na milost i ne milost..........kao kerovi na ulici

Gost

#7

2016-01-13 11:07

Ne radim u zdravstvu ali podržavam ovu peticiju!
Mirjana Savic

#8 Re: M

2016-01-13 11:12

#1: ја -  

 Uzasno je kad pises ovakav komentar,tako valjda nastupas i prema sestrama pa zar mislis da ce ti se nasmejati i biti ljubazna kad je ovako nazoves???A placanje...pa zar bi ti za 3oooo din. trpeo sve uvrede koje si samo ti sad uputio a takvih je bar 50 dnevno,i zar nemas nimalo ljudskosti da se bar u ovom trenutku uzdrzis takvih drskih komentara.Pa to samo neljudi mogu ciniti i dokle god je takvih kao ti ne ocekuj da ce i sa druge strane stizati osmesi i ljubaznost jer i tamo su samo ljudi koji imaju dostojanstvo i ne zele da ih neko gazi  za bedne pare koje ti nazivas "placene su"SRAMOTA SI ZA LJUDSKI ROD!

 

Sonja

#9 Re:

2016-01-13 11:19

#1: ја -  

 Sram Vas bilo,pa zar na osnovu pojedinaca,da sudite celoj jednoj struci...Ja sam medicinska sestra,i to što pišete nije tačno.Ima nas svakakvih,kao i u drugim strukama,al njih niko ne spominje....Zbog debilnih ljudi,kojih ima svuda,ne dozvoljavam da se pljuje po mojoj struci,tj meni...mada,u principu,ljudi koji pljuju po drugima,ne znaju sta bi sa sobom...sto puta sam bila besna na tete koje rade po salterima,al ih nikad nisam javno osudjivala,jer imam pametnija posla da radim,i lepšim životnim stvarima da se bavim...


Gost

#10

2016-01-13 11:20

Nikada mi neće biti jasni ovi što kriju ime kada se potpišu , znači da nikada ne bi stao rame uz rame uz kolegu na ulici.

Gost

#11

2016-01-13 11:35

Medicinske sestre su stub zdravstva, izvrsioci ,ciji je jedini motiv za rad, ljubav prema ovom zanimanju, jer nista drugo u danasnje vreme ne ni moze biti, ....Humanost i zahvalnost ....svakodnevna slika granice izmedju zivota i smrti su nas ojacale da ne osecamo glad, premor i golo prezivljavanje...sto ne znaci da trebamo biti pokretna meta...

Gost

#12

2016-01-13 11:40

Pravda za medicinske sestre!!!

Gost

#13

2016-01-13 11:54

Moralno i materijalno smo degradirane, a obavljamo human posao.Potrebna nam je zaštita.

Gost

#14

2016-01-13 12:02

Kolegijalna podrška,nada da može nešto da se promeni,da radimo svoj posao bez straha za život

Gost

#15

2016-01-13 12:35

Ja sam trenutno pripravnik. Bila sam u bolnici, sad sam u Domu zdravlja. Vidim kako se ljudi ophode prema medicinskim sestrama. Ne postoji bolja motivacija za fakultet. Hvala.
Razumem i bolest, i nacin na koji ona utice na svest ljudi, ali ipak imajte u vidu, sestre su tu da vam pomognu. Ne rade protiv vas. U zdravstvenu ustanovu ulazite vec nezadovoljni, i sa predrasudama o sestrama. Osvrnite se. Pogledajte kad udjete, blag osmeh, umiljato lice i brigu. Stalo nam je. Imajte malo razumevanja i za nas. Samo toliko molimo. Ako vec imate potrebu da pljujete, bar nas nemojte ubijati. Od mene dosta.

Gost

#16 Re:

2016-01-13 12:43


Gost

#17 Re: sestra

2016-01-13 12:47

#1: ја -  strašno.samo da Vam odgovorim.Vi ste oštrnkondja.zao mi je što sam upotrebila reč Vam i Vi.ipak sam ja vaspitana sestra.Užice

 


Gost

#18

2016-01-13 12:54

zato sto radim u ustanovi gde vrlo lako mogu moje koleginice i ja biti zrtve takvih napada bez zastite tj sama u nocnoj smeni sa 90-ak pacijenata

Gost

#19

2016-01-13 12:55

Zato sto sam i sama visoke medicinske struke i zivim u zemlji gde se medicinsko osoblje tretira sa najdubljim postovanjem!Tuzno je sto tragedije pokrecu na ovakav vid ljudskog vapaja za pomoc,u Srbiji to mora da se promeni podhitno!!!!Srz drustva je u problemu!

Gost

#20

2016-01-13 12:58

zato sto rade previse u losim uslovima zamene je nase zdravstvo jako lose


Gost

#21 Re:

2016-01-13 13:34

#1: ја -  

 Placene?? Koliko?? I za tu mizeriju od plate smo vise nego ljubazne i nasmejane, u kakvim uslovima radimo i sa kakvim sve ljudima. Sta god da je neka od nas rekla ili uradila, i kolika god "ostrokondja" bila, noz u vrat nije zasluzila. Nezadovoljni pacijenti uvek mogu da se zale, u svakoj ustanovi postoji zastitnih njihovih prava, samo mi zdravstveni radnici nemamo nikakva prava niti nas ko stiti. Strasno, dotakli smo dno dna....


Gost

#22

2016-01-13 13:44

Smrt sestre je uzasna.Zastitite sve na radnom mestu.Konacno pravi zahtev.

Gost

#23

2016-01-13 13:53

Odavno je trebalo pokrenuti ovakvu peticiju...radim posao medicinske sestre vec 26 godina i dozivljavala sam niz neprijatnosti kako od pacijenata tako i od posete....Obezvredjen je nas posao,nas trud i pre svega znanje i strucnost koje posedujemo...

Gost

#24 Re:

2016-01-13 14:09

#1: ја -  

Kako Vas nije sramota!? Kada bi se u Vasoj profesiji desilo isto, da li bi ovako nesto napisali?!


Gost

#25

2016-01-13 14:23

Važno da policija koja je naoruzana ima zaštitu zakona a po zdravstvenim radnicima moze da se udari sa svih strana