Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta


Gost

#126

2016-02-25 08:16

nemam reci,svagde se priznaje samo u Srbiji ne,u Kikindi trece dete placa i jaslice,strasno,nema nikakve pogodnosti a hoce natalitet.Imam 15 godina staza i uskoro pocinjem da radim a sta cu sa njim nemam pojma,da platim zenu da ga cuva za onoliko koliko ja radim,znaci idem na posao da radim za drugog.I treba plata majci treceg deteta.ZAR NIJE DOVOLJNO UCINILA ZA NATALITET?

Gost

#127

2016-02-25 08:22

Zašto ste potpisali ovu peticiju?

Gost

#128

2016-02-25 08:24

Jer te majke to zasluzuju!!!!

Gost

#129

2016-02-25 08:28

Mislim da je veoma hrabro u danasnje vreme odluciti se za trece dete, ali zelja je veca od svega.Trebalo bi prepoznati hrabrost roditelja i pomoci im da budu bezbrizni u odgajanju dece, kako roditelji ne bi razmisljali da li ce moci da priuste sve neophodno svom detetu.Kada bi se usvojio ovaj zakon mislim da bi se mnoge porodice lakse odlucile na trece dete.

Gost

#130

2016-02-25 08:32

Ponosna mama 3 zivih, sahranila jednog sina I supruga I od ove drzave nisam dobila nista. Moje najvece blago I iz inata cu ih vaspitati kako je bilo nekada...ispada da smo mi nepozeljna kategorija, a da Li ste nas ikada videli da molimo za bilo Sta. Drzimo glavu gore I borimo se. A Para za onaj sljam I sramotu za zenski rod ima- reality shows. Svim mamama bravo! Opstacemo.

Gost

#131

2016-02-25 08:34

Ne verujem da će država dati taj novac,ali bi bilo lepo kada bi zakon bio usvojen... Decu sam naravno rodila sebi ,imam 2ćerke i sina ... Taj novac moze samo da olakša neke stvari i mnogima pomogne... A komentari poput-sto ste radjale ako nemate da ih izdrzavate su toliko niski i pakosni i naravno komentarisace zle i neispunjene osobe... Ja sam najbogatija samim tim što imam njih troje,a SVAKA pomoć sa strane uvek dobro dodje... pozz i podrzavam u potpunosti trud pa isplatio se on ili ne :-)

Gost

#132

2016-02-25 08:37

zato sto sam majka troje dece

Gost

#133

2016-02-25 08:40

Kranje je vreme da deca i majke u Srbiji dobiju postovanje i status kakav. zasluzuju.

Gost

#134

2016-02-25 08:42

Majka sam troje dece i dosta mi je raznih ljudi ,koji dobijaju novac iz budzeta za sve isvasta ,a mi se stalno borimo i radimo do besvetsi da bi odgajali nase lepote
miki

#135 Re: Zasto?

2016-02-25 08:49

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A sta si htela sada ti time da kazes,pa mi smo radjale decu jer ih volimo ja imam sina i dve cerke i veoma sam ponosna na njih i volim ih,a sto se plate tice drzava treba tako nesto da obezbedi majkama sa troje dece jer traze natalitet da radjamo,i zasto da nepokrecemo peticijo oko toga jer se pomenulo,da niko nije pominjao ne bi smo potpisivali nikakve peticije o tome a ovako sami su pomenuli pa mi malo da ubrzamo ako moze,a ti rodi jos jedno pa da ti nebude krivo da budes ravnopravna sa nama.


Gost

#136 Svaka cas tako i treba ja imam semoro dece i imam blizance

2016-02-25 08:55


Gost

#137

2016-02-25 08:58

hajmo mame da se organizujemo pa ispred sakupstine sa decom

Gost

#138

2016-02-25 09:02

mislim da je stvarno red da i mi majke sa troje dece nesto dobijemo slozicete se da nije lako sa troje dece nek su nam zivi izdravi

Gost

#139

2016-02-25 09:03

Ako nasa lepa Srbija prati na svim poljima EU,mislim da bi trebalo da podrzi i ovu peticiju i da se potrudi da nadje sredstva da se ovaj predlog usvoji,vazni su zakoni EU ali nek se malo potrude i oko standarda EU!

