PRODUZENJE ROKA SLANJA STATISTICKIH IZVESTAJA ZA 2015.godinu


Gost

#1

2016-02-23 11:50

Pridruzujem se peticiji u nadi da ce neko cuti vapaj knjigovodja koji vec danima se bore sa vetrenjacama u APR-ovim aplikacijama u nadi da ce uspeti da podnesu FI.

Gost

#2

2016-02-23 11:52

Zato što aplikacija za završne račune ne radi kad je najpotrebnije!!!!

Gost

#3

2016-02-23 11:55

Da li je moguce da APR, koji ima precizne podatke o broju obveznika koji treba da elektronski posalju finansijske izvestaje, nije mogao na vreme da se spremi za prijem istih? Kakva nesposobnost!

Gost

#4

2016-02-23 11:55

Potpisao sam peticiju, ali mislim da knjigovođe moraju da iskažu veći protest ne samo zbog ovog problema i stresa sa APR aplikacijom, već i zbog konstantnih nipodaštavanja struke od strane državnih organa i službenika. Nikako da država shvati da su oni uslužni servis našim klijentima i nama kao knjigovođama, a ne inkvizicija.

Gost

#5

2016-02-23 12:00

Ne mogu zbog drugih da odradim svoj posao. .

Gost

#6

2016-02-23 12:01

"kakav materijal, takvi i kolaci ":(

Gost

#7

2016-02-23 12:01

Uslovi za rad su onemogućeni stoga nema puno priče nego nadležni i odgovorni za ovo treba da reaguju.

Gost

#8

2016-02-23 12:02

slažem se sa sadržinom teksta u potpunosti.

Gost

#9

2016-02-23 12:03

Onaj koga nije ubilo čekanje na aplikaciju taj to neće razumeti....
samo se mi međusobno razumemo!!!

Gost

#10

2016-02-23 12:04

Nije dovoljno samo produžiti rok. Sve firme koje su obveznici finansijskog izveštavanja, trpe zbog ovoga. Užasavajuća je činjenica da MUP kao davalac dozvole sertifikacionim telima, nije objedinio SVE sertifikate, i sam MUP ima dve vrste serifikata (stare i nove)! Užasavajuće je da APR ni od decembra 2013.godine kada je promenjen zakon o računovodstvu, nije ustanju da napravi kvalitetnu aplikaciju! Pored "estetskih" nedostataka, tipa da je margina u bilasima 7-8cm , a font osmica pa osobe sa slabijim vidom ne mogu da vide tako važan dokument kakav je FI (diskrimonacija!), do nesposobnosti da naprave sajt koji će izdržati stotinak hiljada korisnik, i to naravno ne u isto vreme! Ko plaća izgubljeno vreme jer u proseku 2,5 sata potpisujem jedan završni?! Ko plaća izgubljeno vreme i nekoliko dolazaka klijentima?! SRAMOTA!!!
Zile

#11 dokle cete da nas ponizavate ?

2016-02-23 12:05

Uzdrzavam se da ne opisem ponizenje koje dozivljavam !! Uzasna nervoza i zabuna. Kao kad neko pljune na vas rad :(


Gost

#12

2016-02-23 12:06

Što je aplikacija APR spora,što svako malo izbacuje eror čak i kod običnih naloga za uplatu.

Gost

#13

2016-02-23 12:07

29. februar je prekratak rok da bi se predali Završni Računi zbog promene propisa i uvodjenja elektronskog potpisivanja prvi put kao obaveznog.
Kvalifikovani Elektronski sertifikat za sve nas je nešto potpuno novo, i eto razloga da se produži kao i prošle godine u ovo vreme.
Hvala!

Gost

#14

2016-02-23 12:07

Zato što radim 25 završnih računa, od kojih su polovina ZR za mala preduzeća...

Gost

#15

2016-02-23 12:07

Potpisala sam zato što ne sumnjam u znanje mog prijatelja koji se bavi ovim poslom i koji smatra da je ovakva peticija potrebna.

Gost

#16

2016-02-23 12:08

Zaista nema smisla. prvenstveno zbog nas racunovodja a drugo zbog nasih klijenata. Molimo vassss izadjite u susret.

