Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta


Gost

#1526

2016-09-25 19:53

slazem se da treba podsticati natalitet i mnoziti Srbe
Jeca

#1527

2016-09-25 20:13

 Mi imamo sestoro dece,nasa dika i radost najveca bez obzira sto je tesko,zasto decu gledati samo kao finansijsko opterecenje,koliko ljubavi i osmeha decijih...Da se razumemo kad smo potrebni za politicku propagandu svi se lepe i tapsu po ramenu majke koje se odluce na ovakav korak.A kada treba podstaci radjanje i spreciti odumiranje stanovnistva ove zemlje,podrska je minimalna.


Gost

#1528

2016-09-26 13:09

Podržavam svaku majku sa troje i vise dece, jer su veliki borci u današnje vreme. Ima dosta majki koje su bez posla i treba država nekako da im se oduži, a ovo je najbolji način! Pozdrav za hrabre majke!

Gost

#1529

2016-09-26 19:33

Zato što majke moraju da čuvaju decu i ne mogu da rade tokom trudnoce i odgajanje dece
Dete majke sa troje dece

#1530 Re: Re: Zasto?

2016-09-27 14:42

#202: Dr - Re: Zasto? 

 Ne mora da znaci da je bez razmisljanja. Kao sto je slucaj bio kod jos nekih komentatora, tako je i kod nas u kuci. Moja majka je radila i radi u drzavnoj firmi koja je propala i otpustila 90% radnika. Kada je rodila nas troje imala je odlicnu platu (kao i moj otac) i mogla je da nam priusti sta god smo pozeleli. Ali zbog te nase drzave i zbog toga sto nam propadaju i zatvaraju se firme, tata je ostao bez posla u istoj toj firmi, a mama je ostala da radi jer nigde drugde ne zele da zaposle zenu u njenim godinama. Platu prima svaki treci mesec po 15k ako i toliko daju. Tuzili su ih radnici i dobili tuzbu. Drzava duguje i njoj i njima oko 70k eura i opet ne isplacuje godinama. 

Sta da radi zena sa troje dece u tom slucaju? Kako mozete da pricate o ljudima koji radjaju decu bez razmisljanja kada je ocigledno u drzavi problem. 

Mi smo sada odrasli i ovaj zakon se ne bi odnosio na nas, ali za sve druge majke koje su u slicnim situacijama i koje zbog takve drzave nemaju sta da daju deci da jedu nego ih kao nas izdrzavaju baba i deda.. Zbog takvih treba 100% podrzati ovu peticiju.

 

Zato sto zivimo u drzavi kada ne mozes da znas da li ces uvek moci da pruzis svojoj deci krov nad glavom i hranu, iako u tom trenutku mozes..

 

A vas pametnjakovice koji pljujete takve majke treba sramota da bude!

Dete majke sa troje dece

#1531 Re: Zasto?

2016-09-27 14:49

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 

 Ne mora da znaci da je bez razmisljanja. Kao sto je slucaj bio kod jos nekih komentatora, tako je i kod nas u kuci. Moja majka je radila i radi u drzavnoj firmi koja je propala i otpustila 90% radnika. Kada je rodila nas troje imala je odlicnu platu (kao i moj otac) i mogla je da nam priusti sta god smo pozeleli. Ali zbog te nase drzave i zbog toga sto nam propadaju i zatvaraju se firme, tata je ostao bez posla u istoj toj firmi, a mama je ostala da radi jer nigde drugde ne zele da zaposle zenu u njenim godinama. Platu prima svaki treci mesec po 15k ako i toliko daju. Tuzili su ih radnici i dobili tuzbu. Drzava duguje i njoj i njima oko 70k eura i opet ne isplacuje godinama. 

Sta da radi zena sa troje dece u tom slucaju? Kako mozete da pricate o ljudima koji radjaju decu bez razmisljanja kada je ocigledno u drzavi problem. 

Mi smo sada odrasli i ovaj zakon se ne bi odnosio na nas, ali za sve druge majke koje su u slicnim situacijama i koje zbog takve drzave nemaju sta da daju deci da jedu nego ih kao nas izdrzavaju baba i deda.. Zbog takvih treba 100% podrzati ovu peticiju.

 

Zato sto zivimo u drzavi kada ne mozes da znas da li ces uvek moci da pruzis svojoj deci krov nad glavom i hranu, iako u tom trenutku mozes..

 

A vas pametnjakovice koji pljujete takve majke treba sramota da bude!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-09-27 21:51



Gost

#1533

2016-09-28 16:26

Zato sto u zemlji gde je stopa mortaliteta veca od stope nataliteta, krajnje je vreme da se nesto uradi, pod hitno. Kao majka troje dece, sa zavrsenim pravnim fakultetom i polozenim pravosudnim ispitom, i uz to radim nemam apsolutno ni jednu beneficiju

Gost

#1534

2016-09-28 16:31

Zato sto u zemlji gde je stopa mortaliteta veca od stope nataliteta, krajnje je vreme da se nesto uradi, pod hitno. Kao majka troje dece, sa zavrsenim pravnim fakultetom i polozenim pravosudnim ispitom, i uz to radim nemam apsolutno ni jednu beneficiju, koje imaju majke u razvijenijim zemljama, a kojima ne preti bela kuga.

