Podržite protest osoba sa invaliditetom u aprilu 2013


Anonymous

#26 Re: Dejan Nikolajevic

2011-09-06 23:35

#13: - Dejan Nikolajevic

Ocekujemo Vas! Samo slozno i u sto vecem broju moramo POBEDITI


Anonymous

#27 Re: Svaka cast na komentaru

2011-09-06 23:37

#8: -

Da necemo u izolaciju


Anonymous

#28 Re: Svaka cast

2011-09-06 23:38

#20: Kvantna fizika -

Ocekujemo Vas 21.


Gost

#29

2011-09-07 23:49

pored ovoga srbija je u obavezi da uvede i standard o ljudskim pravima za invalide na ulici u autobusu,tramvaju......treba omoguciti da svi mogu da koriste ulaze u drzavne ustanove...treba otkloniti sve prepreke..sve ih nato obavezuje ljudska prava i ravnopravnost svakog gradjanina...,........


Gost

#30

2011-09-08 15:57

Slažem se sa svim navedenim stavkama,osim što moram skrenuti pažnju roditeljima i staraocima MR dece i osoba, da ih ne treba upisivati na silu u redovne škole, jer verujte, tamo samo gube od onoga što mogu savladati i naučiti / bez obzira na inkluziju /,koja se može vršiti na drugi način. Ovo vam tvrdim na osnovu svog 40-to godišnjeg iskustva u radu sa ovom populacijom. Srdačan pozdrav i podrška!

Gost

#31

2011-09-11 22:49

Sa čime se mi borimo u 21.veku! I hoćemo u Svet! Da li je od Gospode ikada iko obratio pažnju na silnim službenim putovanjima koji je tretman invalida? Naravno da ne, pošto idu službenim avionima od tačke A do tačke B, i ne hodaju planetom kao obični smrtnici! Odakle im samo pravo? Pa, mi im dajemo pravo!!!!
Zašto se uvek mora desiti neka tragedija da se dozovemo pameti? Tu reda nema, danas ti, sutra ja...

Gost

#32

2011-09-12 17:31

SVAKA CAST ZA PETICIJU !!!
I ja imam problema sa zdravljem, a takodje i moji roditelji.Ja, kao osoba koja hoda uz pomoc stapa, SAMA brinem o ocu koji je fakticki nepokretan i majci koja je srcana bolesnica i koja je i par puta operisala kancer.
Ne radim i nemam nikakva primanja.Ne pripadam ijednoj organizaciji osoba sa invaliditetom.A jos od 1997-e godine imam III kategoriju invalidnosti.U medjuvremnu mi je zdravlje drasticno pogorsano.
Milena Damnjanovic , Beograd

Gost

#33

2011-09-12 19:08

treba da se poveca procenat invalidnosti i da sepovede malo vise razuna o osobama sa invalitetom i ostale potrebe sto se vezuje sa kolica invalida
nesa