Gost

#17

2016-02-23 12:10

Pristup aplikaciji je nemoguc. Stalno se pojavljuje greska, brise se unos podataka...Aplikacija je veoma spora...

Gost

#18

2016-02-23 12:10

Potpisala sam peticiju zato što je sramota da se od knjigovođa očekuje da ispoštuju sve nenormalne rokove i još manje normalne zakone i to sprovedu kroz amaterski napravljenu aplikaciju koja ne funkcioniše !!!

Gost

#19

2016-02-23 12:12

Kako koja vlast dođe tako donose nove Zakone i Pravilnike a niko od njih ne zna ili nema iskustva da se te izmene ne mogu u praksi uvek primeniti. Oni misle ako su izglasali Zakone da su završili svoj deo posla a vi narode vadite jedni drugima oči i tražite način na koji možete da odgovorite raznim zahtevima koji neko postavi i isvoji. Ne može to više tako ako smo knjigovođe nismo mađioničari. Apelujem da se udruže pametni ljudi u ovoj zemlji i da sklonimo nesposobne da bi se normalno radilo.

Gost

#20

2016-02-23 12:13

Ovo je omalovazavanje struke.Sramota sta nam rade

Aleksander

#21

2016-02-23 12:13

Poštovani,

Aplikacija na APR je mogla biti gotova u septembru 2015; mi, knjigovođe, smo za većinu klijenata mogli početi popunjavanje i predavanje statističkih i finansijskih izveštaja već oko 25.12.2015. - I TADA JE ROK OD DVA MESECA RAZUMAN!!!

Ovako; aplikacija je puštena u rad 02.02.2016. - istoga dana kada je Pošta (sertifikaciono telo koje MOŽE strancima izdati KES sertifikate) objavila da PRESTAJE sa prihvatanjem novih zahteva; problem je još veći jer su sistemski (računarski) zahtevi PROMENJENI, a objavljeni tek krajem januara 2016 - što je ostavilo rok manji od mesec dana za:

- instalaciju LEGALNOG Windows 7, sa komplet podešavanjima;
- ...što je često zahtevalo i novi računar;
- instalaciju i podešavanje STARE VERZIJE JAVE;
- instalaciju i podešavanje NOVE VERZIJE JAVE;

- instalaciju međusobno nekompatibilnih upravljačkih programa za sertifikate;

- ....što je zahtevalo JOŠ JEDAN RAČUNAR;

 

...a na sve to - aplikacija prestaje sa radom nekoliko desetina puta dnevno - a kada radi, minutima čekamo otvaranje svake stranice.

Da li mi, građani, i mi pravna lica - plaćamo porez za takvo ponašanje i odnos?


Gost

#22

2016-02-23 12:14

Ovo je nehumano,neprofesionalno,direktano omalovazavanje

i nipodastavanje profesije racunovodja ,

Hitno, ostavke odgovornih !!!!

Gost

#23

2016-02-23 12:14

Zato sto nasi nadlezni prvo istrcavaju sa nekim propisima i zahtevima a nisu u stanju da to i omoguce. U knjigovodstvu radim blizu 40 godina tako da mi je sve poznato.

Gost

#24

2016-02-23 12:14

Gospodo u APR-U...U svakoj ozbiljnoj zemlji bi vas pocistili metlom posle ovakvog fijaska.

Ima u ovoj zemlji mnogo pametnih ljudi sposobnih za svaki zadatak!

Molim Vas sklonite se i pustite nekog ko zna sta radi, da zavrsi ovo.

 


Gost

#25

2016-02-23 12:14

Aplikacija APR za unos FI izvestaja je apsolutno neupotrebljiva.Vise od 24 h nisam usela da pridjem nalogu a da ne pricam o unosu podataka.Imate rok,obvezu i sankciju ali ne i uslov kako bi ispostovali rok i ispunili obavezu. Kako bi se vi osecali u ovakvoj situaciji. Molim nadlezne da prvo stvore uslove za primenu zakonske regulative a tek nakon toga da pocnu sa primenom iste.