Produzenje roka za odbranu doktorskih teza po starom programu


Gost

#1

2016-08-08 10:18

zato sto sam u fazi izrade doktorske disertacije po starom, jer imam akademsko zvanje magistra tehnickih nauka!

Gost

#2

2016-08-27 03:09

Peticiju sam potpisao, jer sam u završnoj fazi kucanja teksta disertacije. Naime, zafalilo mi je nekih mjesec-dva dana da predam rad.
Inače, mislim da bi produženje roka bio jedini logičan potez nadležnih institucija Srbije, a to iz prostog razloga što smo mi, ''stari magistri'', već prošli kompletan nastavni proces do odbrane doktorske disertacije, pa nam to i treba uvažiti, a ne obezvrijediti.
Naglasiću i to da ne vidim niti jednu štetnu posljedicu po prosvjetu Srbije u slučaju produženja roka. Naprotiv, vidim samo pametan i ljudski potez.

mr Darko Anđić, dipl.inž.geodezije

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-08-27 06:20



Gost

#4

2016-09-02 23:27

Svi navedeni razlozi za produzetak roka su realni po mom misljenju. Kasnim sa zavrsetkom disertacije koja je odobrena zbog potvrde matematickog modela u realnim uslovima. Ne radim na fakultetu niti na institutu, sve ide sporije i teze.

Gost

#5

2016-09-05 06:19

Ljudi, nemojte biti lijenji. Nemoguće je da nas ima samo nekoliko desetina. Potpisujte peticiju. Nedajmo uloženi trud.

Nemate se čega plašiti. Mi ne tražimo činjenice državne tajne, već produženje roka.


Gost

#6

2016-09-08 10:08

Pre dve godine sam magistrirala, a za godinu dana nisam mogla da nađem mentora i prijavim temu. Pošto ima dosta magistara koji su u istoj situaciji, smatram da nam treba dati šansu za buduće istraživanje i usavršavanje.
deny

#7

2016-09-10 01:11

Mislim i da je jako malo period od godinu dana da se produzi. Treba imati u vidu da se doktorska disertacija u finalnoj verziji treba predati najkasnije do 1.4. da bi odbrana bila zakazana u septembru.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-09-11 20:41



Gost

#9 Re:

2016-09-11 20:43

 Ceca

 Malo je godina dana, treba nam minimalno dve godine.

 

 

 


Gost

#10

2016-09-17 00:40

Peticiju sam potpisao zato što se ne slažem sa definisanim rokom (do kraja septembra). Meni rok od 5 godina za odbranu ističe tek za tri godine. Inače, zakasnio sam za 10 dana. Disertaciju sam napisao. Rad u časopisu na SCI listi mi je prihvaćen (dodeljen DOI broj) 15.07.2016. Da se ovo desilo do 05.07.2016. ja bih stigao da završim do kraja septembra.
Gost

#11

2016-09-17 16:33

Zanima me samo zasto se uopste ogranicava do kada ce magistranti da doktoriraju.


Gost

#12

2016-09-17 17:25

Rad u časiopisu na SCI listi je prihvaćen za štampu 2015 ali će biti objavljen tek u u aprilu 2017. Tema za izradu doktorske disertacije mi je odobrema 12. juna 2013. tako da mi je potrebno još vremena da završim istraživanje.
Mr

#13

2016-09-17 18:49

Ovakvo ogranicavanje roka za odbranu disertacije nije ni legalno ni legitimnno, stavise ono je sramno!!! Pre svega, time se skracuje velikom broju ljudi njihov fakultetski rok (po starom programu) od pet godina. Potrebno je produzenje roka ne za godinu dana, nego za dve godine!! Izrada disertacije je ozbiljan i ogroman posao; naravno, ako se tome pristupa u skladu sa naucnom etikom, dakle, odgovorno i posteno. To izgleda nije jasno garnituri koja ima drugaciji pristup i vodi se nekom drugom "etikom"... Ulog, tj, ulozeno vreme, trud i novac, "starih" tj. pravih magistara- doktoranada je ogroman da bi to neko tek tako anulirao, zarad kalkulantskih interesa i dodatnog punjenja fakultetskih kasa i necijih dzepova!!

Uz to, kada je rec o ovim strogim, voluntaristicki odredjenim  rokovima, ima nas koji smo i u dodatno teskoj situaciji da u okviru njih zavrsimo posao, jer smo, recimo, nedavno stekli jednu mnogo vazniju titulu - titulu majke!!!