Gost

#140

2016-02-25 09:13

Pa potpisala sam zato sto sam majka 4 dece. Kada sam ja rodila 3 dete u Skupstini je bilo razmatranje da ce svaka majka imati mogucnost da stekne i penziju. Naravno ja to nisam docekala ali se borim da svaka naredna majka ima pravo na platu iz budzeta.
Sonja

#141 Re: Zasto?

2016-02-25 09:14

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto Srbi izumiru....zato sto bi vise zena radjalo troje dece kada bi imale finansijsku pomoc od drzave, kada su vec uslovi u drzavi takvi da ne mozete ostvariti normalan prihod od posla kojim se bavite...Vi ocigledno ne zelite da imate vise od dvoje dece, pa zato tako i komentarisete....Znate sta je tuzno? Kada sam saopstavala ljudima u svojoj okolini da cekamo trece dete, vecina ljudi je okarakterisalo tu odluku sa recenicom "auu, jbt.." Sada kada nam je u planu i cetvrta beba, verovatno ce nas smatrati za nenormalne ljude ili nas povezivati sa Romima..., e to je strasno, zaboravili smo istinske vrednosti zivota...Ja nisam radjala decu da bi me drzava finansirala, ali podrzavam ovaj zakon da bi ohrabrilo mnoge roditelje da se odluce i za trece, pa i cetvrto dete....Mislim da biste trebali da se stidite svog komentara, i uvek dva puta razmislite pre nego sto nesto napisete...mozda vase dete jednog dana odluci da vam podari tri unuceta, tada se sigurno ne biste ovako busali i pametovali...Veliki pozdav za Vas i sve najbolje Vama i Vasoj decici...


Gost

#142

2016-02-25 09:21

Zato sto sam majka troje dece i zato sto je vreme da drzava konacno uradi nesto za ovu decu i naravno postoji jos milion razloga koje ne bih da navodim jer bi potrajalo...
anjusha101

#143

2016-02-25 09:21

Znamo ko ima gomilu dece i ko bi se tu ovajdio


Gost

#144

2016-02-25 09:22

Prvo zato sto mislim da majke troje dece to zasluzuju i zbog nataliteta,a iskreno jer i ja zelim trece dete!

Gost

#145

2016-02-25 09:26

Majka sam troje dece, koji se još školuju a ostala sam bez posla zahvaljujući političarima koji su zatvorili moju banku. Osnovno ljudsko pravo je pravo na rad i socijalnu zaštitu . To je zadatak države koju nije ispunila.Da bi mladi ostali u ovoj državi , mora se povratiti poverenje , omogućiti dobijanje posla a ne stranačko zapošljavanje.

Gost

#146

2016-02-25 09:30

Jer sam majka troje dece i ako sam visoko obrazovana ne mogu da nadjem posao,jer ne mogu da upisem dete u vrtic i nece da me zaposle,jer imam troje dece.

Gost

#147

2016-02-25 09:37

Potrpisala sam je zato sto ova peticija prestavlja buducnost Srbije. Majka sam cetvero djece :)

 


Gost

#148

2016-02-25 09:42

Doista se nadam i molim za to da ova akcija urodi plodom!

Gost

#149 Re: Zasto?

2016-02-25 09:42

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto imam potrebu da pruzim ljubav i da je primam. Zato sto je divno biti majka troje dece. Zato sto sto kada nocu udjem u sobu dok spavaju vidim da zivot ima smisao. Zato sto me to cini srecnom. Posvetila


Gost

#150

2016-02-25 09:46

Deca treba da rastu uz majku. Majka koja se citav dan lomata za neki minimalac nije sposobna za jedno dete a kamoli za troje. Takodje je Srbiji potrebno sto vise dece. Podrzavam sve majke.