Правда за деду Мирослава !

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Правда за деду Мирослава !

Ana

#201

2016-03-25 12:55

Potpisujem ovu peticiju zato što bih ja isto uradila kao ovaj deka Miroslav.

I zato što braneći svoj život/telo/zdravlje/imovinu možda u afektu ne bih vodila računa da nanesem najmanju moguću ili makar štetu srazmernu ataku, nego bih pucala gde stignem kad bi neko krenuo krvnički da mi razvaljuje vrata.

Potpisujem zato što svi pravni teoretičari vrlo dobro znaju da ne sme da dođe do prevelikog fenomena tzv. raskoraka između prava i fakta... i potpisujem zato što smatram da treba da se preispita institut nužne odbrane, odnosno njegov domet.

Moj stav je da onog momenta kad se neko odlučio da povredi tuđe dobro (počevši od imovine, pa sve do života i zdravlja) on se odriče prava na sopstvenu nepovredivost života/zdravlja/tela.


Gost

#202

2016-03-25 17:18

Potpisala sam, jer smatram da je imao puno pravo da brani svoj život i život svoje supruge. Nije mi normalno da on na bilo koji način treba das bude odgovoran, pa čak i obojcu da je ubio. Lopovi su protivzakonito provalili u njegov dom naoružani. Da kojim slučajem nije imao pušku, sutradan bismo čitali u novinama da su dvoje starih i nemoćnih mučeni i ubijeni radi pljačke, što ne bi bilo prvi put, a nažalost ni zadnji. Zakon mora da se menja, svako ko naoružan ,nasilno, nepozvan uđe u tuđi dom, neka sam snosi posledice. Njegov rizik. I umesto da se goni i akcenat stavi na tu dvojicu ološa, sad uznemiravaju i drže pod stresom jednog starog ,čestitog čoveka.

Gost

#203

2016-03-25 17:32

Zato što je to najmanje što mogu da uradim.
sloboda

#204

2016-03-25 23:18

Zar da cekam da mi ubiju porodicu,mirno posmatram da rovare i unistavaju imovinu?Naravno da covek mora da brani kucni prag,dosta je zamene teza,zna se sta sledi napasnicima.

 


Gost

#205

2016-03-26 22:16

Šta je poslednje što se brani.l? Kuća,dom! To se brani i životom ako treba. Pravda za deda Miroslava. U aps te mangupe pod hitno!

Gost

#206

2016-03-28 21:49

koja je svrha izdavanja dozvole za držanje oružja, ako se ono u tom ,,držanju,, ne može upotrebiti u ovakve odbrambene svrhe, u kućnim uslovima!?SLOBODA ZA DEDU MIROSLAVA!!!!!!!!!!

Gost

#207

2016-04-02 22:47

Trebao je mozda da ih doceka sa hlebom i solju ??? Pobijte govna ko god da su jer cekajuci da vas drzava zastiti vise vas nece biti !

Gost

#208

2016-04-02 23:26

zato sto nas zakon u delu nuzne odbrane nema veze sa mozgom...

Gost

#209

2016-04-03 04:32

Jebeš ovakav sistem i državu.

Gost

#210

2016-04-03 06:55

Deda, uradio si pravu stvar.
Trebao si da ubijes skota.
talas

#211

2016-04-03 06:56

Deda, uradio si pravu stvar. Trebao si da ubijes skota.


Gost

#212

2016-04-03 18:14

Zato sto covek mora da se brani od kriminala, a ne da bude osudjivam za to!
Covek

#213 #213

2017-02-05 11:54

Mislim da je krajnje vreme da se kolonijalni zakoni doneseni od prethodnih vlasti a podstaknuti NATO-CIA podrepasima u nasoj drzavi promene i podrede stanju koje nije normalno. Mislim da je zastita telesnog integriteta i porodice na PRVOM mestu, a zakon koji dozvoljava pljackasima i probisvetima (tu racunam i politicare koji donose takve zakone) mora biti promenjen. Mi nismo zemlja kauboja gde se placalo za Indijanski skalp 20$ (ubistvo i skalpiranje indijanca je americka drzava placala u jednom periodu). To vodi u srozavanje nacije i nipodastavanje licnosti, ako je lopov i potencijalni ubica zasticen zakonom. Mozda je to promena svesti koja se ocekuje? Pognuti glavu pred nasiljem je prvi korak u nistavilo!? Kakva smo mi to drzava gde su provalnici povlascena kategorija i nedodirljivi? Dali je to priprema da se izvrsi masovna pljacka imovine postenih gradjana od strane organizovane bande unutar drzave? Mozda sa znanjem drzavnika? Dali vazi Ustav Srbije ili je to samo iluzija?

Covek