Gost

#14

2016-09-17 19:12

Svi kojima je Univerzitet odobrio izradu doktorske teze po starom programu imaju pravo da završe i odbrane tezu do isteka roka od 5 godina od dana odobrenja izrade tezei to treba da se ispoštuje.
Vlada Srbije treba da donese odluku i predloži Skupštini da 30.09.2016. prestaje prijavljivanje doktorskih teza po starom programu, a da odbrane odobrenih teza budu do isteka zakonom propisanog roka, 5 godina od dana odobrenja izrade doktorske teze.
salji dalje

#15 Re:

2016-09-18 10:16

#5: -  

ja saljem svima iz mog adres booka nema veze da li su u našoj kozi

mozda bude dr

#16 Razlozi

2016-09-18 12:35

Zato sto radim na disrtaciji nemam ispite, nista vise hocu da imam pravo da zavrsim zapoceto. Nadam se da ce svima koji su u procesu zavrsetka ili istrazivanja ili pisanja dozvoliti odbranu na pravedan nacin.


Gost

#17

2016-09-18 19:33

Rekao mi Gane da je rekla Bana...

Gost

#18

2016-09-18 20:56

un pour tous, tous pour un!

Gost

#19

2016-09-18 21:52

Potpisala sam peticiju zato nas pre svega treba ispoštovati kao ljude. Zakon je za sve jednak! Loši đaci - godine, Dobri đaci-ništa! Zašto se kažnjavamo? Ja treba da branim dok. disertaciju, sve završeno, i sad ne može jer smo izuzeti iz izmene zakona! Svaki zakon, i svaka njegova

izmena i dopuna se odnose na sve jednako! 


Gost

#20

2016-09-18 22:00

Zasto? Zato sto je jedini realan i normalan postupak produziti ove rokove ... Pa cak ostaviti i bez rokova ... u svakom drugom slucaju `kaznjavanje` magistara je jedino sto mi pada na pamet ...
Milos

#21

2016-09-18 22:05

Potpisao sam zato sto imam zavrsenu disertaciju, a kako ne radim na fakultetu, imao sam problem da najpre sastavim komisuju.Pa potom, problema je bilo u vezi sa formulisanjem naziva.Zatim, usled lose komunikacije za mentorom(zbog njegovog tezgarenja po zemlji a i sire), procedura nije blagovremeno pokrenuta. Da li je to validan razlog da se sav moj dosadasnji trud i godine naucnog i strucnog rada puste niz vodu?!!Pritom, imam relevantan rad na SCL listi, kao i radove na konferencijama.Kome je ovo u intersu ljudi?

Sladjana

#22 Zato sto krsite nase pravo!

2016-09-18 22:10

Zato sto sam ulozila godine u svoje obrazovanje, i zato sto ne zelim da cekam u redu ispred neke ambasade i kupim kartu u jednom smeru.Da li vam je to dovoljno, vama koji lamentirate nad nasim sudbinama?!!


Gost

#23

2016-09-18 22:18

Zato sto je odluka Ministarstva diskriminatorska
Amor

#24 Re:

2016-09-18 22:21

#19: -  

 Samo jedna kratka napomena i molba, mada razumem Vašu povređenost, jer smo do skora bili "u istom košu". Molim Vas, među potpisnicima ove peticije ima sve više studenata po starom programu koji su na osnovnim studijama. Njihovi predstavnici su se sve ovo vreme borili i, činilo se, izborili za jednak tretman u produženju roka za završetak obaveza na studijama po starom programu, doktorskim, magistarskim, kao i na osnovnim. Ova naknadna odluka i ograničenje je sve frapirala. Nije u redu uvoditi podelu na "dobre" i "loše" đake, jer među ovim studentima na osnovnim studijama, starim apsolventima, ima ljudi koji su itekako dobri i odlični studenti bili, ali nisu imali sreće da ih nevolje mimoiđu pre nego što su uopšte uspeli da diplomiraju, kao što i među doktorandima i magistrandima može biti ljudi koji su bili zatečeni nekim posebnim okolnostima u kojima se nisu snalazili. Mi nismo jedni drugima neprijatelji, već saveznici u ovoj važnoj i teškoj borbi.

Sreten

#25

2016-09-18 22:21

Zato sto je to jedan od nacina da se smanji famozni odliv mozgova?Ili cilj, vise je sve postalo upitno...