Иницијатива "У ИМЕ СЕЋАЊА НА ДР АРЧИБАЛДА РАЈСА"


Gost

#126

2016-07-20 22:03

Neki događaji i neki ljudi nikada ne smeju biti zaboravljeni!
Стеван

#127

2016-07-23 15:02

У жељи да будуће генерације буду свесне својих вредности и могућности потписујем ову петицију. Овој петицији се придружујем, јер верујем да ће помоћи да се изношењем чињеница и истине о карактеру српског народа у најтежим временима за људски род, млади људи образују о својим претцима, да постану свесни величине жртве који су њихови стари поднели зарад будућности, правде и морала, да постану свесни својих вредности јер ивер не пада далеко од кладе, да постану свесни да могу да буду бар исти као њихови стари ако не и бољи. И да се у складу са том природом српског народа, која је отворена, искрена, добронамерна, часна и поштена сва будућа поколења поносно понаша како према својима тако и према другима.


Gost

#128

2016-08-30 08:36

Zato što smatram da nikada ne trebamo zaboraviti lik i delo prof Arčibalda Rajsa i da buduće generacije u njegovom delu budu inspirisane patriotizmom!

Gost

#129

2016-09-08 13:06

Prvu knjigu koju sam potrazii mojima da mi posalju u Ameriku kada sam se odselio iz Srbije bila je Rajsova knjiga " Čujte Srbi". Mislim da je ta knjiga svojevrsna biblija za srpski narod. Definitivno zasluzuje mesto obavezne lektire 5. ili 6. razreda osnovne skole (ćirilicno izdanje) Covek je i srce ostavio u nasoj zemlji (bukvalno zakopano je na Kajmakcalanu) mislim da zasluzuje i da mu dugujemo daleko vise, ali i ovo je bolje umesto nicega.
Vibor Jovanovic 08.09.2016

Gost

#130

2016-10-16 09:51

Nemerljivo je moje postovanje prema ovom Coveku.Nije bio Srbin al je bio Covek.Mi danasnji Srbi treba svaki ponaosob da se zapitamo da li smo Ljudi.
Nazalost moram da konstatujem da smo i mi i On izgleda izgubili bitku sa sledbenicima lika i dela njegovih oponenata.Rekoh bitku ali ne i rat.Ipak jos ima ljudi kojima su svete i one stvari koje nemaju materijalni karakter.
Hvala Vam na prilici da ucesevujem u otporu nemoralu i sicardjijskoj bulumenti danasnjice.