#34

2011-09-12 19:10

pozdrav za sve osobe s invalitetom
Orbis

#35 Dajte malo ozbiljnosti

2011-09-13 13:41

Malo ste preterali. Peticija je mahom nerealna. Npr gratis stanovi za invalide? Iako veoma podržavam neke stavove, neki su skoro smešni. Sve kao da nije dobro promišljeno što je veliki problem, ako mislite da išta ostvarite. Vi imate udruženje, pa bavite se vašim pitanjima malo ozbiljnije. Moj komentar je kritički ali dobronameran.
Evo da krenem od stavke 3 i 4 malo je kompleksnije. Zakon o zapošljavanju osi je budalaština. Ja imam pravo da ovo kažem kao poslodavac i kao otac deteta sa invalideitetom. Firme nisu socijalne ustanove nego organizacije koje treba da prave neku vrednost. Zapošljavanje generalno je mnogo kompleksniji problem gde je zapošljavanje invalida samo deo. Sa ovolikim dažbinama kod zaposlenih, sa nepravilno raspoređenim teretom istih, sa ovolikim ostalim opterećenjima u privredi, mislim da ne može doći skorije do poboljšanja u zapošljavanju generalno, pa ni invalida.
Mi smo država anomalija i jako je teško ispraviti stvari.
Treba:
- roditeljima sa decom dati najveću prednost i povlastice kod zapošljavanja a na teret onih bez dece, tj celog društva (takođe ukinuti/smanjiti davanja iz budžeta za crkve, vojsku, policiju, 47 ministarstava i to prebaciti na roditelje)
- sve invalide do poslednjeg staviti na ponovnu registraciju (komisijski pregled) da bi se eliminisali prevaranti kojih je po mojoj proceni blizu polovine
- Umesto prisile i nebuloza dati realne povlastice kod zapošljavanja invalida
- invalidi treba da se osposobe da rade realne poslove koje doprinose, poslodavci uglavnom ne znaju šta mogu da rade invalidi

Dakle umesto gratis stanova, hotela i spa centara za invalide (od kojh je pola prevaranata) tražite nešto što je korisno za celo društvo (zapošljavanje invalida je svakako korisno za celo društvo ali u kontekstu svih ostalih problema). Vi treba da se izborite sa mangupima u svojim redovima. Vi treba da tražite ponovnu registraciju invalida i da formirate komisije.

...do tada ja vas neću podržavati
Daniluška
Gost

#36

2011-09-15 13:10

Žalim što nam je društvo ovakvo i što je ovo  način da osobe sa invaliditetom dođu do svojih prava !Za sada ne postoji bolji-podržimo svojim glasom! N e n a

Пепељуга.

#37 Re: Dajte malo ozbiljnosti

2011-09-15 13:33

#35: Orbis - Dajte malo ozbiljnosti

Поштовани.

Ваш коментар је мало противречан. Пре свега, било би добро да знате, да постоје две категорије ОСИ. Ви очигледно знате само за инв. рада Који могу али не морају бити ПРЕВАРАНТИ. А постоје ОСИ који су већ рођени са инвалидитетом, и они који су настрадали, па су трајно зависни од инв. колица, протезе, ходалице итд. И они су Преваранти?

Наравно да послодавци не знају шта могу да раде инвалиди! Не могу ни знати, кад немају ни шансе ни могућности да то обострано утврде. Да обе стране виде ко и шта тражи, односно нуди.


Gost

#38

2011-09-15 16:50

Bravo momci!Ispred svih svojih zahteva stavite naslov i trzite donosenje nacinalnog zakona za zastitu osoba sa posebnim potrebama i njihovih porodica, koji ce biti u aneksu pridodat ustavu. To je legalno pravo svakog gradjanina ove drzave. I zato ujedinimo se svi zajedno bez odvajanja po udruzenjima . POlticka opcija koja to uradi za nas dobice glsove a nas je puno .Budimo mudriji od njih. Srdacan pozdrav iskreno sa vama LJiljana Popovic


Gost

#39

2011-09-15 17:40

Pozdrav svima.

Gost

#40

2011-09-15 23:06

Protest i skup obavezno odrzati!!

Gost

#41

2011-09-16 13:01

Kada bi političari radili svoj poso sve što ste naveli u peticiji već bi bilo dostupno licima s invalidetom.

Gost

#42

2011-09-16 16:35

Kazu da je srbija verujuca zemlja 95 %.prema potpisima i diskusijama Srbija je zemlja najveceg drustvenog sarkazma,koju nezanima ni ono sto je Bog obelezio.molim vas , sve koji procitaju ovu peticiju da je potpisu i uticu na svoje prijatelje da i oni to urade bez obzira da li su ili ne osobe sa posebnim potrebama.Moramo se izboriti za jednakost.Hvala unapred1!!!!