Gost

#1535

2016-09-28 21:33

Zato sto moja rođena sestra ima troje prepametne i prevaspitane dece, a jedva krpe kraj s krajem, nisu to zasluzili!!!!

Gost

#1536

2016-09-29 11:11

Mislim da treba pomoci roditeljima bez obzira koliko dece imaju a na zalost kod nas niko ne vodi racuna o deci!

Gost

#1537 Re: Re: Zasto?

2016-09-29 22:52

#7: - Re: Zasto? 

 Pametan covek kad nema sta da kaze cuti ( to je dokaz njegove pameti), a budala se sama javlja za rec ( tako nam pokazuje koliko je .....)


Gost

#1538

2016-10-04 15:12

Pa nadam se da ima nade i za nas majke ne zaposlene sa sela, da ce i nas neko pogledati. Ako si zaposlen i prijavljen ipak nesto primas a mi nista.

Gost

#1539

2016-10-07 12:51

Zato sto je majkama neophodna podrška, kao i porodici u celini!

Gost

#1540 Re: Re: Zasto?

2016-10-10 00:37

#530: - Re: Zasto? 

 Svaka cast,a ta glupaca neka se pokrije usima,tesko deci kojima je ona majka! 


Gost

#1541

2016-10-10 10:24

Svaka cast za inicijativu. Hajde da izguramo ovo do kraja. Borimo se za bolju buducnost nase dece.

Gost

#1542

2016-10-10 10:59

zato sto sa fakultetom vec 17 godina nemam stalan prihod, a tri deteta i mene izdrzava muz ucitelj - plata mu je prevelika ya decji dodatak.

Gost

#1543

2016-10-10 12:55

Zato sto sam majka dvoje dece i tri predivne unukice!!! Zelim da nasa deca i unuci zive bolje u nasoj jedinoj majcici Srbiji !!! Drugu nemamo !!! Srecno i da da bog da njima bude lepse i bolje u nasojSrbiji!!!

Gost

#1544

2016-10-10 20:53

Zato sto imam troje dece....zato sto mi drzava nista nije dala,pomogla i omogucila a mi svi radimo za tu drzavu. Mi ,roditelji sa troje dece na to imamo pravo i oni to mogu i moraju da obezbede kao sto mi moramo da platimo racune i porez! Dokle god ljudi cute i trpe ovakve stvari a drzavnici se prave ludi...nikada nam nece biti bolje...pa ako cemo vec gledati interese...roditelji potpisujte i trazite svoje pravo. I u evropskoj uniji je tako...pakad vec idemo ka njoj :-) uzivacemo i ova prava...a ne samo za placanja!!!! Pozz

Gost

#1545 Re: Zasto?

2016-10-12 08:47

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A da ste u Nemackoj ne bi vam bilo cudno sto majke dobijaju mesecnu nadoknadu za dete?


Gost

#1546

2016-10-12 08:51

Imamo troje dece, bez posla i nazanaka za istim.

Gost

#1547 Re: Re:

2016-10-12 11:22

#4: - Re:  

 A sto pravite toliko dece ako nemate sa cime da ih izdrzavate????? 

Pasle deca nemaju sta da jedu pa je drzava kriva, da ste ucili skolu na vreme trudili se ko neki pa imali dobar posao,onda mozes sam i 5 deteta izdrzavati!!

To rade cigani da bi im deca prosila a ostali jer su nesposobni za sve ostalo, 

 

Najlakse je napraviti dete, prvo mu treba obezbediti sve pa onda praviti dete!!! 

Neko iz mase

#1548 Re:

2016-10-12 13:50

O tome ste trebale da razmisljate pre nego sto ste napravili trece dete. Znam mnogo porodica koje nemaju sredstava da izdrzavaju jedno dete,  ali opet i u toj bedi prave po 4-oro, 5-oro dece, pa na kraju ne znaju sta ce sa njima. Najlakse je jebati se, treba se i pobrinuti za tu decu.


Gost

#1549

2016-10-12 14:20

Imam 3 dece, sama ih izdržavam radim U kafiću, bivši muž ne plaća ništa!

Gost

#1550

2016-10-12 14:26

Zato sto sam majka troje dece.. zato sto imam fakultet a ne mogu da pronadjem posao u struci nego treba da radim na njivi i ostavim decu da se sama staraju o sebi.. zato sto suprug sa svojim poslovima ne moze da zaradi za "besplatno" skolovanje dva osnovca i jednog srednjoskolca.. zato sto mi najmladje dete ima retku bolest i moram da kupim gomilu lekova svaki mesec... zato sto u ovoj drzavi koja zeli natalitet niko ne vodi racuna o deci i porodicama ....