Gost

#43 Re: Dajte malo ozbiljnosti

2011-09-16 22:35

#35: Orbis - Dajte malo ozbiljnosti

Da budemo ozbiljni u ovoj neozbiljnoj drzavi! SMEŠNO

Sve sto trazimo je realno!

Vecina drzava u svetu je jos pre dvadeset godina sve ovo sto mi trazimo realizovala.

U Austriji OSI koje se kreću uz pomoć invalidskih kolica imaju pravo na dva personalna asistenta koji ponaosob primaju po 2000 eura.Nasa drzava je usvojila i donela zakon o personalnim asistentima 2011.god posle usvajanja Budzeta tako da lako postoji mogućnost da se taj zakon 2012 ne ostvari kao mnogi drugi zakoni koji su stupili na snagu a nikad se nisu poštovali, prvenstveno zakon ne poštuju ti koji su ga usvojili.

Komisije postoje uradjena je revizija pre četiri godine.Sto se tiče prevaranata u svim drzavama postoje, kod nas se broj prevaranata smanjio.Verujem da ima i takvih ali ti koji imaju laznu invalidsku penziju su obično iz redova političara i lekara koji odlučuju ko ima pravo a ko nema na inv.penziju.

Osobe sa invaliditetom treba da se zaposle u svim firmama u Srbiji i mi smo doktori,pravnici,ekonomisti,naučnici,prosvetni radnici cak bolji i pošteniji nego većina pokretnih i zdravih

Razumem Vas,Vi niste osoba sa invaliditetom pa ne mozete sagledati stvari iz pravog ugla.
Predlozicemo Vama i političarima iz vladajuce koalicije da sednete u invalidska kolica samo nedelju dana pa tada cete videti da li je ovo što tražimo nerealno.

Banje koje dobijamo jednom godišnje od socijalnog zavoda su banje koje su na rubu propasti,hrana i smestaj u tim banjama je ispod svakog ljudskog dostojanstva.

A ako odbijete takvu banju socijalni zavod Vas kaznjava tako sto u naredne tri godine nemate pravo na banjsko lečenje i rehabilitaciju u stilu slobodno umrite

Što se tiče gratis stanova!

Šta je tu Vama nerealno pa u vreme komunizma sve firme su svojim radnicima delile besplatne stanove.A sada ova tkz.Demokratska vlast trazi od gradjana Srbije da otkupe sopstvene stanove.

Drzava koja nije u stanju da brine o osobama sa invaliditetom i bolesnim ljudima ne treba ni da postoji.

Šta reči o ovoj našoj banana drzavi nego UŽAS.

Ovo je drzava koja dozvoljava da njene zdrave stanovnike muče,siluju i ubijaju to možete čuti i videti svakodnevno na Kosovu i Metohiji i nikom ništa.

Ovo je najgora demokratska drzava u svetu.

Ako u jednoj državi vlada mir, sramota je biti siromašan i neobrazovan; ako u jednoj državi vlada haos, sramota je biti bogataš i covek na položaju.
Konfucije

 

 


Gost

#44

2011-09-17 23:38

Jako su ugrozene osobe sa invaliditetom...

Gost

#45

2011-09-19 15:26

Upotpunosti podrzavam sve zahteve koji su postavljeni,jos bih dodao da se apeluje na organe saobracajne policije da vise vode racuna na obelezena mesta za parkiranje vozila sa nalepnicama za invalide,jer se to bar u Kraljevu nimalo ne postuje.

Gost

#46

2011-09-20 00:09

Sve smo jednaki.
seki

#47 Seki

2011-09-20 08:36

Svakodnevno se boriti za prava! Na svakom mestu. Informisite prijatelje - sirite ideju

Gost

#48

2011-09-20 19:23

Svakoima prava na normalan život.

Gost

#49

2011-09-21 09:46

Budimo humaniji prema ljudima koji su nemoćni i nesrećni bez svoje krivice! To je obaveza društva u celini.

Gost

#50

2011-09-21 10:31

Šta reći? Sve je rečeno u peticiji...